Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják azt a Jehova...

Miért gondolják azt a Jehova Tanúk, hogy Sátán egy isten/istenség?

Figyelt kérdés

És Jézusról miért nem tudják ezt gondolni?


Olyan logikátlan válaszaikban próbáltam keresni az összefüggéseket amikből úgymond "nem lakok jól".



2013. ápr. 21. 12:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező! Ne misztifikáld az "Isten" szót. A Bibliában csak egy rangjelző kifejezés! Nem csak a Mindenhatóra alkalmazzák, hanem emberekre, angyalokra, hamis (nem létező) istenekre, meg magára Sátánra is (e világ istenének nevezi Jézus).


-------


Kedves 4-es válaszoló! A bibliában NINCS BENNE, hogy Jézus "egylényegű" az Atyjával!!!! Ez speciel egy, a pogányságból átvett "szakszó" a mitikus háromság egyik jellemzőjére.


Akkor még lásd a János 17:3-as versét: "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Ha valaki mást valamely tulajdonságában EGYEDÜLINEK állítasz be, akkor vajon lehetsz-e vele "egyenlő"???


-------


Kedves 6-os! Már érkezett válasz.


-------


Kedves Andizsuzsi!


Az idézet így egy félreértelmezett szöveg, melyet csak kiragadtál. De a lényeg benne van: Jézus itt is, mint a János 17:3-ban elismeri, hogy Jehova "EGYEDÜLI" valamiben - nevezetesen itt azt mondja, hogy "nagyobb mindenkinél" - tehát logikusan nálánál is! Ezt persze máshol is mondta. Az "egyek vagyunk" pedig utána egyértelműen meg van magyarázva, mivel a tanítványaival is ilyen egységben kell lennie, és a tanítványainak is egymással!!!

2013. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17%

"Ha valaki mást valamely tulajdonságában EGYEDÜLINEK állítasz be, akkor vajon lehetsz-e vele "egyenlő"??? "

Az agyoncáfolt marhaság ismét, hű de unalmas:



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2013. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Nos Jehova tanúi soha nem mondták, vagy tanították, hogy Sátán egyenlő rangban isten a Teremtővel.

Egyébként nem értem miért pont minket kérdeznek, amikor a biblia határozottan E VILÁG istenének nevezi Sátánt.


(2Korintusz 4:4) 4 akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét,. . .

Maga Jézus is E világ uralkodójának istenének nevezte Sátánt

(János 14:30) 30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs felettem hatalma.


(1János 5:19) 19 Tudjuk, hogy az Istentől származunk, de az egész világ a gonosz hatalmában van.


azon kívül Sátán Jézusnak is felajánlotta a világ feletti uralkodás jogát Jézusnak

(Lukács 4:5, 6) 5 Erre felvitte őt, és megmutatta neki a lakott föld összes királyságát egy szempillantás alatt; 6 és ezt mondta neki az Ördög: „Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét, mert nekem adatott, és annak adom, akinek csak akarom.


Ha nem az ördög vagy is Sátán hatalmában lenne akkor Jézus megcáfolta volna, hogy nem ajánlhatja fel mert nem az Övé.


Hogy Jézus az Ark angyal, vagy is az angyalok fejedelme arra pedig szintén a Biblia adja a választ, nem a Jehova Tanúi találták ki:

(1Tesszalonika 4:15, 16) . . .; 16 mivel maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával. . .


Pál itt határozottan utal arra, hogy az Úr, vagy is Jézus arkangyal hangjával jön, vagy is Ő Mihály ark angyal, a földi Jézus előtti neve ami az égben volt.

az ark szó pedig csak egy személyre utal mert csak egy van belőle.(ark=fő legfőbb)


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

Azt pedig már megbeszéltük, hogy Jézus nem egyenlő az atyával, mert az atya öröktől van Jézusnak pedig van kezdete, az a vers pedig amit idéztek nem azt jelenti hogy Jézus az atya isten, hanem akaratban egy gondolkodásúak, és Jézus összhangban cselekszik Atyja szándékaival, mert akkor ez a vers értelmetlenné válik, mi pedig nem bújhatunk egymás bőrébe.

