Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jó Isten minden bűnt megbocs...

A Jó Isten minden bűnt megbocsájt ha őszintén megbánja a vétkezo?

Figyelt kérdés
Ha valaki súlyos bűnt követ el pl embert öl vagy a sátánt imádja vagy nagyon sok embertf kirabol, de megtér és mindent megtesz hogy jóvátegye és vallásosan él, akkor van esélye hogy megbocsájt neki az Isten?
2013. márc. 12. 06:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
60%
Isten mindenkinek megbocsajt ha latja ,hogy az illető tényleg megbánta ..ilyenkor elkell menni gyóni és ott a pap elmondja hogy mit kell csinalni ilyenkor (pl.husz mi atyank) :) az a lenyeg h tenyleg megband :)
2013. márc. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
92%
Nem kell pap, se ezer miatyánk. Csak Istennek kell elmondani, hogy megbántad bűneid, és megbocsát mindent.
2013. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Hazardteam ***** válasza:
61%
Igen. De nem "csak" megbocsát: Képes és kész is "kicserélni" az egész személyiséged és teljesen új életet adni. Ezt nevezik "újjászületésnek". "Megigazulásnak" pedig azt, amikor Isten tisztának lát, mert megtisztított. A továbbiakban pedig ígéretet tett, hogy amit elkezdett, azt be is fejezi benned/bennünk mert vannak dolgok, amikre csak Isten képes, az ember önmagára, a saját képességeire, tehetségére, "erőfeszítéseire" és "akaratára" eltökéltségére stb. támaszkodva NEM. Amikor Teljesen Istenre bízod ezeket és bízol Őbenne, rá hagyatkozol és azt teszed, amit mond neked, az hit. Viszont, ha abban bízol, hogy "majd te" új életet kezdesz, "majd te" mostantól jófiú leszel, az csak sima "vallássos élet" ahogy te mondanád (Egyébként mindenki ezzel kezdi reflexből, mielőtt leszokik róla, de aki abban marad, zsákutcába kerül) Szóval a válasz igen. Jusson eszedbe a 2 bűnöző közül az egyik, akit Jézussal együtt keresztre feszítettek és hogy mit mondott neki Jézus. Vagy Saul, akiből Pál apostol lett. Eleinte üldözte a keresztényeket és börtönbe vettette, egyes nyomok arra engednek következtetni, hogy némelyiket meg is ölette, mielőtt találkozott Jézussal. Vagy Mária Magdalena. Ha jól emlékszem, ő prosti volt. De Isten megváltoztatta. Hisz Isten:)
2013. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Antimod ***** válasza:
Ha egy pszichopata sorozatgyilkos a halála előtt két órával megtér, és őszintén megbánja bűneit, azok "eltöröltettek"? Nekem ez a bajom az egésszel.
2013. márc. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Antimod kérdésével én is sokáig küzdöttem, de mára már elfogadtam, hogy nincs jogunk ítélkezni. Ha bízunk Istenben, akkor bízunk az ítéletében is.
2013. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hazardteam ***** válasza:
Csakhogy te nem látsz mindent. Nemhogy "mindent" még star treket sem. Emlékszem anno arra a részre, amikor ilyen bűnözőket szállító hajó felrobbant és a legénységét sikerült még idejében kimenteni a rabokkal együtt. Az egész rész erről a dilemmáról szólt, ugyanis a doki megállapította, hogy az egyik legelvetemültebb halálraítélt gyilkosnak addig a balesetéig, születésétől fogva nem is működött az agyának az a területe, ami az olyanokért felelős, mint pl. a "bűntudat", vagy a "részvét" és hasonlók. A fickó egy beavatkozást követően teljesen megváltozott, de teljesen. A vita onnantól azon folyt, hogy ugyanaz a személyiség e, ugyanúgy menjen e kivégzésre. Ez csak egy sci-fi, viszont a való világban is vannak hasonló esetek. Az egészet, csak azért írtam le, hogy példaként szolgáljon arra, hogy mennyi mindent nem tudunk, nem látunk. Egyébként (szerintem) nem túl gyakori, hogy "pszichopata sorozatgyilkosok" ahogy te mondanád, megtérnének, ráadásul pár órával a haláluk előtt. Ettől függetlenül lehetséges. Egy esetről mindenesetre tudok USA-ben, de ott is pl. azonnali, szemmel látható változások voltak az illetőn a lelkész és a rabok, börtönszemélyzet szerint. Amikor az ottani keresztények kampányolni kezdtek a kormányzónál, hogy ne végezzék ki, az az ember leállította őket és végül, ha jól emlékszem villamosszékben végezte. Stopposokat gyilkolt éveken keresztül, tehát, aki beszállt hozzá azt megölte. Elmondta a lelkésznek azt is, hogy pontosan mikor és hogyan kezdődött és mi váltotta ki. A dolognak ez a része már olyan természetű, amit itt nem osztok meg, mert a többség nem értené és csak kárukra lenne.
2013. márc. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Antimod ***** válasza:

