Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szülem katolikusok és...

A szülem katolikusok és templomba kell járnom minden héten, de én másban hiszek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha elmondanám nekik, akkor nagyon kiakadnának. :(
2013. febr. 15. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok.
2013. febr. 15. 17:36
 3/17 anonim ***** válasza:
És elárulod, hogy miben hiszel?
2013. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az életben még lesz jó pár alkalom, amikor nem fog egyezni a szüleid és a te véleményed, nézeted. Egyszerűen el kell mondani, hogy te nem fogsz templomba járni, mert te másban hiszel. Nem kell velük vitatkozni. Lehet, hogy nem fog nekik tetszeni, de ez van.
2013. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A természeti szellemekben, tehát totemizmus.

Nem értem, hogy miért jó, ha csak egy Isten van és a kötöttség is kevesebb.

Gondolkoztam még a shinto-n is, de ez jobban tetszik.

2013. febr. 15. 17:44
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg ülj le velük és beszéld ezt meg. kérdezd meg tőlük azokat a dolgokat, amiket nem értesz. vagy, ha ez így nem működik és nem érted teljesen a katolikus vallást pappal beszélj. (ha nem akarsz olyannal, aki ismer elmész idegen paphoz)
2013. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Erről a "Pi élete" c. film jutott az eszembe:)


Már elég idős vagy ahhoz, hogy elmond a saját véleményed, de szerintem fontos lenne kihangsúlyozni, hogy nem vagy hitetlen csak megszeretnél ismerkedni más vallás nézeteivel is. Így talán nem fognak annyira kiakadni.

2013. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Miért mekem kellene az ő vallásukat megértenem, és mért nem fordítva?

Szerintem az én vallásom sokkal megfoghatóbb.

2013. febr. 15. 17:58
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Nekem van 1-2 katolikus ismerősöm és háát.. nem szeretnélek megbántani, de csak ebben a vallásban hisznek, szűk látókörül van,ill. nem értik meg a többi vallás lényegét/értelmét. Ha a szüleid nagyon vallásosak nem biztos, hogy megértik miért akarsz másik vallás iránt érdeklődni.

Ezt csak akkor tudod meg, ha már beszéltél velük.

2013. febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Szüleid is megértik, hogy ez csak kamaszkori hóbor. Érettebb fővel újra templomba fogsz járni.
2013. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!