Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Párotok a ti segítségetekkel...

Párotok a ti segítségetekkel által TÉRT MEG?

Figyelt kérdés
Volt olyan vkinél, hogy összejöttetek egy hitetlennel és megtért a segítségetekkel?

#hívő-hitetlen
2013. ápr. 21. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Soha senki kedvéért nem térek meg az ő vallása, hite felé. Jó a sajátom, én se erőltetem senkire. Ez így a jó.
2013. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A feleségemmel mindketten ateisták voltunk. Egy barátnője be "térítette" a feleségem a Hitgyülis szektába., és engem is beakart hozzájuk "téríteni? Hiába mondtam neki, hogy ott csak átmossák az agyát, a pénzre hajtanak, nem ért semmit.

Amikor az ideje nagy részét a Gyülekezetben töltötte, hordta nekik a nehezen megkeresett pénzemet (neki nem volt munkahelye), Választás elé állítottam. Vagy otthagyja őket, vagy elválunk. Válás lett a vége.

Sajnálok mindenki, akit "betérítenek" ezekbe a szektákba.

2013. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Itt történt olyan, hogy egy keresztény lány összejött egy hardcore zenésszel, aki később maga is megtért. Ma ő a gyülekezetem pásztora. Három gyerekük van.
2013. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szeressük egymást ***** válasza:
Ez olyan mint az oroszrulett. Veszélyes játék a kegyelemmel. Én jóval több negatív példáról tudok mint pozitívról. Van kettő pozitív példám, akiknek 8-10 évbe telt mire a világban választott párjuk megtért. És személyesen most hat olyan eset jut eszembe, (de ha jobban elgondolkodnék biztos hogy még több is), akik miután hitetlennel vállaltak közösséget, elszakadtak az egyháztól és Krisztustól is.
2013. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Volt egy darabig egy nem hívő barátom (komoly kapcsolat volt). Megmondtam neki, hogy csak akkor jöhet szóba a házasság, ha templomi házasságot is kötünk, mert nekem ez fontos. Ígérgette, hogy majd eljön, de mindig felhozott valami kifogást, ami miatt végül sosem jött el istentiszteletre. Egy fél év után beláttam, hogy ebből nem lesz semmi, és szakítottunk. Később összejöttem a jelenlegi férjemmel a gyülekezetben. Ennek már lassacskán hat éve. Sosem volt közöttünk semmilyen számottevőbb konfliktus.
2013. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szia.

Van a kérdéseddel kapcsolatban egy bibliai tanács. Bár a feleségeknek szól, a vers végén lévő tanács, hasznos lehet a férjeknek is.

Így hangzik:" Hasonló módon, ti feleségek, rendeljétek alá magatokat a férjeteknek, hogy ha vannak olyanok, akik nem engedelmeskednek a szónak, ők a feleségük viselkedése által szó nélkül is megnyeressenek, miután szemtanúi voltak mélységes megbecsüléssel párosult tiszta viselkedéseteknek."

22 éve vagyok Tanú a férjem nem az, és soha nem jutna eszembe, hogy rábeszéljem, meggyőzzem vagy elhitessem vele azt, hogy az enyém az igaz vallás. Így engem sem lehetett volna meggyőzni. De mindent igyekszem megtenni, hogy a fönt idézett(és a többi rám vonatkozó)tanácsot alkalmazzam, észben tartva azt a bibliai tanácsot, amit az 1Korintusz 7:16 ad " Mert honnan tudod, te feleség, hogy nem fogod-e megmenteni a férjedet? Vagy honnan tudod, te férj, hogy nem fogod-e megmenteni a feleségedet?"


Egyet értesz velem, hogy a tettek sokszor hangosabbak a szónál?

2013. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Aki igazàn szereti a màsikat elfogadja olyannak amilyen.

a pàrom török én meg magyar, màr gyerekeink is vannak, de a vallàs soha nem volt vita tàrgya...

2013. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mert egyikötöteket sem érdekli a vallás nagyon
2013. máj. 10. 20:22
 9/10 anonim válasza:
Azt nem mondanàm h nem nagyon érdekel miket, mi nem vagyunk fanatikusak. A vallàs is arra tanit h fogadd el a màsikat.Jézus elfogadta Mària Magdolnàt is , pedig prostituàlt volt....
2013. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen. barátnőm mellettem megkeresztelkedett,elsőáldozott,és bérmálkozott. Isten tudja,mennyi részem volt ebben. :) de igyekeztem arra terelni :)
2014. jan. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!