Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a barátnőm hitetlen?

Szerintetek a barátnőm hitetlen?

Figyelt kérdés

Én hívő vagyok, mélyen vallásos, emiatt rengeteget olvastam, és sok egyházi ill. teológiai témájú könyv van nálam, de egyéb dolgokkal is kimutatom (nem képmutatásból!), a szobámban feszület, Krisztus-kép (persze azért nem giccsesen teleakasztgatva minden sarok, csak 1 kép és 1 feszület!).....A barátnőm is elvileg keresztény, de amikor meglátja h miket olvasok és mik vannak a szobámban sokszor papnak csúfol (szerinte csak viccből), és látom hogy akárhányszor Jézusról vagy a vallásról beszélek neki akkor mosoly van az arcán (és ez nem a jóindulatú, hanem inkább a lenéző mosoly)....(Ezt a lenézést egyébként minden világi személyen tapasztalom, akik megismernek egy kicsit, de azért egy magát kereszténynek vallótól nem ezt várom! Mellesleg nem akarok sem pap, sem egyéb egyházi személy lenni, csak fontos a vallásom!) A barátnőm elvileg hívőnek mondja magát, de ez nem hívő viselkedés szerintem, ha mindennel is viccelünk azért ezzel nem kellene! (A Bibliát soha nem olvasta).

Mit tegyek, próbáljak hatni rá hogy kezdjen el foglalkozni ezekkel a dolgokkal, vagy nyugodjak bele Isten akaratába, hogy nem hozzám való? Hogy tudnám észhez téríteni? Nekem rosszul esik, hogy ami nekem magasztos és szent, az neki (keresztény létére!?) csak gúnyos mosolyt vált ki sokszor....


(Elsősorban vallásosak véleménye érdekel - bármilyen felekezet! Ateisták és egyéb mocskolódók viszont kérem ne írjanak, nem fogok hitetlenné válni semmilyen gúnyolódás hatására sem).


2013. febr. 16. 11:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ő csak szóbeszédben vallásos, egyébként nem. Én sem vagyok az a nagy hívő, de érdekel a téma, templomba járok, szeretek erről beszélgetni, és jó témának tartom az ilyesféle teológiai kérdéseket. Mekkora mázlija van, hogy talált ilyen fiút, komolyan mondom. Esetleg kérdezz rá nála, hogy most hogy is áll a dolog, az a legbiztosabb.
2013. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%

Kérd meg menjen veled el a gyülekezetbe.

Kérd meg hogy rendszeresen olvassátok a bibliát,és beszéljétek meg az olvasottakat.

Csak így jöhetsz re, mennyire komolyan gondolja a hitet.

2013. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%

Előző vagyok.

Kívánom, hogy tartsd meg a hiteted, akár mi is történjen.

De a biblia olvasás/ magyarázatából sokmindenre választ kaphatsz kérdezés nélkül is.

Lehet hogy tényleg vallásos, csak zavarja a sok tárgy.

Ha meg színlel arra is rájössz.

2013. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az értelmesebbeket! Természetesen egyéni véleményekre voltam/vagyok ez esetben kíváncsi ezúttal, nem a Bibliára (persze az iránytű az).


Viszont pár kiegészítést néhány értetlenkedőnek hozzátennék: Mint látom, kevesen értették meg, hogy nem imádkozom reggeltől estig (de a napi penitenciát elmondom, egyáltalán milyen keresztény az aki ezt nem teszi?), nem a feszület vagy a szentkép jelenti az Istent és a vallásomat, hanem mindez egy kódrendszer. Számomra teljesen természetes hogy az ember a vallását kifejezze a hétköznapi kultúrájában is, nem tudom miért az jön le néhányaknak, hogy számomra a feszület jelentené az áhítat tárgyát...Mielőtt valaki egy remetét vizionálna maga elé, csak közlöm hogy a rendfenntartásnál dolgozom, meglehetősen gyakorlatias ember vagyok, csak éppen nem gondolom úgy, hogy a vallás tréfa-dolog lenne, vagy csak egy szelet az élet többi része mellett, ami egy sorba kerülhet a kedvenc sorozatommal vagy egyéb pejoratív világi dologgal.Egy buddhistától senki nem kéri számon, ha teleaggatja a kocsiját virágszirmokkal vagy a lakását füzérekkel, úgy néz ki csak a keresztények esetében "ciki" ha kifejezésre juttatja az identitását!?

Másodsorban, volt aki az elfogadásról írt. Nos, kedves kommentelő, azt kell mondjam, valami sántít a hitedben a meglátásom szerint, ugyanis a Biblia egyértelműen kimondja, hogy az asszony teremtetett a férfiért, annak kell követnie ura dolgait, nem pedig fordítva.


