Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi sátánista...

Miért van ennyi sátánista manapság?

Figyelt kérdés
Rossz látni az olyan embereket, akik szinte egyáltalán nem hisznek Istenben és keresztény tanításokban. Úgy gondolják, hogy keresztény egyház maga a rossz (mert esetleg a középkorban olyan brutális volt), amit én is elítélek, de az egyház sokat változott és a tanításai a szeretetről szólnak, az embertársaink tiszteletéről, a bűnök megbánásáról és a hitről. A katolikus egyház igaz, hogy végzett ki embereket, de jött a reformáció, meg az ellenreformáció és minden megváltozott. Manapság hívőnek lenni jó dolog, nem értem a sátánistákat. Ti hogy gondoljátok ezt?

2013. ápr. 2. 22:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4%

Ilyen lázadó kamaszok mindig is lesznek.

Engem inkább a nyugati világ vallással szembeni tudatlansága szomorít el. A mai liberális világ lefesti a középkort valami fertőnek és "sötétnek", pedig egyáltalán nem volt sötétebb, mint a mai kor. Hülyeség ezzel példálózni, hogy mennyi embert öltek meg: arányaiban töredékét nem ölték meg annak, mint a XX. században. Ez a tipikus liberális agyszülemény (ami a kommunistáknál is ugyanez): "Velünk kezdődik a világ!" És innen már csak egy lépés, hogy az embert rakják Isten helyébe, ami persze sokaknak nagyon szimpatikus: kérdés, hogy mennyire mennek vele?

2013. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szóval akkor szerinted "akik szinte egyáltalán nem hisznek Istenben és keresztény tanításokban" mind sátánisták?
2013. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ahogyan van politika, úgy van "egyház-politika" is.


A vezető - általában a színfalak mögött - lojális lehet a fennálló (első mondatban írott) csoportok vezetőivel. Bizonyos személyek pedig mindig lesznek, potenciális körként.


Az egyik kersztény ország neves r. katolikus papját a karácsony és szilveszter körüli ünnepkör egyik éjszakáján a temploma körül tartott sátánista szeánsszal vették rá arra, hogy bedobva a törülközőt, inkább elvállalja a püspöki kinevezést, mintsem még egy hasonló élményt átéljen.

2013. ápr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Szóval azok mind Sátánisták, vagy ateisták akik hülyeségnek tartják a keresztény "tanokat"? A vallások csupán alap kliséket hajtogatnak: Szép, jó, rossz, ne ölj, minden ember egyenlő!

Az egyházak/ vallások alapból ostobaságnak tartom, mert az ember hitét egy másik ember, vagy könyv próbálja befolyásolni. Az ember hite egyéntől függő és mivel minden ember másképp gondolkozik, így a saját hite nem lehet a másiké. Pl: elmégy a templomba, ahol hallgatod a papot (felekezettől függetlenül bármelyikről is legyen szó). Ott a pap a saját, vagy már egy előre leírt szöveget mond el, amit valakik olyan komolyan vesznek, hogy csak na! Azok a busmanok, akik életbe nem olvasták a bibliát, mind a pokolba kerülnének? Lehet azt se tudják mi az, hogy pápa... de ettől függetlenül boldogabbak bárkinél. Élik a hétköznapi életüket és nem foglalkoznak ilyen hülyeségekkel mint perpillanat én is.

A vallások fekélyek, melyek öntudatlanul is behatolnak az emberek agyába megfertőzve azt a saját tanaikkal.

2013. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Rossz látni az olyan embereket, akik szinte egyáltalán nem hisznek Istenben

ez forditva is ervenyes,

2013. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azt se tudod, hogy pontosan mit takar (mi mindent) a Sátánizmus. Persze a keresztényeknek minden sátánizmus, ami nem kereszténység, mivel csak a kereszténység az igaz, mert az van istentől, ebből fakadóan minden más hazugság, tehát az ördögtől.


A (Lavey-féle) sátánizmus én-központú ateista ideológia, nem is hisznek Sátánban, mint létező entitás, csak jelkép nekik.

Emellett többféle Sátánizmus van, ezek nem is vallások, hanem kultuszok.

Határ Győző tökéletesen megfogalmazta a két hit közti különbséget. a zsidó eredetű ábrahámi vallások türelmetlenek, térítőek, dogmatikusak, agresszívek.

Ezzel szemben a kultuszok toleránsak, befogadóak, maguktól terjednek, nincsenek dogmák.


Mindenki maga dönti el, hogy mit követ.

2013. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Kinucc válasza:

13 éves vagyok és sátánista, de nem lázadók semmi ellen.Elismerem, hogy van Isten, de nem követem a "tanításait".

Őszintén elítélem azokat az előítéleteket, amelyekben azt állítják, hogy a sátánista tinédzserek lázadók.Mert ez nem igaz.Vannak sátánista ismerőseim, akik szintén velem egykorúak, de nem lázadnak.Ahogy én sem.Tiszteletben tartom a szüleim akaratát, és nem vonz semmiféle kábítószer, vagy szeszes ital. Ja, és emelett imádom a rock zenét.(Nem, nem emiatt lettem sátánista.Annak , hogy milyen fajta zenét hallgatok nincs köze a vallásomhoz.)

Amúgy meg igazán "imádom" azokat akik azt állítják, hogy Sátán gonosz.Ha ő gonosz akkor Isten mi?

A Bibliában alig van olyan bűn , amelyt Sátán okozott viszont több száz gyilkosság van benne, amely Isten által történt meg.

2014. júl. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!