Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás a muzulmán?

Milyen vallás a muzulmán?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 22:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

arra pl rámondhatod hogy nem szereted a piát, vagy a disznóhúst.


meg ajánlom neked, hogy közben keress egy másik munkahelyet(tudom pont mostanában nehéz), ahol elfogadnak, és ha felvesznek, otthagyod a másikat. és bizonyára rosszul esik, de most fogd fel úgy, hogy csak átmeneti állapot. közben midnig keresni kel la jobbat. sajnos mostanában, mikor éheznek és kilátástalan helyzetben élnek az emberek, annak is örülnek legtöbben, ha megalázzák őket, de legalább nem halnak éhen...


igen, sajnos ez van, tudom magánügy, csak gondolom nem vagy férjnél. általában ezt a legtöbb muszlima úgy oldja meg, hogy nem dolgozik, mert úgysem tud elhelyezkedni sehol, a férjét meg jobb esetben elfogadják, vagy ő is megpróbál beilleszkedni. esetleg saját vállalkozást indít, ahol ő szabja meg a szabályokat.


egyébként te hogyan kerültél kapcsolatba az iszlámmal és mikor?

2013. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Na most ti tenyleg azon vitakoztok, hogy mi a jobb, hogy ki melyik mesekonyvet hiszi valosnak???


Colibatust fogadni, kozben meg kisgyereket molesztalni VS. nokre meg ranezni sem szabad, ellenben fiukkal, es kecskekkel lehet szexelni. Na, melyik a jobb?


Legalabb annyi embert oltek meg a kulonbozo istenek neveben a fobb vallasok kovetoi, hogy versenyre kelhetnek Hitlerrel es Sztalinnal.


Tisztessegesen, becsuletesen elni nem vallas fuggo. Azt mindenfele mesealakokra valo hivatkozas nelkul is meg lehetne tenni.


Meg kell erteni azt is, hogy ha egy olyan orszagban akar valaki elni ahol mas a fo vallas, es kultura akkor mindig is lesznek az embernek nehezsegei.

Europaban nem vallasuldozes miatt, hanem biztosagi okbol nem engedik a burka, es egyeb arcot eltakaro oltozetet, ami ertheto is. Tul sok visszaelesre ad lehetoseget, amire volt is pelda.


Azt se felejste el senki, hogy a legtobb orszagban ahol megengedik az ilyen oltozetet nincs demokracia, igy az egyeb torvenyek mas modon korlatozzak az embereket. Foleg a nok vannak masodlagos szerepben, igy nem igazan ertem a lazongast. Vagy epp arrol van szo, hogy csak az elonyoket akarja valaki mindket kulturabol megtartani? Elvezni a demokracia nyujtotta egyenjogusagot, es egyben a vallasbol is a szamara kenyelemes megoldast? Ez nem fog menni.

Megjartam par muzulman orszagot, es meg tobb ugynevezett keresztenyt is, es csak kepmutatas az egesz. Mindenki azon van, hogy hogyan tud kibuvot keresni a vallasi kotelezettsegek alol, megis kardelre hanyna azt aki mas istent kovet, vagy masban hisz. Aki a vallasszabadsagrol beszel annak meg a figyelmebe ajanlom azt az apro, am el nem hanyagolhato tenyt, hogy a legtobb arab orszagban halalbuntetes jar a vallasbol valo kiteres eseten.

A legnagyobb melldongeto keresztenyek pedig a legnagyobb bunozok, nezd csak meg pl. Mexikot vagy Sziciliat (vagy a ciganyokat peldaul egesz Europeszerte). A kilos arany feszuletek hordasa valahogy nem utkozik a kabitoszer-, es emberkereskedelemmel, gyilkossagokkal, stb... Milyen hitrol is beszelunk akkor?

2013. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztessegesen, becsuletesen elni nem vallas fuggo. "


vs.


