Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok de muszáj...

Ateista vagyok de muszáj bérmálkoznom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom ateista vagyok, sosem hittem abba, hogy hét nap alatt felépült az egész bolygó, meg hogy a vízből bor lett és társai. Azonban a szüleim katolikus keresztények, meg lettem kereszteltetve, és áldoztam is, viszont most, hogy bérmálkoznom kéne eléggé rossz szituációba kerültem. Nem hiszek Istenben, mégis úgy kell becsapnom mindenkit, hogy fogadalmat teszek meg a többi... Beszéltem erről szüleimmel, ők megértik, viszont mikor megtudták nagyszüleim nagyon kiakadtak, elkezdtek velem ordibálni, hogy hogy nem hihetek Istenben, és hogy muszáj bérmálkoznom különben soha nem állnak velem szóba. Nem tudom mit tegyek... Csapjam be magam és az egész egyházam, vagy veszítsem el azokat akiket nagyon szeretek..


(A nagy keresztények rosszindulatú véleményét nem szeretném, így is elég rossz a helyzet.)


2013. márc. 25. 15:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

> de mikor ezt meghallották teljesen kiakadtak :(

Ne törődj velük.

2013. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem így nincs értelme bérmálkozni.

De inkább azt javasolnám mielőtt végleg eldöntöd, hogy ateista leszel olvasd el ezt a 2 könyvet:

[link]

[link]

2013. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a kérdező nem kért meg senkit se, hogy próbálja térítgetni...


Le kellene ülnöd a nagyszüleiddel, és nyugodtan, nyíltan megbeszélni velük, hogy hogyan tovább.

2013. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Sajnálom de én már jó pár éve eldöntöttem hogy ateista vagyok, olvastam a Bibliát is, az sem tudta velem elhitetni, hogy Isten létezik, számomra hihetetlen...
2013. márc. 25. 19:22
 15/33 anonim ***** válasza:

Gondolom szereted a nagyszüleid, ezért ne hazudj nekik és hogy megértsék, ezért hivatkozz a bibliai tanításokra, ami a hazugság ellen szól.

Nem kell durván, hanem tisztelettel. Ne bérmálkozz, mert az hazugság lenne.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy sz@rd le őket. Tudom, hogy manapság divat ez a fajta hozzáállás, de pont te írtad, hogy jó fejek és sokat segítenek, tehát ne süllyedj le arra a szintre.

Ez az én véleményem, aztán azt csinálsz, amit akarsz.

2013. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen állapotban mennél bérmálkozni, akkor az nem lenne érvényes, mert nem a magad meggyőződését vallanád, hanem másoknak akarnál tetszeni. Legyél őszinte, és ne bérmálkozzál, legalábbis most még ne. Majd ha úgy érzed, hogy alkalmas vagy rá - ami vagy meglesz majd egyszer, vagy nem. Előbb-utóbb a nagyszüleid is meg fognak nyugodni.
2013. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Snapette ***** válasza:
OFF, és elnézést de: Tizenkettesnek jelzem, hogy amennyiben számodra tökéletesen megfér egymás mellett egy Korán és egy Biblia alapú tudománykritikának beállított írás, úgy kétségbe vonom vallásos mivoltodat. Avagy pedig mindegy, hogy mi az, csak támadja a tudományt, nem számít, milyen eszközzel?
2013. márc. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 mustafa33 ***** válasza:
Még mindég nem volt meg az a bérmálás? Már tavaly is kérdezted ugyan ezt, a kommented is ez volt ☺.
2013. márc. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Hogy kérdeztem már volna ugyanezt, és hogy kommenteltem volna, mikor idén regisztráltam a gyakorira, ráadásul május elején lesz a bérmálkozás... Istenem, ha nem tudsz értelmeset hozzászólni előbb győződj meg róla, hogy ki írta ki a másik kérdést... Skizofrén voltomról még nem tudok! :D A többieknek köszönöm, úgy néz ki, hogy nem bérmálkozom, a nagyszüleim még nem tudják, de majd valahogy megtárgyalom velük :)
2013. márc. 26. 19:28
 20/33 A kérdező kommentje:
Ja és mustafa33 légyszíves akkor keresd már meg nekem azt a kérdést.. :)
2013. márc. 26. 21:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!