Maga Jézus megmagyarázza a verset, nem kellene túl magyarázni, kedves Barátaim.


(János 17:20, 21) . . .; 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 12-es! Nem tudom, hogy miért hazudtolsz meg állandóan! Te is tudod, hogy az ajánlott linkeden sem válaszolták meg az imént feltett kérdésem, hanem gyermeteg módon kiforgatták az értelmét, amivel saját csapdájukba estek.


Nincs más helyes válasz, csak az, hogy Jézus egy tőle független lényt, a Mindenható Istent nevezett "EGYEDÜLI igaz istennek", ami KIZÁRJA, hogy vele "egyenlő" legyen!

Erre abszolút illogikus és ostoba válasz azt állítani, hogy "de azt nem mondta, hogy "csak" az Atya az egyedüli igaz Isten. Ez már csak az utolsó szalmaszál, az is csak illúzió!

De, pontosan azt mondta, hogy CSAK AZ ATYA az egyedüli igaz Isten, mivel hozzá imádkozott!!!!

2013. ápr. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
AZÉRT GONDOLJÁK, MERT ÉVEKIG TANULMÁNYOZTÁK A BIBLIÁT, ÉS TUDJÁK, HOL IR ISTEN SZAVA EZEKRŐL A KÉRDÉSEKRŐL. HA JÉZUS AZ ALAP, AKKOR AZ Ő SZAVAI HITELESEK. Ő EZT MONDTA A JÁNOS 12:31-BEN "ITÉLET VAN MOST E VILÁG FELETT, MOST FOGJÁK KIVETNI E VILÁG URALKODÓJÁT. SZÁMTALAN BIZONYITÉK VAN, AMIT KÉSŐBB MEGTUDNÁNK BESZÉLNI HA SZERETNÉ.
2013. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 15!

Látom még mindig nem unod a saját véleményed abszolút igazságként való kikiáltásának szajkózását.

Kívánok neked Istentől kijózanító kegyelmet!

2013. ápr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
92%

(2korintusz 4:4)" akik között ennek a világrendszernek az Istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne ragyogjon át a Krisztusról, az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír megvilágosító fénye." mint ahogy e bibliaversből is láthatod Sátán a világ Istene. viszont ő nem szó szerinti Isten. De akkor honnan onnan lett Sátán?

Jehova minden műve tökéletes; nem ő az igazságtalanság szerzője; ő nem teremtett gonoszt (5Móz 32:4; Zsolt 5:4). Az, aki Sátánná lett, eredetileg Isten tökéletes szellemfia volt. Amikor Jézus azt mondta, hogy az Ördög „nem állt erősen az igazságban”, utalt rá, hogy valamikor még „az igazságban” volt (János 8:44). De miként Isten minden intelligens teremtményének, úgy ennek a szellemfiúnak is szabad akarata volt. Ő visszaélt a döntési szabadságával, és megengedte, hogy elhatalmasodjon szívében az elbizakodottság érzése, és mohón kívánni kezdte a csakis Istent megillető imádatot, ezért rávette Ádámot és Évát, hogy inkább őrá hallgassanak, semmint Istennek engedelmeskedjenek. Tehát viselkedésével önmagát tette Sátánná; ez a név ’ellenség’-et jelent (Jakab 1:14, 15)


A fenti bibliavers egyben alátámassza azt is hogy Jézus és Isten nem egy sőt a biblia ezt még rengeteg helyen alátámassza. pl.:(János 17:3, Károli fordítás) Jézus így imádkozott Atyjához: „ Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust"Figyeld meg, hogy Jézus nem magát, hanem égi Atyját nevezte ’egyedül igaz Istennek’.

(János 20:17) Jézus ezt mondta neki: „Ne kapaszkodj tovább belém. Mert még nem mentem fel az Atyához. Hanem menj el a testvéreimhez, és mondd meg nekik: »Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«” A feltámasztott Jézusnak tehát az Atya éppúgy Isten volt, mint Mária Magdalénának. Érdekes módon egyetlen olyan írásszöveg sincs, amelyben az Atya a Fiút „én Istenemnek” nevezi

2013. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!