Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi baja van mindenkinek a Hit...

Mi baja van mindenkinek a Hit Gyülekezetével?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, mennyire elfogultak a hgy-vel szemben és őszintén szólva nem értem miért. Én egy ideje járok és szerintem csodálatos munkát végeznek. Ez nem business. Isten nélkül ez a munka nem valósulhatott volna meg. Szerintem Német Sándor a király.

2013. máj. 6. 17:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%

Tapasztalható náluk filoszemitizmus ez az egyik oka.


A másik , hogy olyan dolgokat mondnak , hogy a Harry Potter miatt fekete mágiát fognak használni a gyerekek meg , hogy az okkultizmus melegágya.


Meg , vannak azok az ördögűzős meg szellemes dolgaik.

2013. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Az ördögűzéses és szellemes dolgok mint benne vannak a Bibliában. Így aztán nem fura, hogy beszélnek róla.

És az, hogy hogyan állnak a zsidókhoz, tisztelreméltó. Nem jobb, mintha utálnák őket?! Szerintem nagyon is jó a hozzállásuk, és remélem sikerül Velük is megértetniük az evangéliumot.

2013. máj. 6. 17:57
 3/26 anonim ***** válasza:
32%

A zsidókhoz való hozzáállásuk helytelen.Nem kell őket utálni , de így imádni sem.Van elég bűnük bőven a zsidóknak , például a prófétánk megölése



Én nem is ismerem el hitgyülit.


Többet foglalkoznak Izraellel , zsidókkal meg a hasonlókkal , ahelyett hogy a keresztényeket érő atrocitások ellen lépnének fel ,pedig bizony érik atrocitások az Izraelben élő keresztényeket is.

2013. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 fersk ***** válasza:
35%
Jól értem, Te keresztény hitre akarod téríteni az izraelitákat???DDDD
2013. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A zsidókat is meg lehet téríteni.

Eljön az az idő, amikor elismerik, hogy Jézus a Megváltó, hidd el.

2013. máj. 6. 18:06
 6/26 anonim ***** válasza:
33%

Németh Sándor által "javított " Bibliáról beszélsz? Az ő evangéliumát akarod a zsidókkal megértetni?

Nagyon naív és buta vagy.

2013. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
+1 7-s
2013. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem javította ki a Bibliát, csak tett bele képeket és más a betűszedése, mint a rendesnek.A Biblián nem lehet javítani.

Miért lennék buta és naiv? Előbb vagy utóbb, minden nép elfogja ismerni Jézus Krisztus áldozatát.

2013. máj. 6. 18:14
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem kell engem sajnálni. :)
2013. máj. 6. 18:35
 10/26 yuda ***** válasza:
65%

Hit Gyülekezetét nem kell utálni. Általában az utálkozóknak magukkal van bajuk, de lásd be, az kis túlzás, hogy Sándort királynak nevezted :D

Értem én, hogy bibliai ige, hogy királyi papság vagyunk és szent nemzet, de szerintem ha megkérdeznéd erről az Ő véleményét, hogy egy nyilvános fórumba kiírd a nevéhez, hogy király,...hmm, azt hiszem tiltakozna. :D

Egyet tudsz érteni?


Mosolyogtam egyik beíró erős kritikáján...majd hozzáírja, hogy valójában nem ismeri a gyülekezetet. :D

Na az ilyenektől tudnék falra mászni :D


Biblia egyértelmű tanácsa mindenki felé, hogy arról tegyünk bizonyságot, amit tudunk, ne arról amit nem. Úgy hiszem ez megszívlelendő lennne mindenki számára, hogy ne mondjon úgy véleményt, ha nem tapasztalt meg első kézből valamit.


Biztos vannak, akiknek rossz tapasztalataik vannak, nem kétlem, de általában nekik megtérés előtt is olyan életük volt, és a rossz tapasztalataik annak az eredménye, hogy nem voltak hajlandóak világosságban járni.

El tudom fogadni, hogy az ilyen emberek őszintén csalódtak a gyülekezetben, de meg lehetne vizsgálni, és nem csodálkoznék rajta, ha kiderülne, hogy valójában komolyan űzik a biblia szellemiségével ellentétes életvitelt.

2013. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!