"Europaban nem vallasuldozes miatt, hanem biztosagi okbol nem engedik a burka, es egyeb arcot eltakaro oltozetet, ami ertheto is. Tul sok visszaelesre ad lehetoseget, amire volt is pelda. "


már vártam, mikor jönnek az iszlamofóbok.


el kéne dönteni, hogy ötözködést/vallást büntetünk, vagy például a bankrablást, emberölést.

ennyi erővel borotváljunk kopaszra mindenkit, mert vissza lehet élni a parókákkal meg a hajfestéssel, tiltsuk be a szakállat is.

vagy egyből tegyünk csipet mindenki nyakába, kamerázzuk be a lakásokat.. akinek nem tetszik, az csak bűnöző lehet.

ezek ALAPVETŐ EMBERI JOGOKAT SÉRTENEK, akármely ország hozza érvénybe, aki diktatorikus államban akar élni, nem való a 21.sz európájába, menjen pampogni szíriába.


fel kéne már nőni, és kimondani, ha valamit utálunk, nem ezt az ugyancsak kétszínűsködő (ha úgy tetszik álszent) kamuliberálkodást mutatni mindenfelé, ez már lejáratta magát európában.

ilyen gagyi fedőszövegekkel betiltani, hogy biztonság, meg a nők jogaiért blabla. ezt már senki se eszi meg, a muszlim világ TUDJA, hogy európa nyíltan muszlimellenes.

a zsidókat se azért utálják európában, mert kipát hordanak, hanem mert zsidók, és ezt ők TUDJÁK, ezért jöttek ide kongresszusra. kelet nem olyan hülye, mint amilyennek nyugat képzeli.

magyarázd már ki nekem, hogy németországban miért lehet, hogy betiltják egyes helyeken a fejkendőt, ami nem takarja el az arcot, miközben az apáca öltözék (ugyanúgy néz ki) kivétel? :) biztonsági okokból, meg egyenjogúságból, persze...


furcsa összefüggés: általában amikor gazdaságilag romlik egyország helyzete, megnő a xenofóbia, európa gazdaságilag vezető államai valahogy nem félnek a "visszaélésektől".

érdekes, pont izraelben meg az usaban sem tiltották be, pedig nekik lenne kifogásuk rá...


"Azt se felejste el senki, hogy a legtobb orszagban ahol megengedik az ilyen oltozetet nincs demokracia, igy az egyeb torvenyek mas modon korlatozzak az embereket."


lásd usa, izrael, svájc, norvégia. mind csupa lecsúszott, diktatorikus ország. :)


"Mindenki azon van, hogy hogyan tud kibuvot keresni a vallasi kotelezettsegek alol, megis kardelre hanyna azt aki mas istent kovet, vagy masban hisz. "


ezt hívják félelemnek, hitler birodalma is erre épült, ugyanez a világ volt kádár idején, és manapság a fideszből integet vissza. pontosan ezért nincs értelme terrorizálni államilag a népet.

2013. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Nem iszlamofób vagyok, hanem mindenvallásfób. :)

Túl sok visszásságot, és álszent viselkedést láttam mindegyik vallás követőinél.


Látom szereted félremagyarázni a dolgokat. A vallás nélkül való becsületes, és tisztességes életet az egyénekre gondoltam, én nem országokra, vagy bármilyen más közösségre. Nem kell ahhoz semmilyen mesefigurára hivatkozni, hogy az ember értékrendek alapján tudjon élni.


A biztonsági szempontokból való tiltást nem a fejkendőre, hanem a burkára, és a teljes arcot eltakaró öltözékre értettem, ahogy írtam is.


Az iszlám hívők többnyire nem Európából, vagy Észak-Amerikából származnak, hanem többnyire a Közel-Keletről, ahol leginkább nem demokrácia az államforma.


Igen, senkit nem fognak szeretni ha odamegy egy helyre, és nem ő próbál alkalmazkodni a helyi szokásokhoz, kultúrához, hanem azzal szembemenve, elvárja, hogy a többség alkalmazkodjon hozzá. Ez mindenhol ellentétet szül. A zsidókat sem azért utálják mert zsidók, hanem mert elvárják, hogy mindenki szívén viselje az ő eszméjük,nyavalyájukat, fogadják el őket, viszont ők nem tiszteltnek semmi, és senki mást. Ez elég egyoldalú dolog. Megnézném, hogy mi lenne ha én kezdenék karácsonyfát követelni telaviv főterére például. A muszlimokkal lehet, hogy fenntartásai vannak az európaiak nagyobb részének, pont úgy, ahogy a muzulmán országok nagy részében sem szívelik a keresztényeket, vagy csak úgy általánosságban a "nyugatiakat". Ezt lehetne a végletekig sorolni oda-vissza.

