Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi visz rá egy magyar nőt...

Mi visz rá egy magyar nőt arra hogy felvegye az iszlám vallást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem mért jó az ha itteni nők fejkendősen közlekednek. Bár igaz a csadoros változattal még nem találkoztam csak a híradóba.

Személy szerint engem ledöbbent, pedig én pasi vagyok.

Valaki elmagyarázná ezt.


24 F


2013. ápr. 10. 20:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Hát amit nem értek a ruházatban az az hogy míg más Európai ember a tengerben úgy úszik hogy fürdőruhában, addig én láttam muszlim nőket teljesen felöltözve "úszni".

Továbbá olyan is volt álltam a buszmegállóban Julisban volt vagy 35 fok és mellettem állt egy muszlim nő teljesen be bugyolálva feketében.

Hogy ez nekik mért jó nem értem.

(Persze olvassam az előbbi hsz-eket h védelem a nemi erőszaktól de szerintem nem így kéne)


Bár igaz én nem vagyok muszlim.

2013. ápr. 11. 14:51
 12/32 A kérdező kommentje:

Utolsó én nem értek arabul.


Angolul v Magyarul írd le amit mondani akarsz.

2013. ápr. 11. 14:56
 13/32 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező,

nem értem, hogy neked miért fontos az, hogy a melletted lévő nő hogy néz ki. Meg hogy más nők hogy járnak strandra. pl személy szerint én nem járok strandra, mert nincs kedvem mutogatni magam, a fürdőruha egyszerű bugyi és melltartó, ilyen elven nyáron így is lehetne járkálni az utcán. Csak én nem szeretem a gusztustalan beszólókat, hogy ezt meg ezt csinálnának, hogy, és a kéjenc tekintetek, na, ezekre nem vágyom. Sok nő ezt éhezi, mert, volt aki nekem elmondta, így jobban nőnek érzi magát. :(

Engem kizárólag a férjem nézzen nőnek, olyannak, amilyen valójában vagyok, nem más véleménye érdekel. Nekünk ez védelem, nem akarjuk hogy mások legeltessék rajtunk a szemüket, ilyen (számunkra nem elfogdott módon). Bár, egy részeg embernek még így nyár közepén beöltözve is bejöttem, de komolyan, szerintem csak azt vette észre hogy nő áll előtte. A tűrésről annyit, hogy minden ilyen kendős, felöltözött lány bírja a meleget, és emellett Ramadan is jön hamarosan, azaz a legnagyobb melegben nekünk még a böjtöt is be kell tartani, mert ez is hozzá tartozik az iszlámhoz. Tehát, jusson eszetekbe, hogy július közepén a muszlim nők még csak nem is isznak, esznek a legnagyobb hőségben, csak naplemente után. És NEM panaszkodunk, mert nem ez számunkra az élet lényege. Mi a számunkra megfelelő életet szeretnénk élni.

2013. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
40%

A negyven fokot könnyebb fejkendőben, hosszú ruhában, hosszú szoknyában és blúzban bírni. A fekete szín ezt némileg semlegesíti.

Azért nem a kereszténységhez nyúlnak vissza, mert csalódtak benne, és izgalmasabbnak látják az iszlámot, ami éppen azt tanítja, amit egy Istenből kiábrándult keresztény hisz. Pedig valamennyire jobb gyereknek, mint rabszolgának lenni.

2013. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
az áttérő muszlim NEM Istenből ábrándul ki, ez az előző hozzászólónak szól. bocs az offért.
2013. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ok most már kb jobban értem. Bár ettől még nem leszek muszlim de köszi a válaszokat.
2013. ápr. 11. 18:36
 17/32 anonim ***** válasza:

#15 Isten=Allah arabul "és izgalmasabbnak látják az iszlámot"

annyira, de annyira izgalmasabb lehet...

[link]

2013. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Ez mind a hit kérdése, és azon múlik. Ha valaki nem hisz a keresztény istenben, illetve megtagadja ezt a vallást (mivel sok értelmetlen dolog van benne, gondolj csak a bibliára, mennyi hazugság van ott...), nyilván azért szánja rá magát, hogy inkább tagja lesz egy összetartó társaságnak, és hisz Allahban.

A másik ok, ami miatt én is fel szeretném venni: ha a nő barátja/férje muszlim. Ha a férje, akkor kötelessége felvenni az ő vallását. Ha a barátja, igazából nem fontos, legalábbis törvényileg nem. Nekem az.

Nem nevezném börtönnek ezt a vallást. Attól függ, hol vallják. Az elmaradott iszlám-vallású országokban, ahol csadorban járnak a nők és nincs joguk semmihez, nyilván börtönnek nevezném. De a modern országokban, mint pl. Törökország, ott egyáltalán nincs már ilyen. Nyilván járnak még fejkendőbe - főleg az idősebb nők - de csadorba kevesen. Ezt pedig mind Atatürknek köszönhetik ugyebár.

2013. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Kedves Előző, ki kell hogy igazítsalak: NEM KÖTELEZŐ FELVENNI A PÁROD VALLÁSÁT AZ ISZLÁMBAN, ha nem hiszel nekem, kérdezz meg egy imámot! bocs az offért, de már pár kérdésben itt válaszoltam.
2013. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
és még valami. Ne a chadorral szörnyülködj, hiszen a burka (burqa) az, ami a legijesztőbb lehet a nem muszlim hívőknek és még sok muszlimnak is egyaránt. Egyébként Törökországban, az Irak-Szír hatán mentén lévő települések környékén sok burqás nőt láttam. Ott az nem meglepő, de Törökország többi részén az van, ahogy mondod, Atatürk, reformok, hijab ritkább jelenléte.
2013. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!