"Az egészet, csak azért írtam le, hogy példaként szolgáljon arra, hogy mennyi mindent nem tudunk, nem látunk."


Egyébként igen. Sok esetben súlyos személyiségzavarok, gyermekkori traumák stb. áll a dolgok hátterében, és ez persze nem ugyanaz, mint a "kipróbálom, milyen mást megölni" mentalitásból elkövetett bűneset. De attól még megtörténtek, mert azért a gyilkosság a Föld minden szegletében ismert fogalom, és el is ítélik - legalábbis közösségen belül mindenképpen. (Most nem akarom felhozni a visszataszító, közelmúltbeli azerbajdzsáni példát.)

Vagyis: az elkövető minden esetben tisztában van azzal (kivéve, ha belátási nehézségei támadnak), hogy mit követ(ett) el, ezért a büntetés (legyen az közjogi vagy kozmikus) megérdemelt, mégha nem is egyenlő súllyal. Ha belátta a bűnét (vagy súlyos hibáját, nézőpont kérdése), akkor megtérve egyetért a bűnhődésével, és az segíti a személyiségének fejlődését (a kivégzéseket nem támogatom már csak ezért sem). Ha nem látja be, akkor a büntetést úgysem büntetésnek, hanem durva közbeavatkozásnak ítéli meg, amely személye ellen irányul.


Ezért (is) fogadom el azokat a nézeteket, amelyek egyfajta kozmikus igazságtételt foglalnak magukba - hívjuk az karmának vagy akárminek. Ha az emberi mentalitásban már itt a Földön mélyen benne gyökerezik a jóvátétel, bűnhődés és megtisztulás fogalma, miért volna ez másképp "kozmikus" szinten?

2013. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez mindig attól függ, mennyire hiszel benne. Ha nagyon így hiszel, akkor (a fejedben) ez fog történni.
2013. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6, Én nem keverném össze az Isteni megbocsájtást vagy ítéletet az emberi dilemmával miszerint bűnös e valaki vagy sem. Nem a mi dolgunk megítélni és igen, szerintem Istennek más értékrendje van mint az embereknek így ő képes lehet a megbocsájtásra, akár az ember utolsó másodperceiben is, mondjuk a halálos ágyon fekvő betegnek.

Egyébként miből gondolják az emberek, hogy csak az ilyen súlyos bűnöket kellene megbánni, mint gyilkosság vagy sátánizmus ahogy a kérdező említi a kérdésében? Lehet, hogy valaki egész életében nem ölt embert, de egy bunkó ember volt aki mindenkit csesztetett, kötekedett, az a szememben nagyobb bűnös, hisz évtizedeken át szenvedtette a környezetét. A másik lehet hogy egy életet kioltott, de annak is biztos volt valami súlyos oka, véletlenül az ember nem öl. Ez egyszeri tévedésnek számolható fel, de a sorozatos b*szogatás szerintem már más kategória.

2013. márc. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lófaszt! Isten kinyír mint a szart! Tudom, mert itt ûl mellettem.
2013. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!