Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt hogyan kell értelmezni,...

Ezt hogyan kell értelmezni, "És monda Isten: Legyen mennyezet a víz között, amely elválassza a vizeket a vizektől. " (1. Móz 1:6)?

Figyelt kérdés

2013. febr. 13. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Sehogy.

Az idézet helyesen: Legyen kiterjesztett ERŐSSÉG a víz között, mely elválasztja a vizeket a vizektől.

Vagyis legyen a vizek között szárazföld.

2013. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, ott mennyezet van. Először égről beszél majd a szetvalasztas után egekről. Első ég, ahol a madarak repülnek a második ég, ahol a csillagok vannak. Ez a kettő egyfajta jégkupolával volt elválasztva egymástól, mely a vizözönnél szakadhatott le. Ez akadályozta meg addig a szivárvány, mint jelenség létrejöttét. A harmadik égről Pál tesz említést.

Kor 12,2 Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki

tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem

tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten

tudja) elragadtatott a harmadik égig .

2013. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Sem a Károli Bibliában, sem a katolikus vagy evangélikus bibliában nincs mennyezet.

Amiről te írsz, az valamilyen félrefordítás. Ahogyan az első, meg második ég is.

2013. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Károli


7. Teremté tehát Isten a

mennyezetet, és elválasztá a

mennyezet alatt való vizeket, a

mennyezet felett való vizektől. És

úgy lőn.


Protestáns

Megalkotta tehát Isten a

boltozatot, és elválasztotta a

boltozat alatt levő vizeket a

boltozat felett levő vizektől.


Miről beszélsz?

Amiről te beszélsz, az a Káldi féle katolikus biblia.


Nézd csak meg kérlek, hogy Isten minek nevezi az erősséget a 8. Versben!


És erősséget alkota Isten, és

elválasztá a vizeket, melyek az

erősség alatt valának, azoktól,

melyek az erősség fölött valának.

És úgy lőn. [Zsolt. 135,5. Jer.

51,15.]

1 Móz. 1,8

És nevezé Isten az erősséget

égnek; és lőn este és reggel,

második nap.


Ráadásul, ha megfigyeled: erősség ALATT erősség FÖLÖTT

2013. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hazardteam ***** válasza:
3/3: Akkor nem ismered a bibliát eléggé, ugyanis mind az eredeti héber/arám/ógörög, mind a magyar fordításokban benne van. Ahogy az is, hogy az özönvíz előtt "pára" nedvesítette a földet, nem pedig eső, nem volt teljes sötétség, csak "szürkület" és ahogy már említették: nem volt szivárvány hatás sem. Egyébként 96-ban az egyik újonnan felbocsátott műhold véletlen talált is kiterjedt vízpára maradványokat magasan a sztratoszféra fölött keringve, amivel máig nem igazán tudnak mit kezdeni, hogyan került oda.
2013. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 1Mózes 1:6 azt mondja Istenről, hogy létrehozta a ’boltozatot’, vagyis a légkört

Ezután a 11. és a 12. vers azt írja róla, hogy megteremtette a füvet, a növényeket és a fákat. Mindez bizonyítja, hogy kellett lennie oxigénnek a légkörben, amely később azt is lehetővé tette, hogy az ember és az állatok lélegzéssel életben tartsák magukat.


Mielőtt a Teremtő előidézte, hogy szárazföld jelenjen meg a harmadik teremtési „napon”, a víz bizonyos részét felemelte. Ennek az lett az eredménye, hogy a földet egy vízpárából álló burok vette körül. Az ősi beszámoló nem írja le — nincs is szükség rá —, hogy milyen mechanizmusok felhasználásával történt ez meg. A Biblia inkább a fenti és a földfelszíni vizek közötti kiterjedésre tereli a figyelmet, és egeknek nevezi el. Az emberek még ma is használják ezt a kifejezést, amikor a földet körülvevő légkörről beszélnek, ahol a madarak és a repülőgépek repülnek. Isten a kellő időben betöltötte ezeket a légköri egeket az élethez szükséges gázok keverékével.


„ ’Jöjjön létre kiterjedés a vizek között és legyenek elválasztva a vizek a vizektől! ’ Akkor Isten hozzáfogott, hogy létrehozza a kiterjedést és elválassza azokat a vizeket, amelyeknek a kiterjedés alatt kell lenniük azoktól a vizektől, amelyeknek a kiterjedés fölött kell lenniük. És úgy lett. És Isten elnevezte a kiterjedést égnek” (1Mózes 1:6–8).

12 A „kiterjedés” helyett néhány fordítás a „boltozat” szót használja. Innen származik egyesek érvelése, hogy a teremtési beszámoló a nevezett „boltozatot” fémes kupola formájában bemutató teremtési mitoszokon alapulna. De még a King James Version is, amelyik a „boltozat” szót használja, a lapszéli jegyzetben az „expansion” (kiterjedés) szót szerepelteti, éspedig azért, mert a „kiterjedés” formában lefordított héber raqía‘ szó jelentése: kiterjeszteni, kiszélesíteni vagy kinyújtani.


