Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás a muzulmán?

Milyen vallás a muzulmán?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 22:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
[link] A lényeget megtalálod a wikipédián.
2013. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
iszlám.com itt mindent megtalálsz.
2013. ápr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

a muzulmánok más néven a muszlimok, akik az iszlám szerint élnek, az iszlám vallást gyakorolják, ami egyben életforma is. Azonban téves a mohamedán megnevezés, ezt sokan helytelenül használják a muszlimokra.

iszlam.com egy muszlimok által létrehozott oldal, érdeklődőknek (is).

2013. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%

Rendkívül toleráns:

persecution.net

2013. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
74%

"Rendkívül toleráns:

persecution.net"


már megint egy újabb iszlámgyűlölő keresztény.

elhiszem, hogy fáj a csökkenő keresztények száma, de gyűlölettel nem lehet kampányolni. ha valaki felteszi a kérdést, mit jelent kereszténynek lenni, én sem breivikkel, kukluxklannal az inkvizítorokkal meg a lemészárolt indiánokkal kezdem.

de beszélgethetünk a pápáig nyúló pedofil és homoszexuális botrányról, ha annyira érdekel...

2013. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, ha emiatt gyűlöletkeltő vagyok, de nem hiszem, hogy ugyanez előfordulhatna fordított esetben is.

Vagy ti tudtok olyan országot, ahol a muzulmánokat üldözik a hitük miatt?

Már az összehasonlítás is erős, hogy a pápával, meg a pedofil papokkal hasonlítod össze egy iszlám állam működését. Mégis, mi köze a kettőnek egymáshoz? Az egyik egy felekezetben történt bűnök a kereszténységen belül, a másik egy államforma; míg itt a pedofil papokat az állam is bünteti, ott az állam éppen támogatja azt a fajta hozzáállást, amit írtam, és kifejezetten törvényesnek számít.


A helyzet az, hogy az iszlám köztársaságokban börtönben zárnak, ha Bibliát olvasol, vagy tanítod. Európában, Amerikában, amely államok keresztény alapokon épülnek fel, sohasem fordulhatna elő ilyesmi.


Nem értem, miért kell lepontozni valami miatt, ami tény. Ha nincs is igazam, a normális vitakultúra elvárná, hogy legalábbis győzzetek meg az ellenkezőjéről. Gondolom, a tájékozatlanság az oka, valószínűnek tartom, hogy egyetlen muzulmánt sem ismertek. Vagy igen?

Ha a lepontozáson kívül van objektív érvetek, akkor várom. De gondolom, hogy lózungokat hangoztatni könnyebb, meg lepontozni, mint vitatkozni. Ahhoz kell egyfajta kultúra is.

2013. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

A keresztény államokban igenis uldozik a muszlimokat,ha nem is látható módon.A muszlim lányokat kidobják az iskolájukból a kendo miatt,az utcán bezsólnak,a munkahelyre vagy fel sem vezsik ha nem tegyuk fel hogy van egy keresztén és egy muzulmán jelentkezo,azonos nemmel azonos képességekkel.Biztos hogy a munkáltató a keresztény jelentkezot fogja felvenni.Ha pedig sikeruklt munkahelyet találnia egy muszlim személynek,foleg a noknek,akkor is hátrányban van mint keersztény társai mert nehezebben kap eloléptetést.Ez tény,nagyon sok példa van rá.Ez lenne a liberális,keresztény hozzáállás?Mert ez számomra csupán eloítélet.És igaz hogy a muzulmán országokban tilos a térítés,mivel iszlám állam,de ott is vannak templomok(keresztények),és szabad a hitet gyakorolni,nem tiltják meg a Biblia olvasását.Mindegyik vallásban van jó is rossz is.Ezeket el kell ismerni.

Máshol kéne kampányolni.

