Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kersztyének, laírnátok, h...

Kersztyének, laírnátok, h hogyan ismerkedik fiú-lány, illetve lesznek egy pár?

Figyelt kérdés
Én eddig más életet éltem, és mióta megtértem, fogalmam sincs, hogy hogyan közeledhetnék lányokhoz, mert az életemben csak a rossz példa "tapasztalat" van jelen. A fontos, h Istennek tetszö legyen. A házasság elötti önmegtartóztatás ok, de nem úgy képzelem el, h a házasságig 1 méter távolságból beszélgetünk, meg minden ugyanolyan vele, mint akárki mással. Pl egyáltalán hogy teszi meg a fiú az 1. lépést, hogy nyilvánítja ki a lánynak, h szeretné, h a barátnöje legyen?

2013. febr. 4. 16:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na ez nagyon tetszett:


Ha férfi vagy:


Egy férfi egy nővel kapcsolatban a következőket kérdezheti: „Szeretetet és tiszteletet mutat Isten iránt? Képes rendben tartani az otthont? Mit vár majd el a családja tőlünk? Bölcs, szorgalmas, és jól gazdálkodik a pénzzel? Miről szokott beszélni? Őszintén foglalkoztatja őt mások jóléte, vagy önző, mások dolgába avatkozó? Megbízható? Kész alárendelni magát a főségnek, vagy önfejű, talán még lázadó is?” (Példabeszédek 31:10–31; Lukács 6:45; Efézus 5:22, 23; 1Timótheus 5:13; 1Péter 4:15).


Annyit fűznék hozzá, ilyen lány nem él a Földön :))))

2013. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!