Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi sátánista...

Miért van ennyi sátánista manapság?

Figyelt kérdés
Rossz látni az olyan embereket, akik szinte egyáltalán nem hisznek Istenben és keresztény tanításokban. Úgy gondolják, hogy keresztény egyház maga a rossz (mert esetleg a középkorban olyan brutális volt), amit én is elítélek, de az egyház sokat változott és a tanításai a szeretetről szólnak, az embertársaink tiszteletéről, a bűnök megbánásáról és a hitről. A katolikus egyház igaz, hogy végzett ki embereket, de jött a reformáció, meg az ellenreformáció és minden megváltozott. Manapság hívőnek lenni jó dolog, nem értem a sátánistákat. Ti hogy gondoljátok ezt?

2013. ápr. 2. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Sátánisták többsége lázadó tizenéves, úgyhogy ne aggódj Kérdező, nem fog elterjedni annyira, kinövik előbb-utóbb...
2013. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Manapság mindenki abban hihet, amiben akar, mivel nem kell attól tartania, hogy máglyán végzi. Nem csak a kereszténység létezik. Majd az emberek szépen eldöntik, hogy miben hisznek vagy épp nem hisznek.
2013. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sátánista és sátánista nem ugyanaz.

A legtöbb ember pedig csak a nevekig lát el és nem a tetteket vagy a belsőt értékeli. Becsapják magukat és általánosítanak gyakran. A sérelmeiken nem tudnak túltenni és álomvilágban élnek. Nem azon fáradoznak, hogy szebb legyen a jövő, hanem pusztítanak és felelősöket keresnek mindazért, amit ők nem tudtak elérni. Azt hiszik, hogy ha agymosott ösztönlények lesznek, akiket a bosszú hajt, majd elérik a szabadságot.


Én például nem tudom komolyan venni azokat a szektákat sem, akiknek a legnagyobb mondókájuk az, hogy a kereszténység szemét. Ezt fűszerezve néhány zagyva ezós ellentmondásos mesével, alpári módon megfogalmazva.


Nem tudom melyik jobb. Ha valaki divatból teszi vagy komolyan is hiszi....

2013. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Ja, általában a sok kis 10 éves hülye gyerek, hallanak egy számot ami tele van pusztítással, halállal és sátánimádással, azt hiszik hogy ez menő.


Ha pedig felnőtt ember van így ezzel zene vagy zene nélkül akkor az vagy nagyon buta és tudatlan vagy pedig gonosz, sok a démona miatt amik legyőzték őt a fejében.


Vannak viszont Darwin korosztályából is gyöngyszemek:

"Azért választjuk az evolúció elméletet, mert Istent nem tudjuk összevetni a szexuális életünkkel (vagy hasonlóképpen fejezték ki magukat de a lényeg ez)."


Sok féle út van amin el lehet tévedni és amikbe bele lehet bonyolódni, de csak egy olyan út van ami tiszta és igaz. Aki ezt az utat nem tudja elfogadni az sajnos pórul jár.

2013. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16 évesen én is az voltam ^^^^ ma már csak ateista.
2013. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A négyesnek teljesen igaza van.
2013. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Olyannal már találkoztam,aki farkasembernek képzelte magát,de igazi sátánistát még sose láttam,pedig sok pontján éltem már Magyarországnak.
2013. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Oké, összemosol két fogalmat:

Ateista: amit írtál - "nem hisz Istenben és a keresztény tanításokban" Többségüket nem érdekli ez az egész, hiszen a sátán létezését is tagadják.

Sátánizmus: Több csoport létezik, de ők aktívak. Létezik olyan, hogy a sátán egyháza és ők ott összejárnak meg szertartásokat csinálnak és vannak vezetőik. Én sem hiszek a keresztény tanításokban, de hidd el, hogy meg sem fordult a fejemben semmilyen sátánista rendezvényen részt venni.

2013. ápr. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Snapette ***** válasza:
81%

Oké, tisztázzunk egy-két dolgot: én nem "szinte egyáltalán" nem hiszek istenben és a keresztény tanításokban, hanem egyáltalán, ami azt jelenti, hogy ateista vagyok.

Másodsorban: kik azok a sátánisták, hogyan ismered fel őket, és honnan tudod, hogy ők azok?

Továbbmenőleg: a sátánista mint fogalom eleve rettenetesen szűkre szabja lehetséges tagjainak körét: elsősorban olyan emberekről van szó, akik hisznek istenben és a sátánban, mert nem hihetsz egyikben a másik feltételezése nélkül. Te is hiszel a sátánban, ha hiszel istenben, elhiszed, hogy létezik, nem? Namármost, ha valaki hisz istenben és a sátánban, de a sátánt választja, úgymond, akkor szándékosan, és helyzetének teljes tudatában a pusztulást és pusztítást választja, és ilyen ember nagyon kevés van.

Megjegyzem egyébként, hogy a LaVey féle bejegyzett, hivatalos Sátánista egyház nem hisz semmiféle felsőbb erőben, sem istenben sem sátánban, hanem az életben hisznek, itt és most! És egyáltalán nem gyilkosok gyülekezete.

2013. ápr. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező:

Azért, mert az utolsó napokban élünk, és maga Sátán is tudja hogy igen kevés ideje van.


Ezért aktívan tevékenykedik, hogy minél több embert magával rántson a halálba, hiszen neki már úgy is mindegy, de ha bukni kell bukjanak minél többen.


Hiszen ki jelentette, hogy "minden" embert el tud fordítani a Teremtőtől.

Perzse ez nem sikerült neki, de azért még próbálkozik.

2013. ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!