Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudom elfogadni...

Miért nem tudom elfogadni azt, ha hibázok?

Figyelt kérdés

Számomra teljesen okés, ha valaki hibázik. De ha én teszem, teljesen összetörök lelkileg. Mindig amikor elkövetek egy hibát, napokig-hetekig (nagyobb hiba esetén hónapokig) azon gondolkodok, hogy vajon rossz ember vagyok? Alapjában véve nem érzem magam rossz embernek, mert nem a rosszindulat szokott vezérelni, hanem az érzelmeim ragadnak el és így elkövetek hibákat, megbántok másokat.

De nem vagyok képes elfogadni azt, hogy hibázhatok. Talán szerintem azért, mert félek, hogy Isten nem szeret engem, és nem érdemlem meg a bűnbocsánatot...

Érezte már ezt valaha bárki? Hogy juthatnék túl ezen?



2013. ápr. 10. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

inden jel szerint maximalista vagy.

Ezt túllépni nehezen lehet. Sőt, van akinek csak hosszú évek múltán sikerül lentebb vennie a maximalizmusából. De nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy azt gondolod.

Nem írtad le, hogy hány éves vagy, de a szavaidból azt vettem ki hogy 25 és 15 között, tehát eléggé fiatal vagy.


ha még suliba jársz, akkor javaslom, hogy osztályfőnöködtől kérd el az iskolapszichológus telefonszámát és egyeztess vele egy ingyenes órát, ahol elmondhatod neki a gondjaidat. Ő nem mondj tovább senkinek és maximálisan megbízhatsz benne. Ő neked csak jót akar.


Másrészt, ha nincs rossz hatással ez az egészségedre,( idegesség miatti gyakori hányások, gyomorfekély, stb) akkor nem lehet gond.


Szerintem inkább az önbizalmaddal vannak problémáid és hogy meg akarsz felelni mindenkinek. De nem lehet mindenkinek megfelelni, szóval állj fel és élj úgy ahogy nek4ed tetszik. A barátaid és a családod számítson senki másnak a vélleményére ne adj és ez így van jól! :)


Remélem tdtam segíteni! sok sikert!:)

2013. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy, hogy válaszoltál!:)

És igen, valóban nagyon maximalista vagyok, meg törődök mások véleményével.....

2013. ápr. 10. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


(Zsoltárok 103:10-12) 10 Nem bűneink szerint bánik velünk, S nem vétkeink szerint hozza el ránk, amit megérdemlünk. 11 Mert ahogy az egek magasabbak a földnél, Úgy szerető-kedvessége is fölöttébb nagy az őt félők iránt. 12 Amilyen távol van a napkelet a napnyugattól, Olyan messzire veti el tőlünk törvényszegéseinket.



Jó úton haladsz és továbbra se vedd magától értetődőnek, ha hibázol, mondván Tökéletlen vagy

Mert akkor át esnél a ló másik oldalára, és akkor avval érvelve hogy tökéletlen vagy és ezt Te örökölted, akkor bármit megtehetsz úgy is megbocsát majd a teremtő.


Nem a Teremtőtől kell félni, hanem attól hogy rosszat tegyél, és ezzel megszomorítanád a szívét.

Mert amikor tulajdon képen hibázunk, akkor az Ördög máris újjal mutogat a Teremtőnek rólad, hogy bizonyítsa, nem vagy hűséges...

Ezért kell a lehető legjobban elkerülni a hibát, amit persze mindig nem fogsz elkerülni, mert nem vagy tökéletes.


Nagyon fontos hogy ha hibáztál, őszintén bánd meg, és igyekezz azon dolgozni, hogy ne essél mégy egyszer abba a hibába, és kérd a bocsánatát, ha ezek megvannak, akkor hidd el a Teremtő nem fog megbüntetni.


Ő a szándékos bűnösnek a halálában sem gyönyörködik, miért is élvezné h egy szolgája hibázik véletlenül:


(Mikeás 7:18) 18 Ki olyan Isten, mint te, aki megbocsát vétket, és eltekint öröksége maradékának törvényszegésétől? Nem tart örökké haragja, mert gyönyörködik a szerető-kedvességben.

(Ezékiel 33:11) . . .hogy nem gyönyörködöm a gonosz halálában. Inkább abban gyönyörködöm, ha a gonosz megtér útjáról, és életben marad.. . .


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szüleid túl szigorúak vagy kritikusak?

Mert olyankor szokott ez előfordulni, mikor a gyerek minden tette nagyító alá van véve, jó szó alig, de a hibákat azonnal a szemére vetik. Nem kell erre válaszolnod, csak gondold végig.


Isten pedig szeret, ezért ne aggódj. Imádságodban mond el neki, hogy mennyire aggódsz amiatt, hogy nem felelsz meg neki. Kérj tőle megnyugvást és bocsánatot mindenért, amit valóban megbántál. Ennyi az egész.

2013. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, talán a szüleim is közrejátszanak. Sose voltam úgymond elég jó, de köszönöm a hasznos válaszokat, jól esik, hogy nem ítéltek el!:))
2013. ápr. 15. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!