Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás a muzulmán?

Milyen vallás a muzulmán?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 22:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Kicsit zavar a dolog, hogy mindenki a saját ideológiai meggyőződését hangoztatja ahelyett, hogy a kérdésre válaszolna.

A muzulmán vallás egy monoteista vallás. (egyistenhit) Az iszlám legfontosabb személye Mohamed próféta, aki lényegében megalapította a vallást. Az iszlám fő tanítása „Nincs más isten, csak Allah, akinek Mohamed a küldöttje”, de persze ezen kívül nagyon sok minden mást is tanít. Az iszlám országokban nem zajlott le a jogi szekuralizáció, magyarán a vallás és az egyház nem különült el egymástól. A vallási tanításokon szabályokon kívül a jogi életet is szabályozza. Pl. vérdíj, vérbosszú, vagy a pereskedés szabályait. Annak ellenére, amit a buta filmek és a mégbutább (magukat okosnak gondoló) kommentelők (itt tisztelet a kivételnek)közvetítenek az iszlám vallás egy nagyon toleráns vallás.

Egyébként nem értem, hogy miért kell a másik vallását piszkálni. Itt most értem azt a hülye keresztényt, aki azt hiszi, hogy ő itt a f#sza gyerek, és azokat is akik mindenen szkeptikusak. Én megértem, hogy te abban hiszel, azt is hogy a másik másban hisz. DE! Rohadtul nem érdekel a másik véleménye. Ha érdekelne, megkérdezném! Annak a kommentelőnek, aki muzulmán ugyanezt szeretném üzenni: Ne érdekeljen a másik véleménye. Tudom az emberek buták és félnek mindentől amit nem ismernek. Attól, hogy valaki más dologban hisz, mint én még nem lesz kevesebb tőlem semmiben! (ez az én személyes véleményem!)

2013. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

ma 13:57


Igazad van, elnézést, hogy eltértünk a témától.


Bár én nem csak attól félek amit nem ismerek, hanem attól is amit igen. :/

2013. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Persze, mert csak ez a két szó amibe bele tudsz kötni. A többivel viszont nem tudsz mit kezdeni mert igaz. :)"


hagyjuk már ezeket a sületlenségeket, szerintem ezt te sem hiszed el, és jól tudod, hogy nincs értelme 30x ugyanazt hajtogatni. akármit magyarázok, csak azt tudod hajtogatni hogy fúj iszlám így meg úgy, néha belöksz egy kis keresztény meg zsidógyűlölést, de mikor állást kell foglalni úgyis a keresztény primitív hitvilág pártján vagy... sem erre, sem a zsidózásaidra nem vagyok kíváncsi. felőlem akárminek hívhatod magad, nem tudlak vitapartnernek tekinteni.


"Felőlem mindenki abban hisz amiben akar, egészen addig amíg azt nem akarja kötelezően előírni másnak is. "


ugyanilyen alapon tartom elfogadhatatlannak, hogy az állam beleszól, hogyan kell öltözködnöd.

2013. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"vikingharcos válasza:


Kicsit zavar a dolog, hogy mindenki a saját ideológiai meggyőződését hangoztatja ahelyett, hogy a kérdésre válaszolna. "


azért szerintem nem megerőltető beírni a googlebe hogy muzulmán. második találta: wikipedia - iszlám.

ráadásul a kérdező semmit nem nyögött azóta.


ez a szeressük egymást gyerekek fejtegetés meg kissé naiv volt, ennél összetettebben látom a dolgot.

2013. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
a betűket megtalálta, már csak értelmes szavakká kell összerakni :)
2013. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

17:47


Ez a taktika ismerős. Nem tudsz mit kezdeni az igazsággal, ezért elkezdesz mindennek elhordani. Bocs, erre már immunis vagyok. :)

Inkább arról lehet szó, hogy esetleg utána néztél a dolgoknak, és rájöttél, hogy igaz amit a halálbüntetésről írtam, és az is, hogy a legtöbb muzulmán országban nincs demokrácia, és több elnyomásban van részük a más vallásúaknak, vagy épp a nem-hívőknek mint Európában.


