Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi szokás melyik...

Az alábbi szokás melyik vallás része, és mit szimbolizál?

Figyelt kérdés

A héten beszélgettem egy emberrel, akivel versenyen találkoztam. Ő mondta, hogy amikor versenyre megy, vizsgázik, vagy komolyabb életesemény van, akkor az édesanyja mindig elmegy a templomba imádkozni és GYERTYÁT GYÚJTANI.


Ami ebből engem érdekelne, az az, hogy melyik vallásban szokás ez, vagy ez inkább csak bizonyos családokban vált azzá? Az rendben, hogy valaki imádkozik (én is szoktam, nemcsak komoly dolgok idején), de a gyertyagyújtás részt nem értem. Az mit szimbolizál ilyen esetben?


2013. ápr. 28. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mexikói meg brazil szappanoperákban láttam hasonlót, szóval katolikusok.
2013. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Gyakorlatilag minden vallásban gyújtanak gyertyát imádkozásnál, kérésnél.

Szimbolizálja a fényt, ami elűzi a sötétséget (ördögöt, gonoszt, miegymást), és közelebb visz istenhez.

Pozitív energiát, jó rezgéseket "termel".

2013. ápr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
így van.. bár pl a keleti vallásnál nem gyertyát gyujtanak hanem füstölőt..
2013. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden vallásban gyújtanak gyertyát imádkozásnál. Ez egy általános szokás.
2013. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem gyújtanak minden "vallásnál"

„[A gyertyák használatának] oka visszanyúlik a korai görögökhöz és rómaiakhoz, akik azt gondolták, hogy a gyertyáknak varázserejük van. Azzal a céllal mondták el imáikat és kívánságaikat, hogy a gyertyák lángjai majd felviszik azokat az istenekhez. Az istenek azután majd leküldik az áldásaikat és talán válaszolnak az imákra.”


S mint láthatjuk egyes Vallások belekevertek hamis dolgokat, Jézus tiszta tanításába.



Jézus sem és az apostolok sem gyújtottak gyertyát, mert nem ettől függ, hogy a teremtő meghallgat-e valakit vagy sem.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem először az ezoterikus magyarázatok jutottak eszembe - aztán eszembe jutott, hogy hoppá, a katolikus vallásban is van olyan, hogy gyertyagyújtás...

Nem azért írtam, mert baj lenne, nehogy félreértsétek.

2013. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!