Hogy kell imádkozni? Van annak kötött menete, szabályai? Mi mentén halad az ima?
Az más kérdés,hogy kell úgy imádkozni,hogy az meg is hallgattassék.
Van sorreendje az imának,hogy először mondok vlamit ,azt hála, aztán kérés, feléve ha Ő is akarja aztán egy valamilyen ima elmodása zárásként .
Szóval mi a menet az imának?
Valamint lehet-e, szabad-e az Úrral társalogni mondjuk Wc ülve-szándékosan írok ilyen példát-vagy vezetés közben, biciklin ülve, oziban a vetítés elött.
Tenyerek öszeeérintve? Lehet anélkül is?
vagy csak összekulcsolt kézzel az ágy elött térdelve?
Imádkozhatos én fogmosás vagy evés közben?
Az Úrral való társalgásnak nem a társalgás a lényege?
Na és meghallgatj-e azokat akik nem tartják magukat hívőnek?
A kérdésed elején, majdnem megválaszoltál magadnak.
Igen Jézus a Máté 6:9-13-as versében adott egy mintát
először is megszólítjuk a teremtőt a nevén és hálával köszönettel kezdünk és aztán jöhetnek a személyes kérések
S mivel van egy közben járónk, ezért Jézus nevében kérjük imánk meghallgatását.
Akárhol lehet imádkozni, nem tesz kitételt erre a Szent írás.
No persze ha nem gúny tárgyának szántad, szerintem ha épen ott jut eszedbe valami amit szeretnél elmondani, miért ne.
az ima jelentése:
Tisztelet teljes beszélgetés a teremtővel.
Nos bármilyen helyzetben beszélgethetsz amivel megtiszteled , gondolj arra hogy a legjobb barátoddal tennél e olyat hogy tiszteletlen helyzetben vagy módon beszélgetnél vele
Ha nem nyilván életünk forrásával sem.
Igen meghallgatja az imáját minden embernek. Ő nem személy válogató.
De a lényege, hogy minden ami megegyezik az Ő akaratával azt meghallgatja,
azt is ami ellenkezik vele, de azt nem kapod meg.Legalább is tőle nem.
Ha például szeretnél egy munka helyet találni, abban nincs kivetni való, vagy szeretnél megfelelő házastársat, vagy bármit ami az életben jó dolgok.
De ide nem tartozik az ötös, hatos lottó, és egyéb nyeremény játékok megnyerése, mert azt nem adja meg Sátán igen.
Mivel Fortuna, a szerencse Istene nem egyenlő teremtő Istennel
evés közben is, de általában evés előtt szokták megköszönni az ételt.
De a beszélgetés a lényeg. a teremtő jól tudja mit szeretnél, még amikor ki sem gondoltad már akkor is.
De mint ahogy neked jól esik ha a fiad oda megy beszélgetni veled valamiről amit tudsz, de látod, hogy megosztja veled, mert bízik benned.
S amikor a teremtő meghallgat akkor rá jössz mikor mennek az események egyre közelebb fogod magad érezni hozzá, és más lépéseket is fogsz majd tenni, amivel hálát fejezel ki neki.
Így erősödik meg a kapcsolatotok neked pedig még a hited is kialakul és erősödik, mert rá jössz, hogy neki bármit bármikor elmondhatsz, az Ő telefonja sosem foglalt.
Ajánlom ezt az oldalt:
"Van sorreendje az imának"
Igen, keresztvetés, ima és a végén is keresztvetés. Ez azért kell mert így amit az imában mondasz azt a Szentháromság nevében fogod mondani (Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében). És így egyértelmű hogy hol kezdődik az ima és hol van vége.
"Valamint lehet-e, szabad-e az Úrral társalogni mondjuk Wc ülve-szándékosan írok ilyen példát-vagy vezetés közben, biciklin ülve, oziban a vetítés elött."
A WC-n ülve tiszteletlenség lenne imádkozni de egyébként Szent Pál azt mondja:
1Tessz 5,17 - Imádkozzatok szüntelenül.
"Tenyerek öszeeérintve? Lehet anélkül is?"
Szoktak még széttárt karokkal is imádkozni, van aki leborulva is imádkozik néha (hason fekve). Szerintem bármilyen testhelyzetben lehet imádkozni, talán a fejen állást kizárnám :)
"Imádkozhatos én fogmosás vagy evés közben?"
Igen hiszen ahogy Szent Pál mondta szüntelenül kell imádkozni.
"Az Úrral való társalgásnak nem a társalgás a lényege?"
De igen néha szüneteket kell hagyni amikor várjuk hogy Isten beszéljen.
"Na és meghallgatj-e azokat akik nem tartják magukat hívőnek?"
Igen, hiszen Isten szeretné hogy a benne nem hívők megtérjenek. Ezért nekik szerintem mindent megad ami az üdvösség felé vezeti őket.
Szerintem nagyon sokféle módon lehet imádkozni. Van belső ima, dicsőítő ima, ének, hálaadás, elmélkedő ima, csendes ima. És a hétköznapi munkák, pl. mosogatás is imává válik ha ezeket Isten jelenlétének tudatában végezzük és a tevékenységet szeretettel Istennek ajánljuk.
Egyébként komolyan tetted fel a kérdést? Egy kicsit az az érzésem hogy azért írtad ki hogy aztán elmondhasd a véleményedet. (bocsánat a feltételezésért)
Az ima egy beszélgetés Mennyei Atyánkkal. Első lépésként tehát megszólítjuk Őt. Pl.: "Kedves Mennyei Atyám..."
Utána mondhatod, amit szeretnél. Általában előbb köszönünk, aztán kérünk, de ez nincs kőbe vésve. A lényeg, hogy őszintén beszélj, ne úgy, mint aki egy memoritert mond fel.