Igen, az emberek többnyire általánosítanak, és az alapján fognak megítélni egy nép-, vagy vallási csoportot amilyen viselkedést ők többnyire látnak tőlük.

Ha van egy láda almád, amiben van mondjuk 500 db alma, és abból 400 rohadt, kidobod az egész ládát, vagy nekiállsz kiválogatni azt a párat ami esetleg nem rohadt?


Ha valaki analfabéta pakikat lát, és öngyilkos merénylőkről hall nap mint nap, nem az fog lejönni neki, hogy ez milyen békés vallás. Azért hoztam fel a többi vallást is a témában, mert ez igaz azokra is. Lehet, hogy az elmélet amiért megalkották őket békés, és jó szándékú, de a valóságban teljesen másképp működik a dolog. Mindenki más szemüvegen át olvassa ugyanazt a könyvet, és mást hoz ki belőle. Semmiben nem különbözik ez a dolog például a Marxizmustól. Lehet, hogy az öreg jót akart, a rendszer mégis teljes csőd, mert az ember gyarlóságát nem vette figyelembe, így a dolog nem működik a valóságban.


Szóval ha te lázadsz a fejkendő viselésének tiltása ellen, mit szóljon az akinek a saját szülei savat öntenek az arcába, csak mert állítólag ránézett egy férfira? Miközben a férfiak kisfiúkkal hálnak, és gyereklányokkal kötnek házasságot?

Vagy mi a helyzet Szíriában, ahol a keresztényeknek kell rettegésben élni? Ahol már 5 keresztény papot öltek meg, és kettőt elraboltak? Lehet, hogy előtte korrupció volt az országban, de nem kellett attól tartania senkinek, hogy mindenét elveszíti egyik napról a másikra, vagy épp bármikor lemészárolhatják őket, csak mert más a vallásuk.

Tudom most jössz azzal, hogy megint ugyanazt szajkózom. Ez azért van mert ugyanazok a dolgok történnek meg számos különböző országban, és mind a vallás nevében.


Ezek lehet, hogy egy kicsit nagyobb gondok, mint az, hogy te nem viselhetsz fejkendőt, ha hivatali dolgozó vagy.

2013. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Ez a taktika ismerős. Nem tudsz mit kezdeni az igazsággal, ezért elkezdesz mindennek elhordani."


a vélemény nem egyenlő az igazsággal, és semminek nem hordtalak el, te már csak szélmalom harcot vívsz.

nem is olvastam végig.

2013. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ez már olvashatatlan amit egyes emberek csinálnak.

A muzulmán országokban is vannak rossz dolgok de jók is,nemcsak a halálbuntetés,meg a testi bántalmazás.Ezek a radikális emberek tettei.A radikális keresztények,zsidók akármilyen vallásúak ugyanolyan rossz, és gonosz tetteket tesznek mint mások,csak ezeket jobban le tudják tusoni,ezért nem tudunk róla semmit.A muzulmán országokkal nagyon sokat foglalkozik a sajtó.Tobbet mint más országokkal,holott nincsenek ott sem tobbségben a terrosristák,csak azokaz emberek akik robbantanak nagy hírnevet kapnak ezért ha egy Európai meghallja a muzulmán,muszlim,arab szavakat mindjárt az Al-Kaida jut ezsébe meg hasonlók.Nem fogom egyik vallás pártját sem de a muzulmánok ugyabolyan megkulonboztetések érik Európában mint az európaiakat muzulmán országokban.Ez tény.

És a kérdezo ha már megszólal igazán ellenorizhetné mit ír mert ez így értelmetlen.Egyszer ír és azt se lehet érteni.Gratulálok.

2013. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

17:21


Sajnálatos módon egy kicsit összekeverednek itt a dolgok, hála egyesek áldásos tevékenységének, akik a tényeket is elfogult véleményként próbálják beállítani.

Ahhoz, hogy jobban meg lehessen érteni a dolgok oldalakat kéne írni róla, amit nem fogok, így érdemesebb utána olvasni a témának ha érdekel a vallás, és a kultúra háttere, az országok, és az emberek felfogás, élete.

