Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetne belőlem Jehova...

Hogyan lehetne belőlem Jehova Tanú? Át tudnék valahogy állni (iratkozni) ebbe a hitbe?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 14:45
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
26%

Tévedsz Kedves Frank.


Jézusnak vannak Isteni tulajdonságai, és Istentől az atyjától kapott hatalma.

De ettől még nem egyenlő a Teremtővel, De hát ahogy gondolod.

Maga Jézus is azt Tanította, a Mózesi törvényt alapul véve, hogy az Isten egy Személy és nem három.


(Márk 12:29) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova,


KÁROLI Fordítás szerint:

Az első ez: Halld Izrael az Úr a mi Istenünk E G Y Úr.

S nem három.

S itt nem beszél a többiekről sem a szent szellemről, sem a fiúról, hanem Istenről.

Akkor ki tanít mást mint Jézus?


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Frank, Nos idézek neked egy Károlitól vett idézetet:

Ez nem új világ fordítású:(kolossé 1:15)

15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;


Itt arról beszél Pál, hogy minden teremtménynek előtte született.Tehát, Ő az első Teremtmény akinek van kezdete.


18. És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül;

Itt is Jézusról beszél mint első szülöttről, és mivel a mindenható Isten nem halhat meg mert halhatatlan, ezért Jézus ebben sem egyezik az Atyjával aki feltámasztotta.

Mert ha az Isten meghalna, ki támasztaná fel, és egyébként is milyen Isten az aki meg tud halni?


19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

20. És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.


Nem Jézusról beszél, hanem az atyjáról.

Neki tetszett, vagy is az Atya jóvá hagyta a Fia áldozatát, hogy az emberek megbékéljenek Vele,

Nem a szent háromsággal békéljenek meg, hanem az Atyával a fia halála révén.


S ezt a direkt Károli szerint írtam ki.

Mert amíg nem volt kész az újvilág fordítás, mi is a Károlit használtuk, és akkor sem mondtunk mást.


Ja és idézek a Károliból még verset, hogy lásd nem mi találtuk ki: 2Mózes 6:2,3

2. Az Isten pedig szóla Mózeshez és monda néki: Én vagyok az Úr.

3. Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.


Mózes II. könyve 15. rész



2. Erősségem az Úr és énekem, szabadítómmá lőn nekem; ez az én Istenem, őt dicsérem, atyámnak Istene, őt magasztalom.

3. Vitéz harczos az Úr; az ő neve Jehova.


Zsoltárok könyve 83. rész

18. Szégyenüljenek meg és rémüljenek el örökké, és piruljanak és pusztuljanak,

19. Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.


S képzeld ezt is a Károliból linkeltem be.


Persze van még vagy 6. helyen, de sajnos a többi helyről kitörölték.


Tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező, amint látod, a "vélemények" (sajnos egyeseké inkább primitív gyalázkodás, mint vélemény) megoszlanak.

Ami a lényeg: tanulni kell, tanulni és tanulni. Csak, amikor az ismereted a megfelelő szinten van, akkor léphetsz a következő szintre. Nem szabad a felületesség és a részismeret csapdájába esni, mert akkor magunkat járatjuk le mások előtt, ez pedig nem dicsőség.

2013. ápr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem értitek? Ez nem egy rendes kérdés! Ezt egy jehovista tette fel, egy épelméjű ember sem akar ezekhez csatlakozni...
2013. ápr. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
23%
Egész biztos vagyok benne, hogy nem álkérdés.
2013. ápr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem mi ez a sok rágalom. Én külföldön élek, itt azért annyi hazugságot nem mondanak a tanúkról, mint az itt hozzászólók. Sok helyen azt írják, eretnekség, meg nem hisznek a háromságba, stb. Egyébként a háromság egy pogány tanítás, a Bibliában sehol nincs szó róla. A Biblia Istene EGY Isten, nem három. Meg józan paraszti ésszel, minimális logikával is rájön az ember, hogy ha Jézus egy Istennel, akkor nem imádkozhatott hozzá, nem mondta volna, hogy a jobbján fog ülni, stb. De mindegy is.

A kérdésedre a válasz, hogy előbb tanulmányoznod kell velük a Bibliát. Meg az életvitelednek erkölcsösnek kell lenni. Mert ez nem olyan vallás, mint a vallások javarésze, hogy pl. részegesek, házasságtörők meg tolvajok is tagok lehetnek, csak fizessék az adót. (na ez az eretnekség!)

A kérdésed megválaszoltam, ennek ellenére bárki nyugodtan lepontozhat.

Köszönöm a figyelmet.

2013. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
23%

Úgy látom,hogy felesleges Frank-kal vitázni,mert sajnos rajta már nem lehet segíteni!

Majd rájön egyszer ő is,hogy mekkorát tévedett,csak azt kívánom,hogy ne legyen késő.

Annyira gyűlöl minket,hogy már azt sem veszi észre,hogy pontosan úgy viselkedik amilyennek beállít minket:erőszakos,tudatlan,eretneknek!

2013. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
szerintem a kerdes kamu, csak provokalni akar, kerdes alatt nincs semmilyen leiras, sot a kerdezo nem is irt 1 kommentet se
2013. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező.

Szeretnénk meg tudni, mi akik tanuk vagyunk, hogy ezt a kérdést miért tetted fel?


Te is Testvér vagy?

Mert ha igen miért teszel fel ilyen kérdést?

Ha pedig nem amit magam is úgy vélek, akkor írd meg a véleményedet a válaszokról.

Tiszelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és néhol rendkívül érdekes válaszokat..:) Hozzá kell tennem hogy ez nem egy álkérdés,és én úgy gondolom egy felesleges vitát folytatott itt le mindenki..Maga a kérdés is tartalmazza a választást,úgy gondoltam egyértelmű hogy miben hiszek,mivel a kérdésem nem ez:Szerintetek melyik vallásba iratkozzam át? -volt...Katólikus,vagy Zsidó,esetleg Buddha mindegyikbe bele lehet kötni.Egyébként elmondhatom magamról hogy 'normális' vagyok,nem valami megszállott,valamint fiatal is,nekem a lényeg hogy hinni szeretnék valamint tanulni,többet tudni ezen a valláson belül.Mégegyszes köszönöm mindenki válaszát!
2013. ápr. 26. 10:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!