Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van esélyem párkapcsolatra...

Van esélyem párkapcsolatra keresztényként egy olyan zsidó lánnyal aki gyakorolja a vallását?

Figyelt kérdés
vagy ők náluk alapból tiltott nem zsidóval összejönni?

2013. febr. 23. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiltott, de az ortodoxoknál nem nézik jó szemmel. A gyerekeitek amúgy is zsidók lesznek (az anya miatt), legrosszabb esetben neked is be kell térned, hogy elfogadjanak.


Szóval próbálkozz, legrosszabb esetben megmondja, hogy bocs, de a vallásom miatt nem.

2013. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

A keresztényeknél is tiltott zsidóval összejönni! Pál apostol írja: "hitetlenekkel felemás igában ne legyetek". Ez nem csak a pogányokra, hanem a zsidókra is vonatkozik, mivel hitetlenek, nem fogadják el Krisztust.


Együtt lenni vele úgy van esélyed, ha a lány hajlandó kikeresztelkedni a kedvedért!

Ez az egy lehetőség van.


Minden más, ami ezen kívül esik, csak csorbít a vallásodon, és az nem megengedhető (ha viszont szted megengedhető, akkor gondolkodj el a hited erősségén, mert valami hibádzik akkor).

2013. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Tiltottnak nem tiltott, de általános igazság, hogy ha valakinek az identitásában erőteljesen benne van a kultúra, ahonnan jött, akkor szeret párt is onnan választani, és másik oldalról problémát jelenthet, ha a másik nem onnan jön (kulturális szakadékok, meg ha komoly kapcsolatban gondolkodunk, akkor ugye az esetleges család, gyerekek szempontjából sem lényegtelen).


Szóval problémát, akadályt okozhat - hogy ez leküzdhető akadály-e vagy sem, arra csak a lány tudna érdemben válaszolni, szóval őt kell kérdezni.


Látott már olyat a történelem, hogy ettől még remekül működött a dolog, meg olyat is, hogy ez túl nagy szakadékot jelentett.

2013. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó: szerinted nem tiltott? Légy szíves olvass már bele mindkét vallás szabályzatába (katekizmus)....Mindkét vallás erősen és szigorúan tiltja! Nem tudom miért mondasz olyanokat h "nem tiltott"...dehogynem, nagyon is tiltott!
2013. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

előző: katekizmus a katolikusoknál van, a kérdés meg egy zsidó lányra vonatkozott.


És nem, egy vallásos zsidó számára sem tiltott, hogy nem zsidóval járjon (megjegyzem, az Ószövetségben is volt vegyes házasságra példa), látott is ilyet már a világ - más kérdés, hogy ha eljutnak odáig, és zsinagógai esküvőt szeretnének (márpedig vallásos ember várhatóan azt szeretne), akkor a nem zsidó félnek be kell térnie.

2013. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Én ilyen vegyesházasságból származom. Addig nem is volt probléma, amíg nem kezdtem érdeklődni a vallás és a zsidó kultúra iránt. Mivel nekem anyám nem zsidó, a betérést tervezem. Azóta anyám egyre kevésbé ért meg. Nekem ez nagyon fájdalmas, éppen ezért csak zsidó származásúval házasodnék, mert ilyet nem akarok a gyerekeimnek.
2013. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Esély van. De ez függ attól is, hogy a lány mennyire mer szembemenni a családjával, és egyáltalán a családja mennyire toleráns.

De ezt leszámítva szerintem simán működhet, ha mindketten elfogadjátok egymás nézeteit. Ha pedig komolyabb lesz a dolog (házasság, gyerekek) azt pedig majd megbeszélitek akkor, ha aktuális lesz.

2013. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

A katolikus vallás szerint akkor is tiltott!

Feleségül nem veheted, mert más a vallása!

A házasságon kívüli együttélés vagy érintkezés pedig paráználkodás!

Ebben azért megegyezhetünk szerintem. Vagyis ha zsidó akar maradni, akkor nem járhatsz vele, különben megszűnsz katolikusnak lenni (elvileg nem járulhatsz a szentségekhez, nem házasodhatsz, nem kereszteltetheted a gyereked és nem kaphatsz egyházi temetést - sajnos ezt sokszor már nem tartják be, de ez a katolikus törvény jogilag még ma is!). Tehát bűnössé válsz.


Eszedbe ne jusson zsidóval járni! Vagy kérd meg h keresztelkedjen ki!


"Hitetlenekkel felemás igában ne legyetek!"

2013. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akik írták, hogy katolikus nem lehet együtt zsidóval, ezért a kérdező felejtse el a dolgot: honnan veszitek, hogy a kérdező katolikus? Vagy hogy keresztény? Vagy egyáltalán, hogy követ bármilyen vallást?
2013. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Bocs, nem vettem észre, hogy a kérdező írta, hogy keresztény.

Ennek ellenére azt nem írta, hogy katolikus és hogy gyakorolja-e a vallást.

2013. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!