Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten megbocsájt...

Szerintetek Isten megbocsájt nekem és esélyt ad arra, h a mennybe kerüljek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy helyen.hogy a Sátán (magjai)gyerekei bűnöket követnek el akár többször is ezzel szemben az Isten gyermekei próbálnak kikerülni a bűn útjából.

Másik helyen pedig azt,hogy mindenki öröklött bűnökkel,rossz szokásokkal,hajlamokra jön a világra.

Én mikor még kicsi voltam 5-8 éves sok olyant csináltam,amit rettenően megbántam,de ez lehet h annak hatására is volt,hogy a családban van olyan aki sokszor ,,bűnösen" viselkedik ezért én is követtem őt. Ma már tudom ,hogy ez helytelen volt és próbálok jobb ember lenni. Persze előfordult olyan is,hogy akaratom nélkül is rosszat tettem,tehát nem szándékosan.

Igaz vannak olyan emberek akikkel egyszerűen nem szívesen vagyok egy légtérben sem , mert némelyik olyan gonosz mindenkiről csak a rosszat mondja és a rosszat is kíván nekik. Isten azt mondja ,hogy bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek,mert Ő is megbocsájt nekünk. Ez sem könnyű,mert hiába próbálok így cselekedni és tényleg megbocsájtani és még segíteni is neki ha segítséget kér tőlem, de ha még kihasznál, becsap és meg is bánt hozzáteszem nem is egyszer úgy már sokkal nehezebb. Sokszor úgy érzem,hogy nem is vagyok arra méltó,hogy Isten a mennybe juttasson,pedig vágynék rá. Ma már tudatosan próbálok ,,jó" lenni,de nem mindig sikerül , persze vannak nálam bűnösebbek is akik őlnek, lopnak stb..., de mint korábban említettem én is tettem egy pár dolgot amire nem vagyok büszke.


Mit gondoltok a leírtakról?


2012. márc. 15. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is foglalkoztat.De igazából az a legrosszabb,amikor nem akarsz rosszat tenni,de valahogy akkor is muszáj megvédeni magad,ezért bűnt követsz el.Ilyenkor mi van?Nem tudok 100%-ig érzéketlen lenni mindenre,sajnos én is ember vagyok:(Amúgy a kérdésre nem tudom a választ sajnos,de remélem,majd válaszol valaki,aki tudni fogja.
2012. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bűn az, amit szándékosan követsz el. Ami a megbocsátást illeti, Isten mindenkinek megbocsát, aki megbánja bűneit. Persze vannak különbségek az egyes vallások, flekezetek között. A katolikusoknak például meg kell gyónniuk a nagyobb bűnöket a megtsztuláshoz.
2012. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 rajcziz ***** válasza:

Esélyed biztosan lesz rá, ami elég nagy igazságtalanság az "igazságo" Istentől. Elvégre még egy sorozatgyilkos is bejuthat a Mennybe, ha halála előtt megbánja a bűneit.

Ha pedig bűnt követsz el, arról egyedül csak te tehetsz.

"Ma már tudatosan próbálok ,,jó" lenni,de nem mindig sikerül" - erről szól a keresztény egyház; mivel nem tudod betartani a parancsolatokat, ezért szükséged van egy egyházra, aki segítséget nyújt Isten kegyeinek elnyeréséhez...

2012. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Egy gyermek bunnel szuletik, tehat feladattal erkeztunk a foldre, es lehetoseget kaptunk arra, hogy a buneinket, hianyossagainkat potoljuk, vagy kijavitjuk.

Isten-rol beszelunk, aki Jezussal, a Mesterrel kuldott az emberiseg szamara egy tant, amit aztan hirdetett! Ezt a tant kellene gyakorolnunk, hiszen mar itt a foldi eletben keszitjuk elo a menybe vezeto utat!

Mint a tanitasban is elhangzik, hogy torekedjunk a testi-lelki eletmodra, tehat valoban minden ember elkovet bunoket, de nem jelenti azt, hogy ezt sorozatosan elkovetheti, hiszen lehetosege van a rossztol elfordulni, hiszen ha tudataban vagyok annak, hogy a HARAG vagy ONTELTSEG bun, akkor torekszem arra, hogy ne eljek haragosan, es ontelten.

TEhat igy lehet megszabadulni a bunos cselekedetektol, es elerni azt, hogy szeretetben, tiszteletben eljunk, s ekkor mar az embertarsainkkal is igy viselkedunk, hiszen szeretetben elunk!

A Mester aki tant hirdetett, felajanlotta, hogy kovessetek, de ez keves ahhoz, hogy a mennyben keruljunk, tehat a tanitasat kell elsajatitani, ez volt a tanitasanak a lenyege!

2012. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

15:31

"egy gyilkos..."

