Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok de muszáj...

Ateista vagyok de muszáj bérmálkoznom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom ateista vagyok, sosem hittem abba, hogy hét nap alatt felépült az egész bolygó, meg hogy a vízből bor lett és társai. Azonban a szüleim katolikus keresztények, meg lettem kereszteltetve, és áldoztam is, viszont most, hogy bérmálkoznom kéne eléggé rossz szituációba kerültem. Nem hiszek Istenben, mégis úgy kell becsapnom mindenkit, hogy fogadalmat teszek meg a többi... Beszéltem erről szüleimmel, ők megértik, viszont mikor megtudták nagyszüleim nagyon kiakadtak, elkezdtek velem ordibálni, hogy hogy nem hihetek Istenben, és hogy muszáj bérmálkoznom különben soha nem állnak velem szóba. Nem tudom mit tegyek... Csapjam be magam és az egész egyházam, vagy veszítsem el azokat akiket nagyon szeretek..


(A nagy keresztények rosszindulatú véleményét nem szeretném, így is elég rossz a helyzet.)


2013. márc. 25. 15:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a papnak mondd el ezt, amit itt írtál.

És írd meg, mit mond, milyen megoldást, érdekel.

Üdv.:egy kis keresztény :)

2013. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Réti bubuzér ***** válasza:
90%
Meh. Voltam ilyen cipőben énis. Szerintem nem attól lesz valaki jó keresztény, ha követi a liturgiát. Az csak üres ceremónia. Ha a nagyszüleidet ez teszi boldoggá, menj el bérmálkozni. Elég korlátolt nézőpont, hogy nem a tetteid alapján értékelnek, hanem az alapján, hogy megvolt-e a heti ábeleszkóbelesz. Gondolom van aaz egészben egy jó adag "mitfogszólni a szomszédasszony a jövő heti misén, netalán még csúnán is fog nézni, és akkor hujujujuj vége mindennek" :)
2013. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
A szuleiddel valo kapcsolat a fontosabb a nagyszulokkel szemben.Ergo ha ok megertik akkor ennyi ne bermalkoz a nagyszulok velemenyevel pedig ne foglalkoz.
2013. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
20%
Inkább az a szomorú, hogy elméletileg katolikusnak neveltek, de mégsem tudod, hogy a kereszténység nem abból áll, hogy hét nap alatt felépült az egész bolygó. Ilyen felületes ismeretekkel és hit nélkül én nem engednélek bérmálkozni, mert a bérmálás egy szentség nem valami parádé, hogy a rokonok megnyugodjanak.
2013. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tudom mi a keresztény hit, én ezt csak azért írtam, mert se Istenbe, se Jézusba nem hiszek, ettől függetlenül még tisztelem a világ vallásait, csak én nem tudom magam besorolni sehova...
2013. márc. 25. 15:44
 6/33 A kérdező kommentje:
És tisztelem a véleményedet is, de pont az ilyeneket kértem, hogy mellőzzék...
2013. márc. 25. 15:46
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

szia,én is ateista vagyok,de megvagyok keresztelkedve,és jártam hittanra,viszont nem bérmálkoztam.Pont ezért nem,mert tisztelem a vallást,és nem akartam a pap szemében,meg Isten "házában" hazudni a hitemmel kapcsolatban.

Az én nagyanyám is kicsit csalódott volt,de aztán megértette(attól még egyszer-kétszer elmegyünk együtt a templomba)

A te nagyszüleid is le fognak nyugodni egy idő után,hiszen mégis csak az unokájuk vagy,és az sem lenne "nagy" keresztényhez való viselkedés,ha emiatt nem állnának veled szóba.Különben is,ez nem az ő dolguk,még a szüleid sem kényszeríthetik rád a hitet,nemhogy nagyapádék...

2013. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Snapette ***** válasza:

Szerintem nyugodtan elmehetsz bérmálkozni, nem történik semmi baj, ha annyira erős a nyomás. Viszont ha a szüleid nem erőltetik, akkor a nagyszülőkért nem muszáj, meg fognak békélni vele, ne aggódj. Anno nagyon elképedt mindenki, mikor én azt mondtam, hogy nem fogok bérmálkozni, mert nem érdekel, ateista vagyok, és ha hívő lennék sem hiszem, hogy az ilyen külsőségekben találnám meg a vallásomat, mint ezek a ceremóniák. Engem is megkereszteltek, első áldozó is voltam, de bérálkozni nem bérmálkoztam. Az elején furcsállották, volt olyan rokon is, aki elképedt, de igazából nem érdekelt, és egy félév után eszébe sem jutott senkinek.

Ami pedig az egyházat illeti, igazán ne legyen lelkiismeret furdalásod bármiféle "becsapás" miatt, mert te nagyon jól tudod, hogy nem versz át senkit semmivel, még ha el is mész.

2013. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

> nagyszüleim nagyon kiakadtak, elkezdtek velem ordibálni,

> hogy hogy nem hihetek Istenben, és hogy muszáj

> bérmálkoznom különben soha nem állnak velem szóba.

> Nem tudom mit tegyek...

Egyszerűen sz*rj a véleményükre. Ilyen agymosott, korlátolt agyú nagyszülőkből én nem kérnék, egyszerűen nem tudnám őket szeretni.

A helyedben semmi esetre sem bérmálkoznék, sőt a közelébe se mennék templomnak, akárhogy óbégatnak a nagyszüleim.

2013. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a nagyszüleim nagyon sokmindenben segítenek a családnak, nekem is, nagyon jó fejek, de mikor ezt meghallották teljesen kiakadtak :(
2013. márc. 25. 16:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!