Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adjátok meg ami császáré vs...

Adjátok meg ami császáré vs senki sem szolgálhat két úrnak. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Lk 20,25 Ő pedig monda nékik: Adjátok meg azért a mi a császáré, a császárnak, és a mi az Istené, az Istennek.


Mt 6,24 Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti.


Nekem úgy tűnik a két gondolat mintha egymásnak ellentmondó lenne. Az első valamiféle kompromisszumról szólna a világi és a vallásos élet között. Szóval, hogy egyszerre van játékban két dolog és egyensúlyozgatni lehet. A második pedig mintha arról szólna, hogy nem lehet egyszerre ezt is és azt is és csak egy elv mentén kívánatos élni.


Hogyan látjátok ezt feleim?



2013. márc. 10. 15:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves okean,

„Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?

Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál? Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?

Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;”


Ez nem azt jelenti, hogy nekünk nem kell semmit tenni, mert Isten majd mindent alánk rak. Gondolok itt a megélhetésre, az ügyeink elintézésére. Mindent meg kell tenni, ami tőlünk telik, ami emberileg lehetséges; Isten max. annyiban segít, ami nélküle nem menne.

Ha pl. veszélybe kerül az egzisztenciád, mondjuk elveszted az állásod, vagy nincs rá többé kereslet. Neked kell megtenni, hogy keresel újat, minden követ meg kell mozgatni, próbálkozni, akár újat tanulni, törni a fejed, merre tovább. Ha sokáig nem sikerül, akkor se szabad feladni. Bízni kell Istenben, de nem azzal a mentalistással, hogy „adj Isten de azonnal”…

Péld 16,32

„Jobb a hosszútűrő az erősnél”

2013. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Isten csak akkor hallgatja meg az ember kérését, ha az az ő szabályai szerint él.


Zsolt.

50,14 Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásidat!

50,15 És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.

50,16 A gonosznak pedig ezt mondja Isten: Miért beszélsz te rendeléseimről, és veszed szádra az én szövetségemet?

50,17 Hiszen te gyűlölöd a fenyítést, és hátad mögé veted rendelésimet!

50,18 Ha lopót látsz, mellé adod magad, és ha paráznákat, társalkodol velök.

50,19 A szádat gonoszságra tátod, és a nyelved csalárdságot sző.

50,20 Leülsz és felebarátodra beszélsz, anyád fiát is megszidalmazod.

50,21 Ezeket teszed és én hallgassak? Azt gondolod, olyan vagyok, mint te? Megfeddelek téged, és elédbe sorozom azokat.

50,22 Értsétek meg ezt, ti Istent felejtők, hogy el ne ragadjalak menthetetlenül:

50,23 A ki hálával áldozik, az dicsőít engem, és a ki az útra vigyáz, annak mutatom meg Istennek szabadítását.


Ezért tanítja Jézus, hogy „keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek (- a szükséges dolgok) mind megadatnak néktek. Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”

2013. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Jézus nem változtat a parancsain elvárásain, és ez ma is ugyan úgy érvényes mint egykor.

Nem írja sehol, hogy az idő előre haladtával enyhíteni, vagy változtatni kellene a Bibliában leírtakon.

A világ részévé semmilyen idő haladtával nem válhat egy keresztény, mert e világ Istene Sátán, és ha valaki megadja a világnak amit Isten tilt akkor Sátánnak engedelmeskedik nem Istennek

Persze hogy gyűlölnek, Jézus nem mondta, hogy ezen változtatni kell hogy a világ megszeressen.


(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.


(János 15:20, 21) . . .. 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.



ezt Jól jelzi az amikor az apostoloknak tanítványoknak megtiltják a prédikáló tevékenységet, és a tanítványok ezt válaszolták:


(Cselekedetek 5:29) . . .: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek. . .


A világi hatalmak viszonylagosak, és bár még megengedi fent maradásukat, Isten törvényét nem bírálhatják felül, illetve nem törölhetik el.


ezért ha Isten olyat tilt amit az emberi uralmak követelnek akkor a legfelsőbb hatalomnak tartozik egy keresztény engedelmeskedni, aki a Teremtő.