2013. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, itt a forrásom:

"Eight of Germany's 16 states contain restrictions on wearing the hijab by female teachers: first Baden-Württemberg, then Bavaria, Hesse, Lower Saxony, the Saarland, Bremen, North Rhine-Westphalia and Berlin. The city-state of Berlin banned all religious symbols in public institutions, including the Christian crucifix and the Jewish kippah.[42]


Five of these states that ban religious clothing, contain an exception for Christian symbols and clothing: Baden-Württemberg, Saarland, Hesse, Bavaria, and North Rhine-Westphalia. In Baden-Württemberg, the state prohibits Muslim teachers from wearing the headscarf, but allows teachers to wear Christian clothing, such as the nun's habit. The state courts upheld an appeal against the ban by several Muslim teachers, on the grounds of religious discrimination, since Catholic nuns are allowed to teach in full religious habit. The state government has appealed the decision. The regulation in North Rhine-Westphalia is similar to that in Baden-Württemberg. Bavaria also allows the nun's habit, while banning the Muslim headscarf.[43]"


itt iskolai viseletről van szó, ettől függetlenül ez akkor is diszkriminatív. +tudni kell, -ahoyga szövegből is látszik- hogy tilos köztisztviselőknek(tanároknak, politikusooknak...) vallási szimbólumokat viselni, és náluk annak számít a kipa és a fejkendő is...


"Nem iszlamofób vagyok, hanem mindenvallásfób. :)

Túl sok visszásságot, és álszent viselkedést láttam mindegyik vallás követőinél. "


Álszent, bárki lehet, a "nemvallásosak" is, meg ha úgy nézzük az is egy vallás, vagyis világnézet, hogy te nem hiszel istenekben. Ha pl szörnyűségekre gondolunk (indiánok irtása, inkvizíciók, iszlamista terrorizmus, stb), akkor ott van a kommunizmus is, ami egy isten nélküi ideológia, ami kb 100 millió áldozatot tudhat magáénak. Persze vallásnak azt nevezzük, aminek dogmái vannak, de most döntsd el, hogy marx írásai nem dogmák-e északkoreában, vagy minek mondjuk a taoizmust, ami egy filozófiai iskola, de vallás épül rá?

Remélem így már érthető, tulajdonképp miért mindegy, ki minek vallja magát (hisz a vallástalannak vallani magát is vall-ás).


"Látom szereted félremagyarázni a dolgokat. A vallás nélkül való becsületes, és tisztességes életet az egyénekre gondoltam, én nem országokra, vagy bármilyen más közösségre."


szerintem meg te szereted félreértelmezni a dolgokat, mert semmi ilyesmiről nem magyaráztam.


"A biztonsági szempontokból való tiltást nem a fejkendőre, hanem a burkára, és a teljes arcot eltakaró öltözékre értettem, ahogy írtam is. "


én is erről írtam, de nem ment át ezek szerint.


"Az iszlám hívők többnyire nem Európából, vagy Észak-Amerikából származnak, hanem többnyire a Közel-Keletről, ahol leginkább nem demokrácia az államforma. "


mi az hogy származnak? honnan-hová származnak, hol? ráaádsul duplán hülyeséget mondtál, mert a demokrácia nem államforma, de ha a köztársaságra gondoltál, pl az egyesült arab emírségek pont monarchia, és az egyik legszabadabb arab ország, míg szomália, jemen köztársaság.


"Igen, senkit nem fognak szeretni ha odamegy egy helyre, és nem ő próbál alkalmazkodni a helyi szokásokhoz, kultúrához, hanem azzal szembemenve, elvárja, hogy a többség alkalmazkodjon hozzá."


újabb baromság. szeritned a franciaországban született keresztény nő, aki 20 évesen áttért muszlim hitre, hová menjen haza, amikor "nem akar alkalmazkodni"?


"A zsidókat sem azért utálják mert zsidók, hanem mert elvárják, hogy mindenki szívén viselje az ő eszméjük,nyavalyájukat, fogadják el őket, viszont ők nem tiszteltnek semmi, és senki mást."


innen fúj a szél, köszönjük, hogy bemutatkoztál.

a mocskos zsidók meg dögöljenek meg, ha elvárják, hogy elfogadják őket. nekik is haza kellett volna menni 1914ben meg 39ben. menjenek haza a cigányok is.


"Ez elég egyoldalú dolog. Megnézném, hogy mi lenne ha én kezdenék karácsonyfát követelni telaviv főterére például."


nem emlékszek, mikor követeltek a zsidók a hogy állítsuk egy hatalmas menórát esztergom főterére...


