Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a barátnőm hitetlen?

Szerintetek a barátnőm hitetlen?

Figyelt kérdés

Én hívő vagyok, mélyen vallásos, emiatt rengeteget olvastam, és sok egyházi ill. teológiai témájú könyv van nálam, de egyéb dolgokkal is kimutatom (nem képmutatásból!), a szobámban feszület, Krisztus-kép (persze azért nem giccsesen teleakasztgatva minden sarok, csak 1 kép és 1 feszület!).....A barátnőm is elvileg keresztény, de amikor meglátja h miket olvasok és mik vannak a szobámban sokszor papnak csúfol (szerinte csak viccből), és látom hogy akárhányszor Jézusról vagy a vallásról beszélek neki akkor mosoly van az arcán (és ez nem a jóindulatú, hanem inkább a lenéző mosoly)....(Ezt a lenézést egyébként minden világi személyen tapasztalom, akik megismernek egy kicsit, de azért egy magát kereszténynek vallótól nem ezt várom! Mellesleg nem akarok sem pap, sem egyéb egyházi személy lenni, csak fontos a vallásom!) A barátnőm elvileg hívőnek mondja magát, de ez nem hívő viselkedés szerintem, ha mindennel is viccelünk azért ezzel nem kellene! (A Bibliát soha nem olvasta).

Mit tegyek, próbáljak hatni rá hogy kezdjen el foglalkozni ezekkel a dolgokkal, vagy nyugodjak bele Isten akaratába, hogy nem hozzám való? Hogy tudnám észhez téríteni? Nekem rosszul esik, hogy ami nekem magasztos és szent, az neki (keresztény létére!?) csak gúnyos mosolyt vált ki sokszor....


(Elsősorban vallásosak véleménye érdekel - bármilyen felekezet! Ateisták és egyéb mocskolódók viszont kérem ne írjanak, nem fogok hitetlenné válni semmilyen gúnyolódás hatására sem).


2013. febr. 16. 11:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha úgy gondolod, hogy a vallásod a te saját ügyed, akkor miért gondolod ezt mással kapcsolatban másként?
2013. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

Én hívő katolikus vagyok, de nem mutatom ki "egyéb dolgokkal" ezt. Nincs sem Krisztus kép sem feszület a szobámban (illetve ez így nem igaz, vagy egy gyünyürű kerámia feszületünk, de az inkább művészi, mint vallási okokból van kint).

De azzal mindenképpen egyet értek veled, hogy nem vagytok egymáshoz valók (nem ő nem való hozzád, ti nem vagytok egymáshoz). Nem mindenki akar minden találkozáskor Istenről és Jézusról beszélni.


Viszont ahogy az ateistákról beszélsz, az egyáltalán nem tetszik. Általánosítasz és ítélsz. Pedig a második Isten dolga.

2013. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a barátnőd szerint túlzásba viszed, csak nem akar szólni. Ezt beszéljétek meg.

A kérdésedre válaszolva: a barátnőd vallhatja magát hívőnek, hihet Istenben, de valószínűleg nem annyira ismeri a saját vallását (ha még a Bibliát sem olvasta soha), vagy csak nem akar olyan mélységekben elmerülni a vallás témakörében.

Kérdés hozzád: nem traktálod a barátnődet állandóan a vallással? Szoktatok azért másról is beszélgetni?

2013. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1: Két ember kapcsolatában a vallás már nem magánügy, akkor már nem csak egymagadban vagy. Bár aki világiasan gondolkodik az ezt nem érti meg.

2: Megértem a válaszod, viszont én nem kávéházi katolikus vagyok, hanem tradicionális, szóval mi sem vagyunk annyira közös nevezőn. Én elsősorban Krisztusnak akarok megfelelni, nem a világnak, vagy a Krisztust egyenesen gyalázóknak tetszelegni.

3: Nem traktálom folyton ezekkel a vallási dolgokkal, nagyobb ünnepeke hozom elő, vagy ha misére készülünk (egyébként a misével kapcsolatban is nyilatkozott már úgy, h szerinte ott csak a pap beszéde érdekes - ha érdekes egyáltalán, stb.).

2013. febr. 16. 12:47
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
"Hogy tudnám észhez téríteni?" Ezt tőled idéztem. Ez a keresztény gondolkodás? Aki nem úgy gondolkodik, mint te, az nincs észnél?
2013. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem vesd máglyára ahogy a régi szép időkben történt. :-)
2013. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Biztos vagy benne,hogy neki kell észhez térnie?

