Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten megbocsájt...

Szerintetek Isten megbocsájt nekem és esélyt ad arra, h a mennybe kerüljek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy helyen.hogy a Sátán (magjai)gyerekei bűnöket követnek el akár többször is ezzel szemben az Isten gyermekei próbálnak kikerülni a bűn útjából.

Másik helyen pedig azt,hogy mindenki öröklött bűnökkel,rossz szokásokkal,hajlamokra jön a világra.

Én mikor még kicsi voltam 5-8 éves sok olyant csináltam,amit rettenően megbántam,de ez lehet h annak hatására is volt,hogy a családban van olyan aki sokszor ,,bűnösen" viselkedik ezért én is követtem őt. Ma már tudom ,hogy ez helytelen volt és próbálok jobb ember lenni. Persze előfordult olyan is,hogy akaratom nélkül is rosszat tettem,tehát nem szándékosan.

Igaz vannak olyan emberek akikkel egyszerűen nem szívesen vagyok egy légtérben sem , mert némelyik olyan gonosz mindenkiről csak a rosszat mondja és a rosszat is kíván nekik. Isten azt mondja ,hogy bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek,mert Ő is megbocsájt nekünk. Ez sem könnyű,mert hiába próbálok így cselekedni és tényleg megbocsájtani és még segíteni is neki ha segítséget kér tőlem, de ha még kihasznál, becsap és meg is bánt hozzáteszem nem is egyszer úgy már sokkal nehezebb. Sokszor úgy érzem,hogy nem is vagyok arra méltó,hogy Isten a mennybe juttasson,pedig vágynék rá. Ma már tudatosan próbálok ,,jó" lenni,de nem mindig sikerül , persze vannak nálam bűnösebbek is akik őlnek, lopnak stb..., de mint korábban említettem én is tettem egy pár dolgot amire nem vagyok büszke.


Mit gondoltok a leírtakról?


2012. márc. 15. 15:08
1 2
 11/18 anonim válasza:
Isten CSAK szeretni tud. Az alázat a kulcsszó. Nem vagyunk méltóak arra, hogy szeressen minket, ő mégis szeret. Nem vagyunk méltóak arra, hogy megbocsásson, ő mégis megbocsájt (mindent és tökéletesen). Nem vagyunk méltóak a megváltásra, ő mégis megvált minket. Hiszen mi vagyunk a gyermekei. Ha hülyeséget csinálsz, kb felpofoz, és még akár rád is kiabál, hogy "ostoba kölke", de ettől még nem szeret kevésbé, és nem tagad ki, és nem fog nem megbocsájtani. Ha a barátodat megregulázod, és dühös vagy rá, és akár nemet mondasz neki, azzal esetleg még inkább a nevelő célzatú erényedet kamatoztatod, mintsem hogy úgy tekintsd, hogy húúúúúúú, jaj, én most nem bocsájtottam meg. Isten szeretete olyasmi mint az olajfa a sivatagban. mindenkinek árnyékot ad a tűző nap elől, jó és rossz embernek egyaránt.
2012. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Ja, és főleg ne tulajdonots nagyobb jelentőséget a Sátánnak mint amekkorát érdemel. Szerencsétlen flótás, ő az örök vesztes. Nekünk Jézus a barátunk. Ne hülyéskedj, egy ilyen baráttal karöltve elmehet minden ördög a francba, ha sokat akadékoskodik, és nem veszi észre magát, csak jól kiröhögitek.
2012. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, hol, de valamelyik evangéliumban van egy példázat a főpapról és a vámszedőről. Konkrétan az álszentségről szól, ajánlom figyelmedbe.

Tökéletes ember nem létezik. Mindenkinek vannak hibái, rossz szokásai, csak nem mindenki ismeri be. A Biblia azt monja, ne ítélj, és nem ítéltetsz. Ki vagy, hogy azt mondd egy másik emberre, gonosz? Ismered őt? Tudod, miért lett ilyen? Mindenki érdemel egy esélyt, de a megbocsátás nem jelent felejtést is egyben. Aki egyszer elárulta a bizalmad, attól tarts távolságot, kerüld el, ha tudod, keress más társaságot.

Ha az Istennel való kapcsolatod a félelmen alapul, akkor sosem kerülhetsz igazán közel hozzá. A szüleidet azért szeretted, mert megjutalmaztak, ha jól viselkedtél? Ha azért akarsz Istennek megfelelni, hogy a mennybe juttasson, régen rossz. Ne félelemre, szeretetre építsd a kapcsolatod Vele.