A gyilkos a felebarjanak az eletet oltotta ki, ami megbocsajthatatlan bun, amivel elszamolnia kell IStennek! VAloban hasonlo szertartas szerint lesz eltemetve, de nem jelenti azt, hogy a menybe kerul, hiszen egy ember eletet oltotta ki, amihez embernek joga nincsen, hiszen a Teremto Atyatol kaptuk az eletet, igy csak annak van hatalma ahhoz, hogy elvegye! Ezen lehet valoban elgondolkozni, hiszen a LELEK orokkevalo, tehat a foldi kapu bezarul, az egi kapun bekell lepnunk, ahol elkell szamolnunk, hogy a foldi eletunk soran a Torvenyek szerint teljesitettunk-e, tehat a 10 parancsolat szerint, tehat itt mar ezzel elszamolni nem tud....a csecsemo bunnel szuletik, feladattal? Valoban elkepzelheto, hogy ez lesz a buntetese a gyilkosnak, hogy ujra a foldi eletbe fog visszakerulni, de olyan feladatot kap, amivel mar a sajat bunteteset roja le!

Elore erzem, hogy sok ellentmodas lesz most, mivel ezt sokan igy nehezen tudjak elkepzelni, sot mar bunos gondolatnak is fogjak ezt venni, holott logikus, ez eppen ezert kellene minden embernek arra torekednie, hogy az "EGI kapun mar felelem nelkul, es tisztan lepjen be"!

2012. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 rajcziz ***** válasza:

15:42

Nézz utána a keresztény felfogásnak, mert bizony ha halálod előtt megbánod bűneidet és felveszed az utolsó kenetet, akkor esélyt kapsz az örök életre. A reinkarnációs megjegyzésedre nem is reagálok... a kereszténység tagadja, hogy létezne ilyen, nem árt tudni.

2012. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

15:54

A keresztenyseg szerint egy csecsemo bunnel szuletik, mivel magyarazod ezt?

Jezus feltamadasat mivel magyarazod? Jezus peldazatokkal tanitott, tehat mindig peldakkal bemutatta azt, amit tanitott, hogy az emberek jobban elfogadjak, megertsek azt.

Jezus feltamadasat mivel magyarazod? Mindannyian szolgaloi vagyunk Istennek, tehat szolgalok, szolgalo leanyai, itt elunk a foldon, de a valodi, igazi HAtalom nem az embernel van, egy felsobb Hatalom az, aki iranyit bennunket.

2012. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Azt gondolom,hogy bolhából csinálsz elefántot. Nem tudom miért kell elhitetni az emberekkel, hogy aljas csúszómászó féreg mióta kibújt az anyaméhből vagy már ott is rajta van a bűnös megnevezés. Nem kell minden kis hülyeségért ostorozni magad ember vagy hibázol. Azt,hogy magadra erőszakolsz valami "tiszta" személyiséget semmit nem jelent csak,hogy egy báb vagy aki úgy táncol ahogy más fütyül. Aki azt mondja,hogy szeress mindenkit az még biztos nem találkozott idegesítő emberrel.


Próbálhatsz jó lenni csak nincs olyan,hogy jó vagy rossz tett. Akár mit csinálsz szinte biztos lehetsz,hogy valakinek ártasz. Én például bejutottam középiskolába még rég. Lehet ez miatt valaki épp kiszorult és egy rosszabb helyre került.


De az is lehet,hogy csak túlságosan unatkozol és problémát generálsz magadnak.

2012. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, abban biztos vagyok, hogy esélyt ad, és megbocsátja a bűneidet, csak kérd Őt, a megbánás már megvan. Olyan ez, mintha valakit megbántanál, valaki ellen rosszat követnél el. Lehet, hogy megbánnád, és sajnálnád a történteket, de ez még nem elég. Bocsánatot is kell kérj tőle. Így van ez Istennel is, Őt is kérned kell arra, hogy bocsásson meg neked.

Isten irgalmában és kegyelmében ne kell kételkedni. Olvasd el a Bibliából a 103. zsoltárt. Meglátod, hogy Isten mennyire könyörülő és irgalmas. Persze ha megbántad a bűnödet, és bocsánatot kértél, utána törekedj arra, hogy ne kövesd el megint ugyanazt. Isten megbocsájtja minden bűnöd ha kéred Őt, de hagyd is el a bűnöket, melyeket megbántál, ne maradj meg bennük.

"1 János 1:9  Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól."

2012. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 rajcziz ***** válasza:

16:26

A gyerek a szülei miatt bűnös meg Ádám és Éva miatt, legalábbis a keresztények szerint: "bűnben fogant".

Jézus feltámadásáról pedig szó nem volt, egy pillanatig nem kérdőjeleztem meg. A felsőbb hatalom irányít bennünket? Hát, nem tudom... Nehezen képzelem el magam egy bábuként.

2012. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!