Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tulajdonságok jellemezn...

Milyen tulajdonságok jellemeznek egy szent embert? Illetve egy hétköznapi ember elsajátíthatja-e ezeket a tulajdonságokat?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Nincs szent ember, maximum aki törekszik rá.Szentnek az egyház szentelhet valakit az élete alapján.

Egyébként minden pozitív tulajdonság közelebb visz a szent élethez.Türelem (ami bölcsé tesz),szeretet,kedvesség,önzetlenség,segítő szándék,áldozat készség,az egoizmus leküzdése, megbocsájtás,bocsánatkérő, becsületesség,alázat,hibáink beismeréséhez való készség...stb

Mindemellett ez nem azt jelenti, hogy hülyének, birkának, naivnak, hiszékenynek kell lenni.

2013. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Görbe keze van!

"Minden szentnek maga felé hajlik a keze!"

2013. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Lepontozás lesz a vége, érzem.


Kár, hogy a vallás kategóriában van a kérdés, így nem lesz népszerű a válaszom, de azért írok pár sort történelmi szemszögből. Régen a szentté avatás sokféle indokkal zajlott. Két elengedhetetlen feltétele azonban a hiteles életrajz vázolása, illetve az illető csodatételeinek összegyűjtése. Ma már tudjuk, hogy azt is csodának vélték, ha nappal meglátták a holdat a jelenlétében, vagy hasonló természeti "csodák". A krónikások a szent embereknek jámbor, lovagias és hatalmas eszményképet "adtak" az utókor számára. Mint ahogy Könyves Kálmánt is el tudták csúfítani és a mai napig van, aki úgy gondolja, hogy valóban gonosz uralkodó volt, ugyanúgy a szentté avatott királyokat is tudták magasztalni a halála után (!!) az emberek. Aki nem király volt, azt szintén különféle dolgok miatt avattak szentté. Aki a kereszténység élvonalában harcolt esetleg, vagy volt olyan jótéteménye, esetleg feláldozta magát bizonyos ügyekben. Tehát ha így nézzük mindig okkal történtek a szentté avatások, de volt példa arra is, hogy politikai megfontoltságból esett így. Nem mellesleg ez olyasmi volt, mint ma az elismerés. A vállveregetéstől egészen a Nobel-díjig.


Ez persze mint a középkorról szól és nem vallásos megvilágításban. Azért remélem, nem köveztek meg.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, mivel nem kellettek soha hozzá konkrét tulajdonságok, így nehezen lehetne elsajátítani azokat.

2013. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Katolikus fogalmakkal nem válaszolható meg a kérdés.


De még a távolkeleti megközelítés sem egységes.

A szent ember mindenképpen nagyon mély jelenléttel és tudatossággal rendelkezik, ennél fogva átlagot jóval meghaladó kisugárzása van.

Az én fogalmaim szerint a szent ember elérte a legmélyebb jelenlétet amit ember elérhet. És ezáltal megtapasztalhatta teljes jelenét és teljes tudatát.

2013. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

#4hez


ilyen ember volt Jézus, Buddha, OSHO stb...

2013. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

A "szent" eredetileg, bibliai értelemben Krisztus követőit jelentette. Természetesen elsajátíthatók a szent, mondhatni krisztusi tulajdonságok. Feltétel nélküli szeretet, türelem, önzetlenség, alázat, béketűrés, türelem, segítőkészség, szorgalom, szolgálat, stb.

Az elsajátításuk azonban rengeteg kitartást, időt és energiát, önuralmat igényel.

2013. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Szent az, aki hősies fokon gyakorolja az Isteni erényeket.

Természetesen lehet hétköznapi embert, szerintem az összes eddigi szent hétköznapi emberből lett. Nekünk is errefelé kell törekednünk.

2013. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki valóban "szent",az többek között arról ismerszik meg,hogy nem érdekli,hogy szentnek nevezik az emberek,mert hatalma nem ebből táplálkozik,ezt csak ráaggatta a társadalom.Persze,egy "hétköznapi" ember is elsajátíthatja a tulajdonságait,de aki valóban el akar érni egy hasonló szintre,annak ott kezdődik a feladata,hogy nem lemásol,meg istenít másokat,hanem megéli önmagát az adott pillanattól kezdve,nem ítélkezik maga felett,csak él.A többi meg jön magától.
2013. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát, mindegyik valamilyen szinten hasznos volt! Azonban úgy látom, hogy ezek a tulajdonságok -amelyeket néhányan itt felsoroltak- kevesek ahhoz, hogy valaki szent legyen. Ez az alap, de lennie kell ott még valami másnak is. Szerintetek mi lehet az?
2013. febr. 15. 19:48
 10/15 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ha valaki megérti ennek a világnak a működését, akkor nem vágyik a szentségre, mert tudja, hogy a dialektikában nincs szentség egy valahol megnyilvánuló infernális gonoszság nélkül!

Ebben a világban nincs abszolút

jó, abszolút rossz nélkül!

2013. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!