Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan térhetnék vissza...

Hogyan térhetnék vissza Istenhez? Megbocsátana egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig imádkoztam Istenhez, könyörögtem neki, kapartam a falat szó szerint, hogy jöjjön vissza hozzám, az, akit szeretek, aztán visszajött ugyan, de megint elment. Január első hetében nagyon kiakadtam, mikor az arcomba vágta, hogy van valakije, kijelentettem zokogva a fájdalomtól, hogy gyűlöllek Isten! (Első szerelem egyébként) Azóta már másképp látok dolgokat, bár a szívem olykor gyenge még, eszem ami irányít! Isten esetében azonban korántsem könnyű az eset, mert mindig belegondolok abba, hogy hol van Isten akkor, amikor a legjobb barátnőmet kidobták otthonról, mikor ő tanul, meg segít a ház körüli munkában, mikor volt osztálytársaink egész nap csak a gép előtt ülnek, hol van akkor, amikor háborúk dúlnak, amikor egy egész nép szenved? Mégis azt mondom, hogy szeretnék visszatérni hozzá - római katolikus vagyok.

Segítetek ebben a válaszaitokkal?

19/L


2013. febr. 2. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát erre egy 19 éves r.k. lánynak illene tudni a választ. Miért nem kérdezed meg a pap bácsit?
2013. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szabad akarat. Ez a kulcsa és a magyarázata mindennek. Isten demokrata.
2013. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy ő a megfelelő pár számodra?

És miért gondolod, hogy attól, mert tanul a barátnőd, attól még talán nem volt indok arra, hogy kirakták? Ő úgy mondja el a történetét, ahogy akarja és az emberek szeretnek szépíteni.

A háborúk, pedig az emberek döntései. Ha az ember nem kér Isten segítségéből, akkor miért segítsen? Hisz erről szól a szabad akarat. Ha szembe köpöm, akkor nincs segítség. Furcsa számomra az a gondolkodás, hogy ha rossz történik, akkor Istent szidják, ha jó, akkor csodát és szerencsét emlegetnek.

2013. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 eric_one ***** válasza:
100%

Nem tudom talán valami fogalmazásgátlót szedsz? De azért kihámoztam miről is van szó. Volt egy pasid aki lelécelt, Te pedig Istent hibáztatod ezért. Meg mindenért... Mert misem egyszerűbb ugye? Tényleg micsoda Isten ez, aki nem úgy működik mint a kávéautomata? Abba is bedobod az érmét, és jön a kávé... Itt meg bedobsz egy imát, és minden úgy történik ahogy kérted.


Te komolyan így gondolod? Mert akkor a hiba a Te készülékedben van! Ne Istent akard a szolgálatodba állítani, hanem Te akard Istent szolgálni, és hidd el rendbe jönnek majd a dolgok... Kezd el olvasni a Szentírást!

2013. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kzs ***** válasza:
100%

Figyelj, teljesen igaza van eric_one-nak.

Lehet hogy kemények a szavai, de akkor is igaza van.

Higgadtan gondolkodj el azon, amit írt, és fogadd meg a tanácsát.

2013. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A barátod keresztény volt?

Gondolom hülye kérdés...


Semmi nem tűnt fel a volt fiúddal kapcsolatban?

Meg sem magyarázta, hogy miért ment el?

2013. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjuk már ki ebből a történetből Istent. Semmi köze hozzá. Mondom ezt hívőként.
2013. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Nos egy kicsit keményen fogok fogalmazni de nem bántás kép.


19. éves vagy. kereszténynek tartod magad, vagy is van biblia ismereted.

A gondokat nem Isten okozza, hanem mi magunknak.

Ha minden csalódástól ami a mi tettünk következménye megóvna, akkor szándékosan sorozatos rossz döntéseket hoznánk, mert Isten úgy is korrigálja.

Már pedig azért kaptuk azt a picike kis szürke agyunkat, hogy használjuk, gondolkodjunk, mérlegeljünk, és még azt is megmondja a bibliában mikor milyen helyzetbe mit tegyünk. Semmi dolgunk nincs csak az életbe átültetni Isten akaratát.

Először is igazán fiatal vagy, Én ha akarnék 46. évesen is találnék megfelelő párt mivel a férjem meghalt immáron 4 éve.

Úgy beszélsz erről, mint valami megkeseredett öreg asszony akinek van veszteni valója.


ez személyes vélemény, de most nézzük Jézus vagy is a biblia szemszögéből:

Egy keresztény a bibliában leírt krisztusi minta szerint él, Pál apostol szerint csak az Úrban házasodik, házasság előtt pedig nem udvaroltat magának, csak ha komolyak a szándékai.Így paráznaságba se keveredik, mert akkor a házas ágya nem tiszta és nem is tiszteli a házasság intézményét, és annak létre hozóját Istent sem.

A szexuális élet pedig a házasoknak megengedett.


ez megóvja a keresztényeket a csalódástól és attól amin te most keresztül mész.

Tudod van egy vers azt írja.


Isten nem lehet megcsúfolni mert amit vet az ember azt aratja.

Te nem hallgattál Isten szavában leírtakra, és 19 évesen olyasmibe mentél bele amibe nem kellett volna.

Így magadnak okoztál szív fájdalmat és ettől szenvedsz, nem azért mert az Isten elhagyott.

Isten nem hagyott el, sőt most is nagyon szeret téged, mert akkor nem engedte volna hogy meghaljon a fia ilyen engedetlen emberekért, mint mi vagyunk amikor azért sem tesszük amit mond.


A család alapításra pedig még bőven ráérsz

Továbbra is imádkozz, járj rendszeresen gyülekezetbe keresd a valódi keresztények társaságát akik osztoznak a hitedben.

olvasd tanulmányozd a bibliát és elmélkedj Isten szavain.

ez belső megelégedettséget békét fog nyújtani, s meglásd Istent újra érezni fogod.

Most azért nem érzed mert bánatos vagy, és ő ezt nagyon jól tudja.

2013. febr. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Amit kértél megkaptál: visszament hozzád.

De azt nem kérted,hogy maradjon is veled.

Innentől egy szavad se lehet.

Vigyázz az Öreggel,mert rafkós!:)

2013. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Isten azt teszi, ami Neked a legjobb.. amit Ő jónak lát. (ha nem is látod előre, mi az értelme.)

,,Lehet, hogy Isten nem olyan módon válaszol imáidra, ahogyan elképzeled, vagy nem akkor, amikor szerinted kellene, de ha bízol benne, Ő válaszolni fog úgy, ahogyan a legjobb neked." (forrás: maiige.hu)

Járj templomba, próbálj egy kicsit feltétel nélkül hinni. Kérd a bocsánatát, és Ő megbocsát Neked, ha igazán akarod, mert Ő a Szeretet Istene.


Ajánlom figyelmedbe: Máté 21,22

2013. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!