Ugyan ez fordítva is érvényes.


A legfelső hatalom Istené és azt egy ember ugyan megtilthatja, de egy keresztény Istennek tartozik előbb engedelmeskedni, nem embereknek


Jézus királysága nem sokára át veszi az uralmat az emberektől, és már most gyakorolni kell ennek a királyságnak az állampolgáraiként engedelmeskedni, miközben ami nem ütközik Isten törvényébe, azt az emberi törvényt is be kell tartani.


A munka, illetve a család fenntartása nem ütközik Isten törvényébe, hiszen a Teremtő nem mondta, hogy egy keresztény tartassa el magát:SŐT


(2Tesszalonika 3:10-12) 10 Hiszen akkor is, amikor nálatok voltunk, ezt az utasítást adtuk nektek többször is: „Ha valaki nem akar dolgozni, ne is egyék.” 11 Mert halljuk, hogy némelyek rendetlenül járnak köztetek, és egyáltalán nem dolgoznak, hanem olyasmibe ártják magukat, ami nem tartozik rájuk. 12 Az ilyeneknek azt az utasítást és buzdítást adjuk az Úr Jézus Krisztusban, hogy csendességben dolgozva a maguk kenyerét egyék.

S még a családdal kapcsolatban is keményen fogalmaz:


(1Timóteusz 5:7, 8) . . .. 8 Bizonyos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, és kiváltképp a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.


aki nem dolgozik az nem tud a családja szükségleteiről gondoskodni és azt mondja Istenünk, hogy rosszabb a hitetlennél.

erről érdemes elgondolkodni azoknak akik szeretnének aktív keresztény életet élni.

2013. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#11: én azt érzem, hogy Jézus azt akarja mondani, hogy nem fontos ez az egész munka dolog :) ha életben akarsz maradni és olyan világban vagy, hogy másképp nem megy akkor persze dolgozhatsz, iparkodhatsz, de ez mellékes. nem leszel több tőle, mint a madár aki halat szed tengerből és megeszi.


korábban linkelt #5-ös szöveghelyeket, hogy Jézus adót fizet és, hogy világi ügyekbe nem akar belefolyni. megnézve a szöveghelyeket én azt látom, hogy OK megfizeti az adót, de ha azt nézzük mit gondol, akkor nem érzi érvényesnek azt magára. csak azért teszi meg, hogy ne provokálja azokat. és a másik idézetnél is ahol nem avatkozik be az osztozkodásba ezt azért teszi, mert mindegynek érzi az egészet.


szóval én azt érzem, hogy valahogy jól látod nyilván nem túl értelmes azt várni, hogy majd megnyerem a lottó mondjuk, ha nincs pénzem, hanem nekem kell valahogy szerezni. de szerintem az mondja, hogy ugyanakkor az egész érdektelen. ha nem szerzel munkát és éhen halsz, akkor is minden rendben lehet, ha a hited rendben van. legalábbis ezekből a szöveghelyekből.

2013. márc. 10. 22:13
 15/25 A kérdező kommentje:

#13 azért Pál hangvétele elég más, mint Jézusé. ő azért ilyen harcias dolgokat nem nagyon mondott, mint ezekben a levelekben van. hogy aki nem tér meg azzal ne álljatok szóba pl :)


amúgy érdekes amit írsz, mert az elején úgy tűnt, hogy a radikális nem szolgálunk két urat irányba hajlasz viszont ezek a páli idézetek szerintem a császárnak is a magáét megadó irányba mutatnak. Jézustól inkább olyanok rémlenek, hogy akár hagyd el családodat is hogy követhesd Isten útját. (nem tudok idézetet lehet téves)

2013. márc. 10. 22:50
 16/25 A kérdező kommentje:

#10 nem pontosan értem mire gondolhatsz itt, hogy mi is a császáré ténylegesen és miért. mert nyilván egyfelől maga az érme. de az érme viszont az ember munkájának az értékét testesíti meg. és a császár tulajdonképpen ebből akar. kérdés, hogy ad e valami ellenszolgáltatást :) ha nem az az ellopott adó kategóriája. ami meg a rabszolga munkával azonos (meg nem fizetett munka).


amúgy érdekes lenne tudni tényleg, hogy erről mit gondolt Jézus. Azt problémának érezte, ha valakit fizetség nélkül dolgoztatnak? vagy ezt is mindegynek tartotta, mert világias dolog és tegyél rá. ha úgy adódik akkor dolgozz rabszolgaként. nem gond, ha a hited rendben. van valahol olyan szöveghely, ahol az ilyen jellegű igazságtalansággal szembeni lázadásra buzdít?

2013. márc. 10. 22:57
 17/25 A kérdező kommentje:
és mindenkinek köszönöm a válaszait, nagyon hasznosakat írtok. az idevágó idézeteket meg pláne köszi!
2013. márc. 10. 22:58
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem a családot nem kell elhagyni, de jelenleg az első helyen minden családtagnak, főleg ha Krisztus követője első helyen vannak Isten érdekei.


Így közösen a család minden tagja gyakorolja a hitét, de figyelembe veszik Isten Pál által mondottakat:

(1Korintusz 7:29-31) 29 Ezenfelül ezt mondom, testvérek: a hátralevő idő rövidre van szabva. Ezentúl, akiknek van feleségük, úgy legyenek, mintha nem volna, 30 és úgyszintén, akik sírnak, olyanok legyenek, mint akik nem sírnak, és akik örvendeznek, mint akik nem örvendeznek, és akik vesznek, mint akiknek nincs, 31 és akik élnek a világgal, mint akik nem élnek vele teljesen; mert változik e világ színtere.


Ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolják egymást, sőt mindenkinek ki kell vennie a részét Isten munkájából miközben a családot is építik szellemileg érzelmileg fizikailag.

ezért aztán egy keresztény élete nem egyszerű ebben a világban de megvalósítható, sok millió embernek sikerült.


ezért aztán a keresztényeknek mindig van mit tennie és finomítania egyénenként és mint családként.

az összetartó szál a teremtő, ahogy írja is:

(Prédikátor 4:12) 12 Ha valaki le tudná is győzni az egyedül levőt, ketten ellene állhatnak annak. A hármas kötelet nem lehet egyhamar szétszakítani.


A házastársaknak be kell venniük az életükbe a teremtőt, harmadik szálnak.

2013. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

okean,

ajánlom először is, hogy szerezz be egy Bibliát! :)

Kezdőknek a legjobb János evangéliumával és János 1. levelével kezdeni. Utána az Újszöv.+Zsoltárok könyve.


Ne haragudj Pál apostolra. Ő is ugyanazt az evangéliumot hirdette mint Jézus: aki bűnbánatot tart és megtér a Jézus Krisztusban való hitre, s ebben a hitben megmarad, az üdvözül. És megtéréshez illő gyümölcsöket kell teremni.

Régebben engem is megtévesztett egy tévtanítás, mely szerint Pál teológiája eltér Jézusétól. De rájöttem, hogy ez nem igaz. Levelei ihletettek, rengeteg olyan sora van, ami Isten Igéje.

A leghatékonyabb és legtermékenyebb apostol volt.

2013. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy a szövegkörnyezetet kihagytad: Mt 6,24 előtte az ördögről ír, semmi köze a császárhoz, mert egy császár is lehet jó, ld. régi királyok Isten áldásával uralkodtak. Tehát nem szolgálhatod a Mammont és Istent is egyszerre. Pl. jósolsz, másokat megrontasz, ölsz és utána dicsőíted az Urat.


Pl. a papát a fronton a papok küldték a vágóhídra, hogy menjetek Isten nevében ölni, mert a haza szent. Na most kérdem, az a pap kit szolgált?

2013. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!