Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájt nekem?

Isten megbocsájt nekem?

Figyelt kérdés
Sokat szittam istent mert rossz a vesém ahogy kezdek felnőni rájövök hogy nem ő tehet róla, ha megváltozok megbocsájt nekem az Isten?
2010. ápr. 1. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen megbocsájt. Istenben pont a végtelen szeretete a lényeg, amivel minket, esendő embereket megítél. Azaz pont az a lényeg, hogy nem ítél meg minket, hanem csak a bűneinket. Nekünk mindig ad lehetőséget felállni.
2010. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Vigasztaló tudni azt, hogy Isten kész megbocsátani a bűneinket, ha igazán megbánjuk őket, ám kijózanító az a felismerés, hogy a bűnök gyakran súlyos következményekkel járnak (Galácia 6:7–9).

Ha szeretnénk közeledni Istenhez, tartsuk magunkat a lehető legtávolabb mindentől, ami bosszantja őt (Zsoltárok 97:10).

Jézus megfogalmazott egy feltételt: ahhoz, hogy Isten megbocsátó legyen velünk, nekünk is megbocsátónak kell lennünk másokkal (Máté 6:14, 15).

Ha megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek, azzal Isten kedvére teszünk, és a javunkra fordíthatjuk az irgalmát.


Isten a váltságnak köszönhető megbocsátás által kedvesen lehetővé teszi, hogy a tökéletlenségünk ellenére tiszta lelkiismerettel imádjuk őt (Héberek 9:13, 14). Így beszédbeli nyíltsággal, szabadon közeledhetünk Istenhez imában (Héberek 4:14–16).

2010. ápr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Oka volt, hogy ezeket mondtad, az, hogy utólag akarsz "megváltozni" nem fog sikerülni. Senki sem változik csak úgy, maximum a környezetének ezt mutatja, de belül ugyanaz marad. Amúgy én nem lennék olyan biztos, hogy megbocsájtana, ismered annyira, hogy tudod, hogy megbocsájt? Láttad valaha is? Létezik egyáltalán?? Inkább keress fel egy ORVOST és ő istennel ellentétben meg is gyógyít valószínűleg.
2010. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Egy jó isten mindent megbocsáájt! Most is megbocsáájt nekem!
2010. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A nyelvtan tanárod is szidhatja, hogy pont ő tanít téged.
2010. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

már megváltoztál,ha tudod,hogy nem ő tehet róla...tehát már meg is bocsájtott! :)


Jó egészséget!

2010. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, utolsó kommentelőnek üzenem lehet rossz a helyesírásom de nem érdekel
2010. ápr. 2. 10:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Isten senkit nem ítél el.tehát nincs is kinek megbocsájtania.itt az a kérdés,te megbocsájtasz-e magadnak?
2010. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Isten? Milyen Isten?
2010. ápr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a kaporszakállú öregúr, aki fenn ül a felhők tetején egy aranyos trónuson. Körülötte angyalok és szeráfok (azok vajon mik?) térdelnek összekucsolt kézzel és áhítattal nézik az öregurat. Ez a világ kezdete (pontosabban a 7. nap) óta így van, azóta az öregúr nem kelt fel a trónusáról - ja, pardon, ez nem igaz. Többször is járt itt, pl. egyszer begyújtott egy csipkebokrot és belebújt, úgy társalgott valami zsidóval.


Nna. Szóval gondolom, neked ez az istenkép van meg valami gyerekkori hittanóráról, vagy még onnan se, hanem mondjuk egy ún. felvilágosult (meg tudatos, meg mittudomén, hogy mindenhogy hívják még magukat) kiadványból, vagy ember szájából. Ezt az istenképet az ember alkotta, mégpedig a száz-évekkel ezelőtti, a mostaninál (sajnos csak valamivel) primitívebb ember.


Hogy Isten milyen, fogalmam sincs. Az sem biztos, hogy van - annak ellenére, hogy mondjuk én hiszem, hogy van. Néha felismerhető a működése azokban a folyamatokban, amiket véletlennek mondunk. A világban, a világ szépségében, komplexitásában, a természeti törvényekben, stb. viszont állandóan felismerhető Isten bölcsessége.

2010. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!