Azt azért tudni kell, hogy amikor halálbüntetésről, és ilyesmiről ír az ember akkor nem csak a radikálisokra kell gondolni. A muzulmán országok túlnyomó többségében vallási törvénykezés van, ami teljesen különbözik az Európai normáktól. A vallásból való kitérés esetén pedig a nem-radikális országokban is halálbüntetés jár, valamint sok egyéb törvényük van ami például hátrányosan különbözteti meg a nőket. És ez még a "normális" kategóriába tartozik. A radikalizmus egy külön történet, az ennél sokkal, de sokkal durvább, és sajnos az sem ritka ebben a kultúrában.

Az oktatás szintén sok helyen kötődik a valláshoz, értem ez alatt, hogy az emberek nagy része csak vallási oktatásban részesül, világiban nem, így igen nagy hátrányban vannak a modern társadalomban, mert nem tanulnak semmi "hasznosat", amivel boldogulni tudnának. Ez is az egyik pont ahol a két kultúra ellentéte feszül. Elmegy a csóri pakisztáni angliába, aztán nem lesz más csak egy "paki", akit valami alantas munkára vesznek fel, de közben nem is biztos, hogy másra alklmas. Ő utálja a "nyugatiakat", azok meg utálják a "pakit", és máris kész a táptalaj egy jó kis ellenségeskedésre.

Erre például jó példa India is, ahol egyaránt található muzulmán, keresztény, és hindu közösség, nagyjából egyenlő arányban. Például eddig én szinte csak sofőrökkel találkoztam indiai muzulmánok között (taxi, busz, cégautó, stb..), vagyis amihez nem kell szakmai képzettség, elég egy jogosítvány, amit náluk nem nehéz beszerezni, minden fél-analfabétának van. Ellenben szakképzettséget igénylő munkát (mérnökök, stb...) többnyire keresztény, vagy hindu indiait láttam végezni. Ez csak egy példa, hogy szemléltessem a dolgot, tudom, hogy bele lehet kötni, és lehet ellenpéldákat felhozni, de elég sokat járok a Közel-Keleten, és nem csak a blikkből tájékozódom, mellesleg kimondottan érdekelnek a különböző kultúrák és szokások, így akkor is igyekszem azokat megismerni ha épp nem a kedvemre valók. Ezért tartom viccesnek amikor az "50%-os" vitapartnerem megpróbálja megmagyarázni, hogy amit tényként közlök, az valójában csak én személyes és elfogult véleményem. :)

2013. máj. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"A muzulmán országok túlnyomó többségében vallási törvénykezés van, ami teljesen különbözik az Európai normáktól. "


az usa nem iszlám ország, mégis van halálbüntetés


"A vallásból való kitérés esetén pedig a nem-radikális országokban is halálbüntetés jár, "


baromság, beszélgess pl indonézekkel


"vagyis amihez nem kell szakmai képzettség, elég egy jogosítvány, amit náluk nem nehéz beszerezni, minden fél-analfabétának van"


újabb baromság, szerinted a muszlim országokban kik végzik a tudomáynos munkát? bevndorló amerikaiak? hagyjuk már ezt az erőltetett általánosítást.


"Ellenben szakképzettséget igénylő munkát (mérnökök, stb...) többnyire keresztény, vagy hindu indiait láttam végezni."


na már megint egy önjelölt társadalomtudós és statisztikai hivatal vezető.

a legjobban teljesítő országok meg túlnyomórészt ateisták. és?


"amit tényként közlök, az valójában csak én személyes és elfogult véleményem. :)"


a véleményeid ténysége ismét csak a saját véleményed. miért annyira nehéz elfogadni, hogy szubjektív állításokat tudsz csak felhozni erről?

tényleg nem értem, miért unatkoznak ennyire egyesek, hogy azt keresik, kit utálhatnak, min idegeskedhetnek, ahelyett hogy valami értelmeset kezdenének az életükkel.

úgyse fogsz senkit meggyőzni a véleményeddel, miért jó általánosítani, ha valakinek van egy átfogóbb tapasztalata muszlimokról.

2013. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!