Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor pusztult el a Jeruzsálem...

Mikor pusztult el a Jeruzsálemi templom?

Figyelt kérdés
èn mèg a suliban i.e.607 et tanultam de most vannak màs dàtumok is mièrt ?
2013. márc. 26. 11:12
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!


Akkor sokadszorra szeretném megkérdezni, hogy szerinted ki az a három király akit kihagytam?


Akkor most a te ömlesztett listáid szerint felsorolom a királyokat:

1. király: Nabu apla uszur

21 évet uralkodott Béroszosz szerint

20 évet Polühisztor szerint,

Josephus nem irt róla dátumot,

és ptolemaiosz szerint 21 évet.


2. király: Nabu kudurri uszur

43 évet Béroszosz szerint,

43 évet Polühisztor szerint,

43 évet Josephus szerint,

43 évet Ptolemaiosz szerint,


3. király: Amél marduk

2 évet Béroszosz szerint,

12 évet Polühisztor szerint,

18 évet Josephus szerint,

2 évet Ptolemaiosz szerint,


4. király: Nergal sar uszur

4 évet Béroszosz szerint,

4 évet Polühisztor szerint,

40 évet Josephus szerint,

4 évet Ptolemaiosz szerint,


5. király: Lá basi Marduk

9 hónapot Béroszosz szerint,

Polühisztornak nincs adata,

9 hónapot Josephus szerint,

Ptolemaiosznak nincs adata,


6. király: Nabu naid

17 évet Béroszosz szerint,

17 évet Polühisztor szerint,

17 évet Josephus szerint,

17 évet Ptolemaiosz szerint.


Az én listám, amit a híres kelet kutató Professzor: R.P. Dougherty állított össze: Nabonidus and Belshazzar című művében, amit Yale University adott ki:


NABUPOLASSZAR (ie. 626/625-605) 21 év

NABUKODONOZOR (ie. 605-562) 43 év

AMĚL-MARDUK (ie. 562-560) 2 év

NERGLISSZAR (ie. 560-556) 4 év

LÂBÂSI-MARDUK (ie. 556) 9 hónap

NABONID (ie. 556-539) 17 év

BELSAZÁR (ie. 550/549-539) Régensként 11 év


Belsazár pl. egyáltalán nem szerepel Ptoleimaosz listájában...


Nincs több uralkodó az ékírásos táblák alapján. Az általad hivatkozott VAT 4956 reprodukciós táblán a hold helyzetét megadó lerások találhatók, melyek pontatlanok lehetnek. Ezzel szemben én egy Napfogyatkozásos példát hoztam fel, ami sokkal ritkább és egyértelműbb esemény, és a Szentírás is alátámasztja Ezékiel próféta könyvében.


Most akkor ezek után még miről beszélünk?


Üdv. Péter

2013. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

csak pontatlanok lehetnènek , de nem azok nem egy professzor hanem szinte mindegyik viszont azt mondja hogy Ptolemaioszra kiràlylista ès törtènelem szempontjàbol nem lehet alaponzni. Viszont a legtöbb iràsos feljegyzès ès hold fogyatkazàs alapjàn igencsak i.e. 607 a helyes a teològa tantèteleknek csak akkor lenne igazuk ha a zsidò foksàg 50 èvig tartott volna, arrol nem is beszèlve hogy mennyi feljegyzès van arrol hogy Nabu kudurri uszur mikor halt meg ès ez babiloni uralkodàsànak hanyadik èvèben volt, ezt màr tènyleg lehetetlen meghazudtolni mèg azonak sem akik megrögzötten tagadjàk a 607 et de nemtudnak a tènyekkel mit kezdeni. A te èrvelèsed is felesleges mert annyi tèny van feljegyezve hogy hogy csak letagadni lehet, de megmàsitani nem.

üdv. Pèter

2013. ápr. 3. 17:43
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Péter!


Én nem alapozok a Ptolemaioszi királylistára, te erőszakolod ezt rám, én pontosan megjelöltem a forrást, a Yale Egyetem Asszírológus Professzorának listáját használom, akinek munkásságát egyébként a Jehova Tanúi is elismerik, több könyvükben idézik is:

[link]


A tanúk egyetlen ékírásos táblára hivatkoznak, ami egy bizonyos holdállást jelöl meg, amiről feltételezik, hogy 20 évvel korábban volt, mint ahogyan azt a tudósok állítják. Egyetlen más "irásos feljegyzést" nem tudtál mutatni, csak 3 királyt emlegetsz, akikről fogalmad nincs hogy kicsodák...


Pontosan tudjuk, hogy Nabokodonozor mikor uralkodott, és ezt be is mutattam neked egy napfogyatkozásos példával. Minden tény ezt támasztja alá.


Sajnálom, hogy nem veszed észre.


Üdv. Péter

2013. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

amire alapozva van a 607 azt sok tudòs professzor elismeri, na nem is ez a lènyeg, mindenesetre köszönöm a beszèlgetèst, fàradozàsod

üdv.Pèter

2013. ápr. 11. 05:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!