Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi visz rá egy magyar nőt...

Mi visz rá egy magyar nőt arra hogy felvegye az iszlám vallást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem mért jó az ha itteni nők fejkendősen közlekednek. Bár igaz a csadoros változattal még nem találkoztam csak a híradóba.

Személy szerint engem ledöbbent, pedig én pasi vagyok.

Valaki elmagyarázná ezt.


24 F


2013. ápr. 10. 20:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%

Én sem értem.

Az iszlám maga a börtön , a nőt tárgyként kezelik , semmibe veszik.

2013. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%

Bármi ami egy embert rávesz arra, hogy egy vallást válasszon.

Ismertem egy magyar muszlim lányt, aki az anyjával gyakran veszekedett a fejkendő - hijáb- (csadort csak Iránban hordanak, ott is csak az idősebb nők)miatt. (Akkor ment meglátogatni sálat és sapkát vett fel inkább.) De az az érdekes, hogy az Újszövetségben is van előírás a nőknek a fej betakarására 1Kor11. Az más kérdés, hogy ezt a gyülekezetek többsége nem tartja be, meg lehetne rajta vitatkozni, hogy hogyan és menyire fedje be egy nő a fejét.

2013. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

ha hisz benne, hogy ez Isten rendelése, akkor mi mást is tehetne?


egyébként úgy tudom ennek az öltözetnek a jelentése az egyszerűség.

2013. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
Feltettem már ezt a kérdést muszlim hölgynek, de nem volt rá válasz.
2013. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%

Mi ebben a baj?Mi sem voltunk keresztények, csak amikor ideértünk Ázsiába.Ráadásul nem is önszántunkból vettük fel a kereszténységet, hanem a kor társadalmának a nyomására.

Szerintem minden embernek joga van megválasztani a vallását, nem kell rögösen kötődni a kereszténységhez(hiszen alapjába véve mi is pogányok voltunk).Ha valaki hindu, mormon, vagy éppen iszlám akar lenni, hát tegye.Az ő döntése és joga.

2013. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
* Ázsiából
2013. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Felőlem mindenki abban hisz amiben akar, de amikor a másikat kezelik emiatt hátrányosan na az már gáz.

Arról volt szó egyik reggeli órán h vegyes házasságok és hogy sok magyar csaj megy arab meg török palihoz.

Mire megkérdeztem h minek ???

Erre egy csaj.

Hogy h lehetek én ilyen szemét biztos szeretek egymást...

Na az ilyennek kívánom h éjél a pasiddal Iránba v Törökországba. Majd ha ott nem lesz NANE se semmi meglátod h mi a harci helyzet.

Viszont 3 másik csaj meg azt mondta h egyet ért velem és igazam van.

Azonban én nem kívánok senki boldogságának az utoljára állni, menjen hozzá Iszlám vallású emberhez térjen át.

Lelke rajta.

2013. ápr. 10. 21:16
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

Vannak olyan nők akik rászorulnak, igénylik, hogy valaki mindig irányítgassa őket és kifejezetten ezt szeretik.

Ami valakinek börtön, az lehet hogy a másiknak megkönnyebbülés, mert nehezére esik önállóan dönteni/gondolkodni, nem mindenki harcias, életrevaló.

Kap egy arab, török férjet és a kedvéért a vallását is felveszi.

A csador szerintem egy jó találmány, ha a férfiak természetéből indulunk ki... márpedig nem az a jellemző, hogy közülük a legtöbben önmegtartóztató életet élnének és nem törne rájuk állandóan szexuális vágy egy szép nő láttán (nők esetében a férfitest puszta látványa nem bír ekkora erővel).

keleten, nagyon sok az erőszak, ezzel, a kihívó öltözködés kiküszöbölésével a nőket védik igazából.

régen itt is szokás volt kendőben járni az asszonyoknak, és amilyen világot élünk ma, én is szívesen hordanék

meg mondjuk jó lenne, ha nem csak alakkidomborító, feszes felsőket lehetne mondjuk kapni a magas, sovány lányokra

2013. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Nyugat-Európában is egyre több nő veszi fel az iszlám vallást. Hogy miért? Mert ez a mi nyugati liberális világunk a valóságban elég nőellenes. A férfiak kb. szexuális segédeszköznek tekintik a nőket, fél éves gyerekkel otthagyják, mert friss hús kell nekik és kész. Teljesen ki vannak a nők ennek szolgáltatva.

A muszlimok viszont vigyáznak a nőkre. Most felejtsük el ezt a negatív propagandát, amit pár szélsőséges miatt felkapnak... Igaz én sem vagyok teljesen jártas az iszlám törvényeiben és szokásaiban. De pl. a többnejűség sem azért van, hogy csak a férfinak legyen jó, hanem ez biztonság a nőnek: a férjnek az összes nőjét ugyanolyan színvonalon kell eltartania. Teljesen más kultúrkör, így nekünk nehéz mindent megérteni, meg szerintem ebbe bele kell születni, nem lehet csak úgy felkelni reggel és hasunkra ütni, hogy most muszlim leszek. De sok európai nő ide menekül, mert itt a mai világban jobban ki van szolgáltatva mindennek.

2013. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező,

engem az vitt rá, mert ebben hiszek, az életem iszlám előtti szakaszában róm.kat. voltam és nem találtam meg benne azt, ami maradásra ösztönzött volna. Nem értek egyet a mai R.Kat. egyház dolgaival, a hitrendszerrel, a szentháromsággal és ez csak 1 dolog. Nem férfi miatt, hanem a hit miatt vettem fel. És szívesen hordok kendőt, bár nem a papagájstílust, hanem úgy, hogy minél szerényebb legyen. És nem kényszerít kendőhordásra senki - a kendő csak egy szimbólum, a szerénység jelképe, ezt látod a templomban is, és a kiírásnál, ha belépsz a templomba, hogy illendő viseletben lehet bemenni. Én azt is vallom, hogy igazából a viselkedés az egyik, ami meghatároz ami muszlimmá v nem muszlimmá tesz - hiába tesz valaki kendőt, ha a falak mögött bűnös életet folytat stb stb, szóval nem vagyok radikális csak mérsékelt. .. Az itteni azaz a magyar muszlimnők kb fele az, aki hord kendőt. Sokunknak nem lehet felvállalni a vallását az állásunk miatt, tehát igazából nem reális, amit kinn látsz. A szívekbe egyedül Isten lát bele. - és csadort, ahogy írod, nem értem hogy miért probléma a megjelenésében, hiszen a burqa lehet inkább az, ami a nem muszlimok számára ijesztő, de a csador azért ettől messze áll.

2013. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!