"A muszlimokkal lehet, hogy fenntartásai vannak az európaiak nagyobb részének, pont úgy, ahogy a muzulmán országok nagy részében sem szívelik a keresztényeket, vagy csak úgy általánosságban a "nyugatiakat". Ezt lehetne a végletekig sorolni oda-vissza."


ez megint nem értem, hogy ön ide.

annyira egyformák vagytok, mikor érvelni kéne csak magyaráztok félre, de egyik se tudja megindokolni, miért jogos egy emberellenes törvényt bevezetni.


ja mellesleg platón azt mondta: "a demokrácia a csőcselék uralma". abszolút egyetértek.

2013. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

19:25


Mint olvashatod fentebb, én is párhuzamot vontam az isten nevében, és egyéb ideológiák nevében történő népirtással. Egyiket sem tartom elfogadhatóbbnak a másiknál.


Lehet, hogy nem foglalkoztam pontosan, de a lényeg akkor is ugyanaz marad. A legtöbb muzulmán országban nincs demokrácia, és sok olyan törvény van ami hátrányosan érint bizonyos rétegeket, sokszor főleg a nőket. Az általad említett "monarchia", ami a "legszabadabb ország" pedig tényleg jó példa. Mert szabadon gyakorolhatod a vallásod, ha külföldiként idejössz, viszont egy helyi nem térhet át más vallásra, mert halálbüntetés jár érte. A történethez hozzá tartozik az is, hogy a lakosság 80%-a külföldi, aki kiszolgálja a 20% helyit, így valahol érthető, hogy engedékenyebbek valamivel mint a többi muzulmán ország, mert sok nem-muzulmán nem jönne ide nekik rabszolgáskodni ha még a vallásukért is büntetnék őket.

Az országban szinte nemzeti sportnak számító korrupcióról, és rabszolgatartásról pedig hadd ne értekezzek most, mert nem ez a topic témája.


"szeritned a franciaországban született keresztény nő, aki 20 évesen áttért muszlim hitre, hová menjen haza, amikor "nem akar alkalmazkodni"?"


Hát oda ahol mindenféle megkötés nélkül tud nindzsaruhában szaladgálni. Ő választotta ezt a vallást, egy más "fő vallású" országban. Elmegy szépen Szomáliába, ami szintén köztársaság, és máris gyakorolhatja a vallását. Lehet, hogy negyedik feleségként fog élni, és az utcára csak a férje, vagy egy másik férfi rokon kíséretében léphet ki, és nem szólhat hozzá egyetlen más férfi sem a világon, viszont nincs korlátozva a fejkenő viselésében. A választás szabad.

De még mindig nem a betért európaiak vannak többségben az európai muzulmánok között, hanem a bevándorlók.


És azt se felejtsük el, hogy neki lehetősége volt 20 évesen megváltoztatni a vallását, míg ezt egy muzulmán országban nem tehetné meg. Szóval még mindig jobb helyzetben van Európában, annak ellenére, hogy mondjuk nem viselhet fejkendőt a hivatalban.


Amúgy sem hiszem, hogy a külsőségek kellenék, hogy meghatározza bárki vallási hovatartozását, vagy jellemét.


"nem emlékszek, mikor követeltek a zsidók a hogy állítsuk egy hatalmas menórát esztergom főterére..."


Igen, mert a Nyugati-téren szokták felállítani Budapesten. :)

A csillagszeműekről pedig csak annyit, hogy annyira fogom őket tisztelni és sajnálni, amennyire ők is tisztelnek másokat, más vallásokat, kultúrákat, más történelmét, és amennyire ők is szívükön viselik más emberek tragédiáját. Szerintem ez így fair.


Az orbánozást pedig tényleg felesleges idekeverni. Ez csak téged degradál le.

2013. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

"Mert szabadon gyakorolhatod a vallásod, ha külföldiként idejössz, viszont egy helyi nem térhet át más vallásra, mert halálbüntetés jár érte. "


ezt nem tudom hol olvastad, tudtommal hitehagyásért ott nem ölnek meg senkit.


"Hát oda ahol mindenféle megkötés nélkül tud nindzsaruhában szaladgálni. "


ja értem, amikor az arabok emberellenes dolgokat csinálnak, akkor micsoda dolog, ha európában viselkedünk állatok módjára, akkor el lehet húzni innen.