Nem tartom magam jó embernek. Rengeteg hibám van, még több dolgot tettem, amire nem vagyok büszke, és tudom, hogy esélyem sincs a mennybe jutni. Egyszerűen nem vagyok elég jó hozzá. Ennek ellenére tudom, hogy Isten szeret, ahogy minden gyermekét, de már túl sokszor vallottam kudarcot előtte. Ha te még nem adtad fel, hogy jobb emberré válj, ne is tedd soha, talán egy nap sikerül majd.

20/L

2012. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
utolsó, ilyet nem mondhatsz, hogy esélyed sincs a menybe menni... És mi van akkor, ha a pokol üres, és az ördög egyedül ugrálja körbe az üstjét, és a földre is csak unalmában jön bosszantani az embert? Nos, akkor valahova neked is kerülnöd kell... :) Nem véletlenül vagy a világon. Meggyőződésem, hogy Isten féktelen jókedvében teremtette a világot, és vele együtt téged. Ha nem akarná, hogy itt legyél, és tanulj a hibáidból, meg tőle, hidd el, már rég nem ülnél a géped előtt. Kereszt nélkül, nincs Húsvét, bűn nélkül nincs megváltás!!!!
2012. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Kedves kérdező,


Ahhoz hgy a Mennybe jusson valaki, nem jó embernek kell lennie, pontosabban nem elég csupán jó embernek lennie, hanem élő hite kell hogy legyen Jézus Krisztus megváltásában, abban, hogy Ő az életét szeretetből értünk adta, és az Atya elfogadta a vérét a bűneinkért engesztelő áldozatul, és ezt meg is kell vallani emberek előtt is. (Róma levél 10,10)


A Biblia azt írja a Róma levél 4. részében, hogy


"Aki nem munkálkodik, hanem hisz abban, aki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul"


És az 5. rész 1. vszk-ban:

Megigazulván azért hit által, békességünk van az Istennel a mi Urunk Jézus Krisztus által.


Ne értsd félre, fontos, és kell is jó embernek is lennünk, de alapvetően nem tudunk olyan jók lenni, hogy azáltal a Mennybe kerüljünk!

Épp emiatt kellett Jézusnak meghalni a helyettünk, Ő volt a tökéletes, hibátlan helyettesítő áldozat.


Ha ebben hiszünk, és a bűneinket megvalljuk, akkor Isten megbocsájta azokat, és persze törekednünk kell arra, hogy jó emberek legyünk, elkerüljük a bűnt, de tudni kell, hogy cselekedetek által nem lehet kiérdemelni, hogy a Mennybe jussunk!


Másrészt ha csak arra koncentrálsz hogy jó legyél, akkor ez nem fog sikerülni, mert a természetünk is, meg a környezetünk is romlott.


Pusztán emberi erővel nem lehet igazi keresztény életet élni, nem elég ahhoz az emberi természetünkben rejlő erő, hanem kell a Szent Lélek (Szellem) természetfeletti ereje.


Higgyél Jézus vérében, hogy ez jogot ad arra hogy Istenhez menj, imádkozzál, keresd Őt, dícsérd Őt, ha teheted alázd meg magad előtte böjtöléssel is, és törekedj arra, hogy megtaláld a jelenlétét, Szent Lélekkel átitassa a lelkedet, és akkor minden sokkal-sokkal könnyeb lesz.


"Az én igám könnyű és gyönyörűséges" -mondta Jézus.

Így könnyebb lesz megbocsájtani, és kikerülni a bűnöket is.


Ezen kívül, -hogyha még nem tetted volna-, szükséges, hogy csatlakozzál egy jó gyülekezethez is, mert nagyon nagy bátorítást jelent, és Isten jelenlét is könnyebb megtapasztalni, mert ahol 2-3 -an egybegyűlnek az Ő nevében, Ő ott van köztük. (Máté ev. 18,20)


Sok sikert, és áldást kívánok neked mindehhez!

2012. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Hoffman József ***** válasza:

A kérdésedre a választ itt elolvashatod:

[link]

2012. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bánd meg a bűneidet, és ne kövesd el újra.
2012. márc. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 világvége1 ***** válasza:
Semmilyen bűnt nem bocsát meg Isten – nem létezik őszinte bűnbánat (a gonosz nem változik meg). Csak a jók kerülnek a mennybe.
2020. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!