És még egyszer leszögezve: nem azt kifogásolom, ha valaki kevesebbet imádkozik (ez mindenkinek egyéni ügye többé-kevésbé), sem azt, ha valakit kevésbé érint meg az áhítat (bár itt megint elég kérdéses sok minden), hanem egyedül az a problémám, hogy számomra elég furcsa, hogy egy magát kereszténynek nevező személy úgy viselkedik keresztény jelképek és keresztény szellemiség közelében, mint ahogy a pogányok szoktak.


Furcsa mód, katolikus létemre azt kell mondjam, egyes protestáns felekezetek tagjai jobban követik az Írást, mint a II. Vatikáni Zsinat óta nevelkedett új-katolikusok (az eredeti katolicizmus nem ilyen volt, csak azért írom, amit írok).

2013. febr. 17. 22:12
 15/21 anonim ***** válasza:
72%

"a Biblia egyértelműen kimondja, hogy az asszony teremtetett a férfiért, annak kell követnie ura dolgait, nem pedig fordítva."


Ezt hol írja a Biblia? És hol van ebben a kölcsönösség?

Egy párkapcsolatban mindkét félnek kell alkalmazkodni! Nem csak a barátnődnek kell téged elfogadnia úgy, ahogy vagy, hanem neked is fordítva! Ha nem megy, akkor beszélj vele erről.

2013. febr. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: a szexuális élet házasságon kívüli tilalmát is teljességgel betartjátok?


Azok alapján, amit róla írtál, nehezen képzelem el, de akkor ezzel miért teszel kivételt, és hogy számolsz el vele?


Viszont ha igen, és tényleg ő is partner a betartásra, akkor biztos lehetsz benne, hogy komolyan gondolja a keresztényiséget.

2013. febr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
38%

7/16 vagyok.


"Másodsorban, volt aki az elfogadásról írt. Nos, kedves kommentelő, azt kell mondjam, valami sántít a hitedben a meglátásom szerint, ugyanis a Biblia egyértelműen kimondja, hogy az asszony teremtetett a férfiért, annak kell követnie ura dolgait, nem pedig fordítva."


Az én hitem nem sántít ebben,mert én nem abban hiszek,hogy a barátnőm a csicskám.Lehet,hogy te igen,persze ez esetben nem csodálkozom,hogy a barátnőd nem vesz komolyan,és sajnálni sem tudlak érte.Tudod,a Biblia azt is írja,hogy mi az a felebaráti szeretet,és ebbe a barátnő,vagy házastárs is beletartozik.egyébként nem vagyok benne biztos,hogy a Biblia konkrétan ezt így írja,hogy csak a nő kövesse a férfit,fordítva nem kell alkalmazkodni.

És ha már annyira Krisztusnak akarsz megfelelni,nem a világnak,akkor ezen sem árt elgondolkozni:

"Azt tegyétek az emberekkel,amit szeretnétek,hogy veletek tegyék"

Tudom,ez melósabb dolog,mint játszani a kiváltságos helyzetben lévő ős-Ádámot,mert ehhez már némi alázat is kell,de hát döntsd el,hogy kit is követsz valójában.

Vagy van egy másik megoldás,otthagyod a barátnődet,és keresel egy olyat,akinek önértékelési zavarai vannak,és örömmel liheg a sarkadban,és ugyanannyira vallásos,mint te.

2013. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"a Biblia egyértelműen kimondja, hogy az asszony teremtetett a férfiért, annak kell követnie ura dolgait, nem pedig fordítva."


A Biblia a férfi és a nő egyenlő értékéről, egymástól való kölcsönös függéséről és mindkettőjük meghatározott szerepéről beszél.


A feleségszerep lényege: segítőtársnak lenni.

„Alkotok hozzáillő segítőtársat. ”

(1Móz 2,18)


A férfiszerep lényege: szeretettel, felelősségteljesen vezetni.

„A királyok uralkodnak népeiken, és akik hatalmuk alá hajtják őket, jótevőknek hívatják magukat. Ti azonban ne így cselekedjetek, hanem aki a legnagyobb közöttetek, olyan legyen, mint a legkisebb, és aki vezet, olyan legyen, mint aki szolgál.”

(Lk 22,25-26)

„Férfiak! Úgy szeressétek feleségeteket, ahogyan Krisztus is szerette az egyházat és önmagát adta érte.”

(Ef 5,25)



Azért ez nem egészen az, amiről te beszélsz.

2013. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem egészen ide tartozik, bocsánat érte.

Találtam egy videót, amit ajánlok minden embernek.

https://www.youtube.com/watch?v=WOEqciSdKQE

2013. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Titus Pullo! Köszönöm a válaszod, te világítottad meg a kérdésemet és adtál rá kielégítő választ is egyben!


A többieket nem veszem sorba. De az azért látszik, hogy sok embernek kilúgozta az agyát (már bocsánat a kifejezésért) a liberalizmus. Remélem, majd egyszer rájöttök, hogy a kereszténység nem szenvelgésről és bájolgásról szól.

2013. febr. 18. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!