Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adjátok meg ami császáré vs...

Adjátok meg ami császáré vs senki sem szolgálhat két úrnak. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Lk 20,25 Ő pedig monda nékik: Adjátok meg azért a mi a császáré, a császárnak, és a mi az Istené, az Istennek.


Mt 6,24 Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti.


Nekem úgy tűnik a két gondolat mintha egymásnak ellentmondó lenne. Az első valamiféle kompromisszumról szólna a világi és a vallásos élet között. Szóval, hogy egyszerre van játékban két dolog és egyensúlyozgatni lehet. A második pedig mintha arról szólna, hogy nem lehet egyszerre ezt is és azt is és csak egy elv mentén kívánatos élni.


Hogyan látjátok ezt feleim?



2013. márc. 10. 15:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Azért mondja azt,hogy ne aggodalmaskodjunk a mindennapi dolgok miatt,mert aki Isten dolgait cselekszi,és avval van elfoglalva,hogy az életét aköré építse amit vár tőlünk az Isten ,akkor ő mindíg gondoskodni fog arról ,hogy az alapvető dolgaink meglegyenek

Azt írja a zsoltárok könyvében a 37.fejezet 25.versében Dávid,hogy:"Ifju voltam meg is öregedtem,de nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva,sem utódját kéregetni"

Nem szabad,hogy az legyen a célunk,hogy olyan emberek életvitelét utánozzuk akiknek attól függ a boldogságuk,hogy éppen mennyi pénz van a bankszámláján,mert ezek megszerzése közben egyre messzebb fogunk kerülni az Istentől.

Ne felejtsük el ,hogy ezeknek a sikereknek nagyon nagy ára van.Ha valaki túlzott jelentőséget tulajdonít a gazdagságnak vagy a karrierének az nagyon messzire el fog távolodni az Istentől,mert ezek megszerzése alatt nem marad idő az Istennel ápolni a kapcsolatát.Ez nem kitaláció,sajnos saját tapasztalat!

Nagyon gyorsan át kell gondolni ezeket a dolgokat és még gyorsabban változtatni kell rajta,mert ha kizárjuk az Istent az életünkből ezek által akkor nem lehet igazán boldog az életünk!

2013. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

nem tudom én hajlok arra, hogy ezt valami elvont értelemben értsem, hogy az Isten gondolkodik arról, akinek helyén van a hite. nem hiszem, hogy ne sodródhatna olyan helyzetben egy igaz ember, hogy ne halljon meg méltatlan módon. éhezzen vagy fagyjon meg, vagy zárassék börtönbe vagy akármi más.


elég csak azt megnézzük, hogy Jézusról mennyiben gondoskodott ilyen módon az Isten. szerintem közelebb áll ő egy kéregetőhöz, mint egy dolgozó polgárhoz. és meglehetősen el is volt hagyatva. szerintem ez a dolog egy más dimenzió mentén értendő.

2013. márc. 12. 14:48
 23/25 anonim ***** válasza:

A modern ember anyagi tevékenységének színhelye, új próbatételek és közösségi kapcsolatok lehetősége. A mai élet „császára” melynek kötelességünk megadni, ami jár neki. Függetlenül attól, hogy Az ember és a társadalom… 74 olyan gépezetnek része (vagy sem), ami szellemi értelemben hiábavalóság - hiszen a mai anyagi világ és termelés nagyobbik része ilyen. A keresztény ember mindenhol megtalálhatja a szeretet és könyörület gyakorlásának módját és alkalmát, ilyen értelemben bárhol betöltheti földi rendeltetését. Mégis bölcsen jár el az a keresztény, aki (különösen ha megtérése, szellemi ébredése után) tudatosan olyan helyen keres munkát, ahol szellemi értelemben a legtöbbet tehet. De -szélsőséges esetektől eltekintve - nem szükséges minden áron váltani, hacsak nem kifejezetten gonosz és Isten

ellenes, embereket becsapó tevékenység folyik az adott „munkahelyen”. A munka az anyagi világban törvényes nevelő eszköz, így kötelességünk becsületesen helytállni, de meg kell találnunk a helyes arányt. Földi létünk élet energiáit be kell osztanunk az anyagi és szellemi javak között - az utóbbi elsőbbsége szem előtt tartásával. Tehát adjuk meg a „császárnak” ami az övé, de nem többet!

2013. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Tetszik az előző hozzászólás!

Okean, válhat-e egy keresztény munkanélkülivé, beteggé, szegénnyé? Igen. De ezek nem rendítik meg, nem válik gonosszá, nem hagyja el a hitét, sőt. (ld. még 12-es komment)

2013. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólásomhoz még önkritikaként hozzáteszem, hogy múlt évben egzisztenciális okokból és a jövőtől való aggódás miatt majdnem öngyilkos lettem, a közvetlen közelében voltam. Merthogy keresztények gondoltam magam már kb. 4-5 éve, de mégis, kevesebb hitem volt az élethez egy ateistánál! Azt hittem, mindent nekem kell megoldani s egyedül a vak véletlenen múlik az ember sorsa (a mostani világ meg különösen bizonytalan). Fura mód, nem vettem számításba Istent.
2013. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!