"És azt se felejtsük el, hogy neki lehetősége volt 20 évesen megváltoztatni a vallását, míg ezt egy muzulmán országban nem tehetné meg. "


már megint ez a hülyeség, állandóan a hasonlítgatás ez úgy látszik magyar szokás, vagy európai? inkább keresztény lehet, azok iszlamofóbok meg antiszemiták.

gondolom akkor szerinted az is rendben vagn, hogy ebben az országban 4millióan éheznek, mert mondjuk szomáliában 7 millióan...

ha meg pofán vágog valakit, arra az a kifogás, hogy egy oroszlán meg is enné...


folyamatos terelés, lényeg, hogy ne kelljen szebenézni a ténnyel, hogy európa túlnyomó része még a mai napig nem fogadja el az emberi jogok egyetemes nyilatkozatát. gratulálok, vissza a középkorba, esetleg nem kéne mágján megégetni a mocskos nindzsákat meg a pajeszos vadőröket?


"Amúgy sem hiszem, hogy a külsőségek kellenék, hogy meghatározza bárki vallási hovatartozását, vagy jellemét. "


ilyenkor hirtelen nem számítanak a külsőségek... megint ugye milyen furcsa, hogy ha az arabok várják el a fejkendőt, az vérlázító, mert nem azon múlik, európában meg ugyanilyen alapon tiltják be.

te is a 700as klubpon nőttél fel...


"Igen, mert a Nyugati-téren szokták felállítani Budapesten. :) "


Izraelnek meg Jeruzsálem a fővárosa...


"A csillagszeműekről pedig csak annyit, hogy annyira fogom őket tisztelni és sajnálni, amennyire ők is tisztelnek másokat, más vallásokat, kultúrákat, más történelmét, és amennyire ők is szívükön viselik más emberek tragédiáját. Szerintem ez így fair.


Az orbánozást pedig tényleg felesleges idekeverni. Ez csak téged degradál le."


végre itt is kubújt a szög a zsákból. furcsa egybeesés, hogy akik muszlim és zsidógyűlölők, azok orbánisták is.

2013. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Na, jó pár félreértést még eloszlatok, aztán befejezem, mert tényleg durván kevered a dolgokat.


Ha már muzulmán, és zsidógyűlölőnek tartasz, akkor sorold hozzá a kereszténységet is, mert mint írtam feljebb mindegyik vallással, jobban mondva azok álszent követőivel szemben vannak fenntartásaim.

Az orbánozást meg azért nem tartom idevalónak mert semmi köze a témához. Hacsak annyiban nem, hogy állítólagos keresztény létére igencsak nyalja Jézus gyilkosainak a hátsó fertályát. Bár újabban ez divat lett a kereszténység körében, még a Vatikánban is.


Az összehasonlításnak meg igenis van helye, hiszen ha megkritizálod az európai hozzáállást a témához, akkor nézzük meg, hogy mi a helyzet a "másik oldalon" is. Vagy az már kellemetlen, mi? Emberi jogok megsértéséről írni, miközben kiderül, hogy a legtöbb muzulmán országban ennél durvább törvények vannak. Ha nem hiszed el a halálbüntetéses részt akkor tessék szépen utánaolvasni.


Bár egy közös pontot tudok találni mind a 3 vallásban, mégpedig a fiúgyermekek iránti beteges vonzódást. Ez már elég ahhoz, hogy mindegyik "kultúrát" lenézzem. Bár amikor kiskorú gyereklányokat adnak férjhez az sem jobb.

2013. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Részemről befejezve, semmi értelme, csak ugyanazt hajtogatod. Én meg nem vagyok kíváncsi ezekre a csillagszeműzős, nindzsázós hülyeségeidre.
2013. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

17:52


Persze, mert csak ez a két szó amibe bele tudsz kötni. A többivel viszont nem tudsz mit kezdeni mert igaz. :)


Felőlem mindenki abban hisz amiben akar, egészen addig amíg azt nem akarja kötelezően előírni másnak is.

Bár, tudod mit? Inkább fejkendős nőket látnék az utcán mint melegfelvonulást.


Azért az érdekes, hogy ahol kötelező a fejkendő, vagy az egész arc eltakarása akkor az ellen tiltakoznak, ahol nem lehet viselni akkor meg az ellen.


Mások pedig elvárják, hogy ő szenvedésekről szóljon az egész világ. Sajnálja, és kárpátlásokkal tömje őket minden állam. Iskolában kötelező tananyag legyen az ő szenvedésük, minden nemzet vegye át az ünnepeiket, megemlékezéseiket, érezzen bűntudatot, míg ők nagy ívben tesznek mindenkire. Ez csak szimplán egyoldalú, és gusztustalan.

2013. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!