Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szülem katolikusok és...

A szülem katolikusok és templomba kell járnom minden héten, de én másban hiszek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha elmondanám nekik, akkor nagyon kiakadnának. :(
2013. febr. 15. 17:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

ma 20:28

Aham nyilván az a több millió felnőtt ember is még mindig kamaszkori hóbortban szenved, aki keresztény nevelést kapott, mégis másban hisz...

2013. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

A szüleid nyilván jót akarnak neked, azért "visznek" el a templomba.

Az, hogy ilyenek iránt érdeklődsz, a korodból fakadó természetes kíváncsiság,s talán azt sem érted, miért kell neked oda menni, mi érdekes lehet a katolikus vallásban. Lehet, hogy egy 15 évesnek semmi vonzó nincs benne, mert túl konzervatív, meg ciki meg ilyenek. Én megértem, én is voltam 15 éves.

Mindenképpen le kellene ülnöd, s beszélned a szüleiddel. Én a helyedben mindenképpen elgondolkodnék azon, hogy válogatsz, hogy miben higgy, hisz te írtad, hogy most ez, de gondolkodsz máson is. 1 év múlva más fog érdekelni, megint egy év múlva megint más. Aztán őszintén remélem, hogy egyszer visszatalálsz:)Minden jót neked :)

27/L

2013. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem az a gond, hogy konzervatív, hisz minden vallásban vannak kötelességek.

Nem azért válogattam, mert nem tudom, hogy miben hiszek, hanem azért, hogy megtaláljam azt, ami a legközelebb áll ahoz, amit hiszek. Nem kell hülyének nézni, csak mert fiatal vagyok, meg ilyeneket írni, hogy remélem visszaállsz! Ez diszkrimináció a más vallásokkal szemben.

A szüleim is ilyenek, csak ők még ennél is kevésbé megértők. Én komolyan tanulmányozom a vallásokat már régóta, szóval ez nem hóbort. Nem értem, hogy a legtöbb vallás követői miért szögezik le, hogy a gyereküknek is ugyanabban kell hinni, mint nekik? Nem volna emberibb megadni a választás lehetőségét? Hinni kell és szerintem a hit választja a követőjét, de ha egy másik hit leköt valakit, ahalyett hogy hagyná, hogy séta közben egyszercsak rálépjen a neki kiszabott útra, az olyan, mintha az egyik hit meglopná a másikat, nem?

2013. febr. 16. 08:10
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt el kell ismerned, hogy nem lehet mindenkinek igaza. Vagy ennek, vagy annak, de csak egy lehet az igazi, egy lehet a valóság.

Ezért próbálja az, aki szerinte megtalálta az igaz vallást, mást is erre bátorítani. Ki békésebben, ki kevésbé. De abban igazad van, hogy erőszakkal semmit sem szabad erőltetni

2013. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Butaság, szerintem egyik sem igaz, de mindegyikben van némi igazság. De nem ez számít, hanem az, hogy mennyire érzi magáénak az ember a hitét.
2013. febr. 16. 15:40
 16/17 Zsizsik666 ***** válasza:

Szerintem is sokkal jobb a te hited, nekem a természetvallások, még ha modernebbek is mára, még mindig többet mondanak, mint a mesterkélten létrehozott katolikus tömeghit (ami szerencsére mára már inkább jelképes, tehát kihalóban van:P)

Nem is merem a szüleidet, de pl. : "anyu, apu, én úgy gondolom, sok igazság lehet más vallásokban is, a katolikus vallásnak is megvan a szép része, de hozzám más hit áll közel...(blabla itt elmondod néhány szóval mi az).

Ha nagyon bigottak, hogy is mondjam, készülj fel, hogy ők ezt nem totemizmusnak, hanem sátánizmusnak fogják hívni :( Velem is ez volt xD Mai napig rámragadt, már a Vízanya se mossa le rólam, de lesz@rom. Nem fogom örökké primitív embereknek magyarázni, hogy én napfordulókat/napéjegyenlőségeket ünneplek, meg hogy tulajdonképpen természetvallásom van, egyszerű, könnyen érthető, már-már gagyi szinten is elmagyarázható fogyatékosoknak is, nekik mégis sátánizmus, mert kaolikusok. :D Meg kell egyezni, hogy vallásról nem beszéltek többet, ha elmondod.

2013. febr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Sága válasza:
Èn velem is volt hasonlò.Nekem annyi különbsèggel hogy èn nem ismertem a vallàsom(ròmai katolikus).Èn is ùtkeresèsbe kezdtem de Isten segìtett visszatalàlni a sajàt utamra.Ha èrdekel hogy szìvesen leìrom neked.Kìvànom neked hogy talàld meg az utad ès legyen jò kapcsolatod a szüleiddel.
2013. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!