Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtti párkapcsolat...

Házasság előtti párkapcsolat hogy néz ki a keresztényeknél?

Figyelt kérdés
Keresztényeknél a csók is tiltott vagy csak a szex? Baptista egyházhoz szeretnék csatlakozni.

2013. febr. 28. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Jegyesség,"együttjárás" működik.Ha csatlakozol egy keresztény egyházhoz,utána megtudod a részleteket.
2013. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Tudtommal egyik felekezet sem támogatja a szexet házzaságon kívül. Csak nem mindegy, hogy mit hívunk házasságnak és az sem mindegy, hogy milyen stílusban adjuk elő ezt a tanítást.

Aki kárhoztatna egy fiatal szerelmes párt, mert szexeltek, azok szerintem ne hívják magukat kereszténynek.

Másik értelmes állítás, amit hallottam eddig, hogy kapátban legyenek a párok együtt :DD

O MY GOD

A csók még veszélyesnek sem mondható.

Persze van ebben szépség, hogy vártok egymásra. Csodálatos érzés lehet, ha nem 30 évről van szó.

De ha nem ártotok senkinek és valaki elítél titeket, az nem keresztény.

2013. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Nos lehet hogy manipulálnak meg üzletelnek az egyházak vele, de az igaz keresztények nem látnak benne üzletet.

az örök életet nem lehet pénzért megvenni, Istennek nem pénz kell hanem engedelmesség.


Akik nem tartóztatják meg magukat a házasság kötésig, annak nem tiszta a házas ágya, és Pál szigorúan meg írta, hogy az ilyet el kell távolítani a gyülekezetből.


Ilyet egyetlen keresztényeknek valló Felekezet sem tesz, ezért is veszik lazára a dolgot.

Egyedül Jehova Tanúinál tartják be a bibliában leírt felszólítást,

Ezért nincs is áldás azon az egyházon ahol Istent megcsúfolva titokban ellenszegülnek ennek a parancsnak.S megtűrik a bűnöst a gyülekezetben, ezért bűnrészessé válnak.Nem is tiszta a gyülekezetük. Van félni valójuk.


Nem is érzik tettük súlyát mert így vannak tanítva.

"Ó elmondasz 50. Mi Atyánkot és megbocsájtattak bűneid..."


Na hát a teremtő meg az ellenkezőjét mondja.

Akkor most kinek lesz igaza? A lelkésznek, vagy Istennek?


(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házas ágy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.

2013. márc. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó az bigott vallásos.

Ugyanis pl. a gyilkost nem kell eltávolítani a felekezetből.

De egy szerelmes párt, akik megesküdnek, viszont előtte egymásé lettek - azt igen?

Elmebetegség.

2013. márc. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha már pont a baptisták felől érdeklődsz, hallgasd meg a témában egy baptista lelkész előadását:


http://www.youtube.com/watch?v=OwJ0P0oUEOc


(folytatások is fent vannak, megtalálhatod).

2013. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
A 4. meg bigott hülye. Aki komolyan veszi a vallását az nem mond a másikra olyat, hogy "bigott", mert ezt a szót csak a nem-keresztények használják ránk gyalázkodás miatt.
2013. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
A hithű keresztények mindenféle szexuális cselekedetet kerülnek házasság előtt. A csók önmagában nem tiltott, de azért csók és csók között is nagy különbségek vannak. Mondjuk, hogy a kulturált csókolózás megengedett.
2013. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Na persze kultúrált csókolózás, de ugye kultúráltan át is lehet karolni a másikat és fogdosni a fenekét, mellét?

Ja ez már nem fér bele?Mi alapján, ki szabja meg a határt?

Ha egyszer elkezdesz csókolózni azzal a személlyel akit a világon a legjobban szeretsz ott nincs megállás szerintem, az ember egyre többet akar és piszkosul szenved ha meg kéne állni ezt, ha elkap a hév eveszted a fejed.

2013. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 4-es.

Mindenkit aki helytelenséget követ el, Jehova Tanúi Pál leírása szerint ki kell közösítik. A gyilkost is.

Meg a varázslót, bálvány imádót, és sorolhatnám.

Ezt sajnos más felekezetnél nem teszik, persze nyilván való, miért...

2013. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Nagyjából ahogy az első válaszoló leírta címszavakban.


1. megismerkedés (ez lehet 20-25 év, de akár egy óra is)

megismered a másikat, és ez alatt az idő alatt rádöbbensz, hogy szimpatikus az illető, de semmi több


2. ismerkedés/járás (néhány hónap, vagy 1-2 év)

amikor egymást akarjátok megismerni !!házasság céljából!!

közös programok (randik), egymás gondolatmenetének megismerése, stb.

ekkor már a csók simán belefér (de hallottam már olyat, aki várt a jegyességig is)

de!! fontos, hogy ne szórakozz a barátoddal/barátnőddel, ha látod, hogy nem illetek egymáshoz, minél hamarabb tisztázzátok


3. jegyesség (néhány hónap (általában nyárig, vagy a következő nyárig))

már egyértelmű, hogy ő lesz a házastársad. de ez nem azt jelenti, hogy úgy is élhettek, mint házasok. készüljetek fel lelkileg, anyagilag, hogy hamarosan egy új család lesztek. de ennyi.


4. házasság (örökké :D)

innentől kezdve egymáséi vagytok, mindeneteket megosztjátok egymással: a gondolataitokat, a gondjaitokat, a tulajdonaitokat, és a testeteket is.



tudom, sajnos manapság ez sokaknál nem így működik, sőt még sok kereszténynél sem.

de én hiszek még ebben a (sokak szerint régimódi) elvben, és én is eszerint szeretném élni az életemet.


ha bármilyen kérdésed van írj privátot.

egyébként baptista vagyok. ha ezzel kapcsolatban érdekel vmi, arra is szívesen válaszolok. :)

2013. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!