Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellett Jézusnak annyit...

Girl9686 kérdése:

Miért kellett Jézusnak annyit szenvedni?

Figyelt kérdés
A kérdésemet pontosítva , úgy értem ,hogy a keresztre feszítés magában is elég kegyetlen.

2013. máj. 2. 17:29
1 2
 11/12 KZitus ***** válasza:

Szia!


Volt egy másik oka is, amiért Jézusnak szenvednie kellett.

Erre Jób története mutat rá. Sátán azzal vádolta Jóbot, hogy ha nehézségek érik, megtagadja Istenét.

Így hangzik a történet:

" Jehova ekkor ezt mondta Sátánnak: „Honnan jössz?” Sátán így válaszolt Jehovának: „Bejártam a földet, ott jártam-keltem.” Jehova erre így szólt Sátánhoz: „Felfigyeltél-e szíveddel Jóbra, az én szolgámra? Nincs hozzá hasonló a földön. Feddhetetlen és egyenes ember, féli az Istent, és kerüli a rosszat. Még mindig szilárdan ragaszkodik feddhetetlenségéhez, noha ellene ingerelsz, hogy ok nélkül elnyeljem őt.”Sátán azonban így felelt Jehovának:"Bőrt bőrért. Az ember mindenét odaadja a lelkéért. Nyújtsd csak ki a kezed, kérlek, és nyúlj hozzá még csontjához és húsához is. Vajon nem fog-e szemtől szemben megátkozni téged?” Jób -1-5

Az a vád, hogy az ember mindenét odaadja az életéért érintette Jézust is. Jézusnak szenvedések közepette is tanúsítania kellett, hogy hűséges és engedelmes lesz Istenhez.

Ézsaiás próféta megjövendölte, hogy a megígért Messiás szenvedése és halála engesztelésül fog szolgálni az emberek bűneiért (Ézsaiás 53:5, 10). Jézus teljesen tisztában volt ezzel, és kész volt arra, „hogy lelkét váltságul adja cserébe sokakért” (Máté 20:28). Áldozati halála lehetővé tette, hogy a gyarló emberek jó kapcsolatba kerüljenek Jehovával, és megszabaduljanak a bűntől és a haláltól. Jézus halálának köszönhetően visszakaphatjuk, amit Ádám és Éva elveszített, vagyis az örök élet lehetőségét a földön tökéletes körülmények között (Jelenések 21:3, 4)

Hálásak lehetünk Krisztusnak mindezért.

2013. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2013. máj. 7. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!