A végén pedig úgy zárd le, hogy "Jézus Krisztus nevében, ámen.", hiszen Jézus Krisztus a Közbenjáró értünk, az Ő nevében imádkozunk tehát az Atyához.
A testtartás gyakorlatilag mindegy. Illik lehunyt szemmel és lehajtott fejjel imádkozni, mert a lehajtott fej az alázatot fejezi ki, a lehunyt szem pedig segít jobban elmélyedni. De számos helyzetben ez nem megoldható, én például imádkoztam már vezetés közben, nem is egyszer.
Hogy térdelve, ülve vagy állva imádkozol, az szintén mindegy. A legmélyebb alázatot a térdelés fejezi ki, az esti és reggeli imát általában térden mondjuk. De ha pl. az utcán támad valami sürgős imádkozni valóm, nyilván nem térdelek le, sőt, alighanem nem csukom be a szememet sem.
Az Úr minden imát meghallgat, de a maga módján és idejében válaszol. Pl. ha azt kéred, hogy találd meg a Nagy Ő-t, valószínűleg nem fog abban a minutumban becsengetni az ajtón. Amikor az Úr a legjobbnak látja, akkor ad választ. Lehet, hogy a Nagy Ő-vel csak évek múlva fogsz találkozni, ha még szükséged van némi felkészülésre az Úr szerint.
Ha nem hiszed, hogy kapni fogsz választ, nem kapsz választ. Akkor sem kapsz választ, ha valami helytelent kérsz, pl. hogy történjen baleset valakivel, akire haragszol. Az imának legalább olyan fontos része, mint maga az ima, az, hogy utána észrevedd a választ. Mert az Úr általában nem óriásplakátokon kommunikál velünk, hanem érzések, gondolatok, vagy éppenséggel más emberek szavai által.
Pár idézet a Bibliából - az egyetlen megbízható forrásból, ha Isten válaszát, és nem emberek válaszát akarjuk keresni :)
"A hitből fakadó imádság megszabadítja a szenvedőt, az Úr felsegíti őt, sőt ha bűnt követett is el, bocsánatot nyer." (Jak 5,15)
"Ha pedig valakinek nincsen bölcsessége, kérjen bölcsességet Istentől, aki készségesen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek, és meg is kapja. De hittel kérje, semmit sem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tenger hulláma, amelyet a szél sodor és ide-oda hajt." (Jak 1,5-6)
„Hálát adunk az Istennek mindenkor mindnyájatokért, amikor megemlékezünk rólatok imádságainkban.” (1Thessz 1,2)
Pál mindig ezt mondja. És ezzel kezdi a leveleit! És igaza van! Valóban a hívő ajándékba kapta az ima lehetőségét is az örök élet és minden más mellé. Ugyanis imádkozni annyi, mint kapcsolatban lenni Istennel. Márpedig a bűn elválaszt Istentől, azaz nem lehet vele kapcsolatunk. Krisztusért azonban úgy tekint ránk, mint aki bűntelen (Róm 3,25) – ezért lehetséges egyáltalán, hogy kapcsolatunk lehessen vele, hogy imádkozhassunk. Namármost, ha megvan ez a lehetőségünk, a Bibliában sokszor felhívja a figyelmet, hogy éljünk is vele! Ugyanis ha mi nem is gondolunk bele, de Isten tudja, hogy Ő maga milyen hatalmas – és cselekedni akar! Csak azt szeretné, hogy mi is akarjuk vele együtt. Így nem vagyunk kényszer alatt – senkinek nem vetette még a szemére Isten, amiért valamikor elfelejtett imádkozni. Ne kényszerből történjen, hanem elhatározásból és szeretetből. Isten az ember szívét nézi, amit más ember nem lát. Ezért mindegy igazából, hogy az ember hangosan vagy magában, hossza vagy röviden, vagy milyen helyzetben (ülve, állva, térdelve, összekulcsolt kézzel vagy magasba emelt kézzel) imádkozik. (Mt 6,7) A hite a lényeg. Azzal tartozik Istennek. Az ima Istenhez szól, nem másokhoz – nem azért van, hogy az emberek lássák, hogy ‘nézd, ez meg vallásos’. Ezért mondja Jézus, hogy jobb ha az ember titokban imádkozik (Mt 6,5). Viszont, ha az ember szívébe az Úrra figyel, nem vétek az, ha mások előtt imádkozik. Csak ne legyen benne a magamutogatás indulata. Ugyanis mire lehetek büszke? Mit értem el saját erőmből? Az mind semmi és mulandó, ahhoz képest, amire Isten képes. (Róm 6,21) Na, ezért buzdítja a hívőt Isten arra, hogy imádkozzon. „Az Úr szeme az igazakon van, és füle az ő könyörgésükre figyel.” (1Pt 3,12/a) „Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének.” (Jak 5,16/b) Az az igaz ember, aki szívében Istenhez imádkozik. Imádkozni lehet mindenért! :)
Mi mondjuk meg hogy imádkozz?
Szólítsd meg Istent és a saját szavaiddal közöld a gondolataidat felé. Megköszönhetsz dolgokat, kérhetsz dolgokat, vagy mondhatsz bármit ő meghallgat és ha látja, hogy szívből kéred, akkor segít. Ha nincs hited és csak ki szeretnéd próbálni, hogy milyen az imádság, az már hit. :)
Köszönöm a válaszokat.
Úgy néz ki nem csináltam rosszul.
"Köszönöm a válaszokat.
Úgy néz ki nem csináltam rosszul."
Szerintem se. De az imát folyamatosan igyekezni kell egyre jobban és jobban csinálni. Ahogy Szent Pál mondta folyamatosan kell imádkozni amit elég nehéz megvalósítani de törekedni kell rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!