2013. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
AZ előző hozzászólás egyik bizonyítéka vagyok, mint muszlima. 100%-ban így van, így érzem. De mivel ez itt nem téma, nem szeretnék off lenni, bár, már egyszer ide ehhez hozzászóltam. de az EU egy muszlim szeméből igenis szenvedés a társadalmi bánásmód szempontjából(és nem a betelepülők nevében mondom ezt, az más dolog) . Egy egyszerű séta egy kisgyerekkel is tud nyomasztó és félelmetes lenni. És nem kell ahhoz burkát venni, hogy valaki tudjon gúnyolódni. Engem a munkahelyemről is kikezdtek, holott nem tudtak szakmai indokot felhozni ellenem. De nem érdekel már, igenis meg lehet szokni. Tényleg nem panaszként mondom ezeket, de higgyétek el, egy picit gondoljatok bele más helyzetébe is hogy mit érezhet az, akit épp gúnyolnak. Sajnos a többség elutasító sok fanatikus miatt, az általánosítások nem mindenkire igazak.
2013. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

"Sajnálom, ha emiatt gyűlöletkeltő vagyok, de nem hiszem, hogy ugyanez előfordulhatna fordított esetben is."


az a baj, tudod hogy hinni bármit hihetsz, de az nem biztos hogy kapcsolatban is áll a valósággal.


"Vagy ti tudtok olyan országot, ahol a muzulmánokat üldözik a hitük miatt? "


myanmar. olvasni kéne a híreket... csak ugye egyszerűbb közhelyeket szajkózni, meg a buddhista terrorista még nem közhellyé rágott xenofóbia, ezért nem híresztelik.


a többi kifogás nem érdekel, egy elvakult "keresztényt" úgysem lehet rávenni, hogy beismerje felekezete bűneit. milyen paradox, ugye? kíváncsi leszek istennek hogy fogsz hazudni és kifogásokat gyártani.


"A keresztény államokban igenis uldozik a muszlimokat,ha nem is látható módon.A muszlim lányokat kidobják az iskolájukból a kendo miatt,az utcán bezsólnak,a munkahelyre vagy fel sem vezsik ha nem tegyuk fel hogy van egy keresztén és egy muzulmán jelentkezo,azonos nemmel azonos képességekkel.Biztos hogy a munkáltató a keresztény jelentkezot fogja felvenni."


ez igaz, de fölösleges magyarázni, erre is kifogásokat keres majd. a történelem során üldözték már a muszlimokat keresztények, de ugye erre is talál majd valami jó kifogást. meg biztos arra is van valami jó kifogása hogy ma kb 5-8.000 tagja van a kkknak...


"Mindegyik vallásban van jó is rossz is.Ezeket el kell ismerni.

Máshol kéne kampányolni."


pont azért enm fogja elismerni mert kampányol és elfogult. nem véletlenül mondott le a pápa, ha még egy akkora tekintéllyel bíró ember sem tudja megoldani a kereszténység problémáit, akkor mit várunk egy földönfutó átlagkereszténytől?


"És nem kell ahhoz burkát venni, hogy valaki tudjon gúnyolódni. "


a gúnyolódást még elviseli az ember, max rájön hogy az emberek 90%a hülye. de amikor a megélhetésed is attól függ, hogyan tudsz színészkedni (=feladni a hited), az szomorú. de ez nem csak a muszlimokkal van így.

ma már semmit enm ér az ember, ha nem elfajzott anyagias világi létet sugároz. szinte sehol nem értékelik a szorgalmat és a szaktudást a külsőségek nélkül.

egyébként nem tudom erre utaltál e de szerintem ma egy európai jobban meg tudja élni a muszlimságot, mint egy rossz háttérkultúrából betelepülő.

sikerült azóta elhelyezkedni?

2013. ápr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólóhoz a válaszom: Úgy sikerült elhelyezkednem, hogy kendő nélkül dolgozom, azt leszámítva igyekszem az illendő viseletet tartani, nem tudok mást tenni. Viszont ha bárkinek is elmondom hogy mi a vallásom, nem tudom h ez miért fontos másnak, egy idő után úgyis kiderül pl amikor a kollégák hozzák télen a disznótorost, meg a névnapozáskor a piát) de addig tartom magamban amíg tudom----
2013. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!