Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok de muszáj...

Ateista vagyok de muszáj bérmálkoznom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom ateista vagyok, sosem hittem abba, hogy hét nap alatt felépült az egész bolygó, meg hogy a vízből bor lett és társai. Azonban a szüleim katolikus keresztények, meg lettem kereszteltetve, és áldoztam is, viszont most, hogy bérmálkoznom kéne eléggé rossz szituációba kerültem. Nem hiszek Istenben, mégis úgy kell becsapnom mindenkit, hogy fogadalmat teszek meg a többi... Beszéltem erről szüleimmel, ők megértik, viszont mikor megtudták nagyszüleim nagyon kiakadtak, elkezdtek velem ordibálni, hogy hogy nem hihetek Istenben, és hogy muszáj bérmálkoznom különben soha nem állnak velem szóba. Nem tudom mit tegyek... Csapjam be magam és az egész egyházam, vagy veszítsem el azokat akiket nagyon szeretek..


(A nagy keresztények rosszindulatú véleményét nem szeretném, így is elég rossz a helyzet.)


2013. márc. 25. 15:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Ha jófej a pap, vagy a hittantanár, beszélj vele erről, őszintén.

A nagyszüleidnek meg add be úgy, h most még nem érzed magad készen erre a szentségre, és csak miattuk tennéd, ami hazugság lenne. Ők sem kérhetik tőled, h hazudj nekik is, meg önmagadnak is. Ha feltétlen ragaszkodnak hozzá, kell a lelki nyugalmuknak, akkor bérmálkozz meg! Lelkileg úgysem lesz érvényes.

2013. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 mustafa33 ***** válasza:
keresem, de sajnos nem emlékszem a kérdés pontos szövegére, csak a sztory volt pontosan ugyan ez. Ezért keresővel nem találom.
2013. márc. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 mustafa33 ***** válasza:
2013. márc. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 mustafa33 ***** válasza:

na ne mond, hogy tavaly szeptemberben ugyan azt a problémát ugyanazokkal a szavakkal más írta.

http://www.gyakorikerdesek.hukulktura-es-kozosseg_vallas_340..


vagy ha ez nem működik akkor a keresőbe írd be:


Bérmálás, mit tehetnék?

kategória: vallás

2013. márc. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Mondd meg a nagyszüleidnek hogyha ők valódi keresztények akkor először is mutassanak jó példát (ami az ordibálást kizárja) és imádkozzanak érted.

És ne kényszerítsenek arra hogy hamis fogadalmat tegyél és hazudjál.

Na hát ez több mint szörnyű :(

2013. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

mustafa33: Rosszak a linkek és nem találom, de 100%-ban biztos, hogy nem az én kérdésem.

A többieknek köszönöm, nem bérmálkozom, megbeszéltem a nagyszüleimmel, azt mondták, ha így döntök nem akadályoznak meg, de csalódottak.

2013. márc. 27. 14:37
 27/33 anonim ***** válasza:
Nincs bocsánat olyan ember számára, aki hitetlenségében hal meg. A Szentlélek Jézusban való hitre vezető munkájának folyamatos elutasítása a megbocsáthatatlan istenkáromlás.
2013. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
A nagyszüleid azért akadtak ki annyira rád, mert valószínűleg ők sem hisznek istenben, csak ezzel etetik magukat. Tipikus hittérítő típusú ember, mindig úgy próbálja igazolni saját magát hogy másokra erőszakolja a nézeteit. Amikben mellesleg sziklaszilárdan nem is hisz, különben nem akadna ki ha valaki más véleményen van. Ennyit a nagyszüleidről. Ne bérmálkozz meg. Nem szólhatnak bele az életedbe, az meg hogy fenyegetnek meg zsarolnak röhej. Elkéne gondolkozniuk kicsit saját magukon.
2013. márc. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A bérmálás bizonyos értelemben a felnőtté válás szentsége. Ne mondd a nagyszüleidnek, hogy soha nem akarsz bérmálkozni, de nyugodtan mondd meg, hogy most még nem, mert nem érzed magad felkészültnek. Imádkozzanak érted, legyenek szívesek. Ezt akkor is nyugodtan kérheted, ha nem hiszel benne, hiszen ők valószínűleg hívők.

Azért próbálj megértő lenni velük, az ő fiatal korukban valószínűleg az volt a szokás, hogy adott életkorban mindenki elsőáldozó lett, és pár év múlva bérmálkozott akkor is, ha se előtte, se utána nemigen ment e templom közelébe se, a hitéről meg tényleg nem érdeklődött a kutya se.

Neked viszont nem kell. Bérmálkozz akkor, ha később esetleg megtérsz, és szeretnél részesülni ebben a szentségben.

2013. márc. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Ha nagyon erőltetnek, figyelmeztesd őket, hogy a szertartás során kérdéseket tesznek föl a jelöltnek, és te őszintén és jó hangosan fogsz válaszolni. Akkor pedig úgysem fognak megbérmálni.
2013. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!