Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Le irna valaki nekem pontosan...

Le irna valaki nekem pontosan hogy hogyan kell a rozsafuzert vegig imadkozni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 07:09
1 2
 1/11 Zsizsik666 ***** válasza:
29%
Megfogod és morzsolod egész nap, nincs olyan hogy hányszor, amíg le nem kopuk a szem, addig kell :D
2012. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Azt nem tudom, hogy hogyan, de mielőtt elkezded, szedd le a tüskéket.
2012. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kzs ***** válasza:
20%

Sehogy! Miért kellene rózsafüzért imádkozni?


A SzentÍrás világos állásfoglalása - és egyben Isten kedves akarata - hogy imáinkban csakis Őt (mármint Istent) szólítsuk meg. A közbenjárásról világosan szól a Zsidó-levél és a 1 Tim 2/5: kizárólagosan Jézust nevezi meg közbenjárónak, aki MINDENBEN megkísértetett, megpróbáltatott érettünk.


Természetéből adódóan Jézus (minthogy Isten) mindenütt jelenlévő, korlátlan hatalmú, korlátlan tudású.

NEM teremtett lény, mint akihez hozzászólnál!


Gondolkodj!!

2012. nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zsizsik666 ***** válasza:
52%
Jólvan már 3., hagyd békén, kihalt már a kukoricamorzsolás, valamit szemezgetni kell unalmában.
2012. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Látom, értelmes válasz még nem jött erre az amúgy normális hangnemben feltett kérdésre, akkor tessék:

A keresztre Hiszekegy, majd 1 Miatyánk, 3 Üdvözlégy, + Dicsőség...

- és kezdődnek a tizedek: 1 Miatyánk és tíz Üdvözlégy.

Minden tizednek van egy "titka". amit az Üdvözlégy közben mondunk.

Itt van ez kifejtve: [link]

A titkok:

-dicsőséges: [link]

-fájdalmas: [link]

-örvendetes: [link]

-világosság: [link]

2012. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kzs ***** válasza:
26%

Hát ezt nem hiszem el!

Ilyen nincs!


Világosan leírom, hogy a SzentÍrás álláspontja, hogy csakis Istenhez fordulj, Őbenne bízzál, Őt hívd segítségül.


Írok a közbenjárásról is (hiszen emiatt szólítunk meg), nevezetesen azt, hogy kizárólag Krisztus a közbejáró.

Erre mit kapok? 0%-ot!!


Hát idefigyeljetek! Magam részéről csakis Isten felé vagyok hajlandó szolgálni, Őbenne bízok, nem pedig egy teremtett lényben, akinek a SzentÍrás semmiféle hatalmat és tekintélyt nem ad: ja, és még fel se támadt - kezdjük ott!


Most lehet megint lepontozni, de akkor is: a SzentÍrásnak, mint abszolút tekintélynek az igazságát írtam mindkét válaszomban.

2012. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

@kzs


a lepontozás jogos. Ennél a kérdésnél nincs szükség sem a véleményedre, sem az álláspontodra, hanem, hogy hogyan kell imádkozni a rózsafüzért. A válaszod teljességgel haszontalan volt.

Gondolom a rózsafüzér ájtatosságra is becsörtetsz, és elkezded osztani az észt. Ha pedig nem, akkor ugyanúgy itt se tedd.

2012. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
13:11 Koszonom :)
2012. nov. 25. 06:18
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Tökéletesen leírja.

2012. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
"Ez az én szeretett Fiam, Őt hallgassátok.." Küldöm a Szentírás tudósnak!
2012. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!