Nem azért mondom,hogy te most akkor rossz ember vagy,vagy ilyesmi,csak szerintem nincs olyan nagy baj a barátnőd hozzáállásával,mint ahogyan látod.Ő ezt így látja,de ettől egyáltalán nem biztos,hogy hitetlen,lehet,hogy csak a te olvasatodban az.A Jézusban való hithez nem szükséges feszületet,és képet felrakni a szoba falára.

Rendben,megértem,hogy rosszul esik a viselkedése,de ha őszintébb vagy magadhoz,láthatod,hogy ez a te önzésedről szól nagyrészt.Nem fogadod el az ő szabad akaratát,és az a gúnyos mosoly,ha tényleg gúnyos volt sem neked szól,hanem annyit jelent,hogy ő nem ért egyet a felfogásoddal.Elvárni meg fölösleges tőle,hogy egyetértsen,mert csak magadat fogod vele kínozni.Szerintem beszélnetek kéne,mondd el neki,hogy ez neked rosszul esik,és ha nem is változtathatod meg a szabad akaratát,de legalább ne előtted viccelődjön.Szerintem ezt megértené,ha normális hangnemben előadod neki.Viszont ehhez az is kell,hogy Jézusról csak akkor beszélj neki,ha megkér rá.Ha valaki nem kíváncsi valamire,fölösleges beszélni neki róla,akkor is ha feladatodnak érzed.

Ui:Nem vagyok ateista,nem is gúnyolódásnak szántam.

2013. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én görögkatolikus lány vagyok, vallásos, megpróbálom neked elemezgetni női szemszögből, mi lehet a baj.

Véleményem szerint nem az a gond, hogy a barátnőd nem keresztény, hanem az, hogy másképp élitek meg a kereszténységet. Vannak olyan emberek, akiket az hoz "lázba", ha órákon keresztül imádkoznak, mindenféle szertartáson ott vannak. Másokat a közösség erősít meg, az ad nekik hitélményt, megint másokat például a szentírási történetek, vagy egy prédikáció, hitvallás. Mások vagyunk s ez ettől szép. Lehet, hogy te és a barátnőd ebben különböztök, mindegyikőtök másfelől közelíti meg, éli meg a maga vallásosságát.

Én csakis egy olyan fiúval tudom elképzelni az életem, aki nek ugyanilyen fontos szerepet tölt be az életében Isten, mint nekem, de biztosan nem érezném magam jól egy olyan mellett, aki éjjel-nappal imádkozik. Pedig számomra is fontos az ima, csak hát érted.

Másik: zavarában mosolyog rajta. Lehet, hogy vele soha senki nem beszélgetett még erről, a szülei nem olvastak neki sohasem a Bibliából, tabu volt ez a téma, így furcsa neki ez a helyzet, ezért mosolyog rajta.

Mindenképp beszélj vele erről, ha érdekel, ajánlok egy nagyon jó könyvet: Gary Chapman: Istenre hangolva

2013. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beszélni kellene, mert csak azok alapján, amit leírtál, akár húszféleképp is félreérthetted a barátnőd viselkedését.


Egy párkapcsolatban nem várhatod el, hogy csak a másik fél alkalmazkodjon hozzád, mert ha így fogod fel, nemcsak ez a lány nem lesz hozzád való, hanem semelyik másikban sem fogod meglelni azt, amit keresel. Egyáltalán nem biztos, hogy ő ennyire kritikusan viszonyul hozzád vagy a nézeteidhez. Bizonyos szempontból jogos az ő észrevétele is, ugyanis elárulom, a kereszténység legnagyobb része nem foglalkozik teljes mélységében a vallással, de ez szinte minden vallással így van. Nem várható el minden hívőtől, hogy az "elvártnál" jobban foglalkozzon – teszem azt – teológiával. Vagyis ilyen szempontból Te különleges jelenség vagy (megsúgom: én is).


Még egy felekezeten belül a vallás különböző embereknek más-más szerepet tölt be az életében, és ezzel nincs semmi baj, s nem is zárja ki, hogy jó viszonyban legyenek akár barátilag, akár párkapcsolatban.


Én is katolikus vagyok, de én azt mondom, bizonyos fokú könnyed hozzáállás és humorérzék simán belefér a világnézetbe, ettől még nem válik semmi szentségtörővé (a határok ismeretében). Persze, lehet ezt is túlzásba vinni, s ha így érzed, akkor mondd meg neki őszintén. De semmiképp sem támadólag, hanem megértően, könnyen lehet, hogy nem tudja, neked az adott téma mennyire fontos.

2013. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező!


Ha tényleg hívő vagy, és fontosabb neked Isten intelmei, tanácsai, akkor ne emberek véleményére legyél kíváncsi. Kérj és adatik, keress, és találsz. Kérj segítséget, de ne tőlünk, hanem attól, aki meg is tudja adni.


Szia

2013. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!