Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a barátnőm hitetlen?

Szerintetek a barátnőm hitetlen?

Figyelt kérdés

Én hívő vagyok, mélyen vallásos, emiatt rengeteget olvastam, és sok egyházi ill. teológiai témájú könyv van nálam, de egyéb dolgokkal is kimutatom (nem képmutatásból!), a szobámban feszület, Krisztus-kép (persze azért nem giccsesen teleakasztgatva minden sarok, csak 1 kép és 1 feszület!).....A barátnőm is elvileg keresztény, de amikor meglátja h miket olvasok és mik vannak a szobámban sokszor papnak csúfol (szerinte csak viccből), és látom hogy akárhányszor Jézusról vagy a vallásról beszélek neki akkor mosoly van az arcán (és ez nem a jóindulatú, hanem inkább a lenéző mosoly)....(Ezt a lenézést egyébként minden világi személyen tapasztalom, akik megismernek egy kicsit, de azért egy magát kereszténynek vallótól nem ezt várom! Mellesleg nem akarok sem pap, sem egyéb egyházi személy lenni, csak fontos a vallásom!) A barátnőm elvileg hívőnek mondja magát, de ez nem hívő viselkedés szerintem, ha mindennel is viccelünk azért ezzel nem kellene! (A Bibliát soha nem olvasta).

Mit tegyek, próbáljak hatni rá hogy kezdjen el foglalkozni ezekkel a dolgokkal, vagy nyugodjak bele Isten akaratába, hogy nem hozzám való? Hogy tudnám észhez téríteni? Nekem rosszul esik, hogy ami nekem magasztos és szent, az neki (keresztény létére!?) csak gúnyos mosolyt vált ki sokszor....


(Elsősorban vallásosak véleménye érdekel - bármilyen felekezet! Ateisták és egyéb mocskolódók viszont kérem ne írjanak, nem fogok hitetlenné válni semmilyen gúnyolódás hatására sem).


2013. febr. 16. 11:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerint Andizsuzsi által bemásolt szövegeket is kilúgozott agyú,liberális emberek írták bele a Bibliába....

Nem veszed észre,hogy magadból csinálsz viccet? magasztalod a Bibliát ezerrel,közben meg el sem fogadod,amit írnak benne.

2013. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!