Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják azt a Jehova...

Miért gondolják azt a Jehova Tanúk, hogy Sátán egy isten/istenség?

Figyelt kérdés

És Jézusról miért nem tudják ezt gondolni?


Olyan logikátlan válaszaikban próbáltam keresni az összefüggéseket amikből úgymond "nem lakok jól".



2013. ápr. 21. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Sátánt nem tartják istenségnek. Bukott angyalnak van minősítve.

Jézust pedig Isten kedvenc és első angyalának tekintik.

2013. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Anyámat levadászom, komolyan Jézust csak egy angyalnak tekintik??
2013. ápr. 21. 12:41
 3/18 A kérdező kommentje:
Miért?
2013. ápr. 21. 12:42
 4/18 anonim ***** válasza:
17%

Mert az hiszik, hogy a szentháromság lényege a politeizmus és egy pogány átvétel a katolikus egyház részéről.

Nem tudják elképzelni, hogy Jézus miért beszélgetne magával a Bibliában. Nem értik, hogy miért imádkozna magával.

Nem értik miért nem csak magáról beszél, mint Isten, ha valóban Isten.

Pedig érdemes a János 1. fejezetét elolvasni. Még az ő bibliájukban is egyértelműen benne van, hogy Istennel egylényegű.

2013. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként konkrétan Mihály arkangyallal azonosítják.

Így elsőre elég hülyén hangzik. Úgy már tűrhetőbb, ha a nevek jelntését nézzük. Tehát mi a Mihály és mi az angyal.

2013. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek egy másik kérdésnél, konkrétan itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


a 32 es válaszoló is azt állítja sátán is istenség. Nemsokkal utánna én is pont ugyan ezt a kérdést tettem fel neki mint te. Még nem érkezett válasz...

:)

2013. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 ChefBa ***** válasza:
8%
Igazából Jézus náluk is egy háromság tagja. Csak ez Mihályból, Jézusból és Abaddonból áll. Sátán pedig náluk se istenség.
2013. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

Ja, ilyen értelemben szokták mondani, hogy a világnak az istene a Sátán. De ez a világ szemszögéből nézve van így.

Tudtommal ők nem azt tanítják, hogy a világot Sátán teremtette. És nem is politeisták.

Hatalmat persze kaphat a világ felett a sátán.

Viszont akkor a világ nem a mindenséget jelenti itt, hanem a materiális világot.

Az említett idézete a tanúnak nem azt írja, hogy Sátán egy isten. Hanem azt, hogy sátán a világnak az istene.


Gondolom azon akadtak ki, hogy ha azt mondod Isten, nem derül ki, hogy kiről van szó. Zeuszról vagy Ré -ről stb..

Jehova a név viszont egyértelművé teszi, hogy kiről beszélnek és mit akar.

Bár kissé átment náluk túlzásba a nevek imádata.

2013. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Annak kellene utána nézni, hogy mit jelent az Isten. Mert lehet nem csak Istenre használja a Biblia ezt a szót, hanem emberekre is.

De nyilván nem emiatt tekintjük Jézust Istennek, mert valahol az Isten szóval illetik meg. Tényleg csak el kell olvasni az evangéliumokat, hogy egyértelmű legyen, hogy elég szoros kapcsolatba van Istennel Jézus.

2013. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:

Mai evangélium:

" Abban az időben Jézus ezt mondta tanítványainak: „Juhaim hallgatnak szavamra. Ismerem őket, és ők követnek engem. Örök életet adok nekik, nem vesznek el soha, és senki nem ragadja ki őket kezemből. Atyám, aki nekem adta őket, nagyobb mindenkinél: Atyám kezéből nem ragadhat ki senki semmit. Én és az Atya egy vagyunk.”

Jn 10,27-30

2013. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!