Bár a teremtési beszámoló kijelenti, hogy Isten ’hozta létre’ a kiterjedést, semmit sem közöl arról, hogyan. Bármi módon is következett be a szétválasztás, a ’kiterjedés fölött levő vizek’ észrevehetően eltávolodtak a földtől. Később, az 1Mózes 1:20 azt mondja, hogy ’madarak repüljenek az egek kiterjedésén’.

2013. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A teremtéstudomány szerint a légkör fölött, vagy annak felső rétegében, valamilyen formában (jég, vagy gőz) víz vette körül a bolygót, amit a Föld akkor még nagyon erős mágneses tere tartott fent. Ez a víz annyira szűrte a nap sugarait, hogy ez miatt volt lassú az öregedés. Az özönvíz volt ennek a rendszernek az összeomlása, amely alaposan átgyúrta a Föld arculatát. Ezután generációk alatt drasztikusan csökkenni kezdett az életkor, míg el nem érte a mai szintet. A teljesség igénye nélkül ez az egyik magyarázat. Jöhetnek a lepontozások, mert válaszoltam egy kérdésre :P
2013. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


akkoriban, amikor az Úr a Földet teremtette, úgy készítette el, hogy teljesen tökéletes legyen az élőlények és növények számára. Akkoriban más volt a föld éghajlata és a légköre. A Biblia 3 féle mennyet különböztet meg. 1. menny, ahol a madarak repülnek ezt égboltnak nevezi, a második menny, ami ez felett van, tehát valószínűleg a világűr. A 3. menny pedig az a menny, amit hétköznapi használatban annak nevezünk, ahol az Úr is úgymond lakik, fent a mennyben. A 3. menny szót Pál apostol említi a Bibliában a Korintusbeliekhez írt2. levelének 12. részében, a 2-4. versben:


"Ismerek egy embert a Krisztusban, aki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.

És tudom, hogy az az ember, (ha testben-é, ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja),elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, amelyeket nem szabad embernek kibeszélnie."


Ezt írja Pál apostol, tehát harmadik égnek nevezi a paradicsomot, ami ugye a mennyben van.

Visszatérve Mózeshez:


"És monda Isten: Legyen mennyezet a víz között, amely elválassza a vizeket a vizektől. Teremté tehát Isten a mennyezetet, és elválasztá a mennyezet alatt való vizeket, a mennyezet felett való vizektől. És úgy lőn. És nevezé Isten a mennyezetet égnek: és lőn este, és lőn reggel, második nap. És monda Isten: Gyűljenek egybe az ég alatt való vizek egy helyre, hogy tessék meg a száraz. És úgy lőn. És nevezé Isten a szárazat földnek; az egybegyűlt vizeket pedig tengernek nevezé. És látá Isten, hogy jó."


Itt olvashatod, hogy a Menyezett alatt való vizeket, tehát az ég alatt való vizeket elválasztja a mennyezet felett, tehát az ég felett való vizektől. Ami azt jelenti, hogy a Föld korábbi légkörében volt még egy vízréteg, ami teljesen megvédhette a Földet sok sugárzástól és melegen tartotta a Föld felszínét, valószínűleg ezért nem voltak akkoriban éghajlati övek, mert meleg volt mindenütt. Tudomásom szerint a mai tudósok is azt állítják, hogy az Antarktisz felszínét korábban növényzet boríthatta...

Ez a vízréteg a vízözön után tűnt el, mert ez a vízréteg zúdult le a Földre akkor. Ezzel pusztította el az Isten az élőlényeket. Azóta nincs meg ez a réteg, és azóta változott meg a Föld kégköre oly mértékben, hogy az már nem egy ideális légkör. Onnantól kezdve az emberek élettartama is csak sökkent, ha elolvasod, akkor Noé még élt 960 évig, de pl Ábrahám már csak asszem 300 körül, Mózes 120 körül és manapság már csak átlagosan 70 körül. Mert a Föld légköre már nem volt ideális és tökéletes az emberi élethez.

Hát a bűnbeesésnek ez lett a következménye, de ne csüggedjünk, mert majd az Isten egy új Földet fog teremteni miután a bűnt a pokolban megsemmisíti. De ahhoz hinnünk jell Jézus megváltásában és el kell fogadni őt. Csak őszinte hittel lehetséges, hogy ezt túléljük.

Tudom neked ajánlani Kent Hovind videóit, itt a link:

NAgyon érthetően és részletesen elmagyaráz sok mindent, választ kapsz tőle a legtöbb kérdésedre. Nézd meg mindegyik részt, mert magyarul van szinkrontolmáccsal.


[link]



Szép napot....

2013. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!