Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van most az Édenkert?...

Hol van most az Édenkert? Miért nem láthatjuk? Hova tűnt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Benne a Könyvben.Sehol máshol.Ott van.El se tűnt,mert nem is volt.
2013. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Az Északi-sarkon vagy a Déli-sarkon csak titkolják azok...

(akikről nem szabad beszélni)

Egyébként meg jó a kérdésed.

Nem hiszem, hogy ez a lényeg a Bibliának. Az sem biztos, hogy erről a világról van szó benne, vagy pedig szó szerint kell venni a történetet.


Ha már ilyeneken gondolkodsz, akkor gondolkodj el ezen is:

A kérdező 8. válaszát olvasd el :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2013. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Sok dolog múlik az érzékelésen....
2013. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia, itt kuldok valamit, ami erdekes lehet. Mert valoban letezett az Edenkert, s meg van a foldrajzi helye is. :-)


http://www.youtube.com/watch?v=6cyMQmTqSFk


Es Noe barkaja is meg van...:-)

Persze ezek a dolgok mindig vita targyai lesznek, de semmi nem szamit, mindenkinek a csak a maga hite :-)

2013. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

ma 22:58

Érdekes dolgokat boncolgat, ebbe még bele sem gondoltam.


ma 23:24

Köszi megnézem.


Addig is továbbra is várom hívők válaszát is.

Ha az Édenkert egy létező hely volt, hol található most földrajzilag. Vagy hová tűnt, ha már nincs meg?

2013. jan. 31. 23:50
 6/21 anonim ***** válasza:
23.24-es vagyok. A filmben bemutatjak az Edenkert foldrajzi helyet. Szerintem nagyon erdekes. S hogy miert nem talaljak ma? Mert volt utana az ozonviz, amikor atrendezodott a fold felszine..
2013. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Köszi, megnéztem a videót.

Én inkább nem mondok véleményt róla, majd mások mondanak, ha szeretnének.

De annyit azért most tisztázzunk, hogy nem tudás fája és nincs olyan, hogy Lilith meg alsóbbrendű nő. Ezt azért nem bírtam ki, hogy ne osszam meg.


Tény és való az is, hogy a Biblia nyelve eredetileg nem a Latin. De én tuti abból indulnék ki, ami elhangzott benne, hogy alma és a bűn egyenlő.

Ebből lehetne jó kis összeesküvés elméletet gyártani az Apple cég ellen is:D


Amúgy az utóbbi csak poén volt.

De fontos tudni, hogy a Bibliában a gyümölcs és a fa is több helyen megjelenik szimbólumként.


Javaslom, hogy elolvassátok a történetet egy normális Bibliában (ami még az eredeti szöveghez áll közel).

De úgy kell végig olvasni, hogy figyelmesen, alaposan nézni a szimbólumokat és el gondolkodni legapróbb részleteken is.


Én múltkor már kihoztam belőle egy olyat, hogy az ember akart Istent nélkül élni mert megfertőzte az elméjét a gonosz kis csapat.

De egyébként is érdekes a történet, ha a motívációra, az emberi viselekdésre koncentrálunk.


2x pedig nem lett teremtve semmilyen ember. Ez szintén egy félreértésből ered.

Itt pl. írnak róla.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2013. febr. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"S hogy miert nem talaljak ma? Mert volt utana az ozonviz, amikor atrendezodott a fold felszine.."

Na igen. Ebben is lehet valami:)

2013. febr. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nem hiszem, hogy Ádám és Éva fizikailag voltak meztelenek...
2013. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Hazardteam ***** válasza:
57%
Hogyhogy hol? Elmosta az özönvíz. A mai földön hiába keresnéd, teljesen átrendeződött a felszíne. Előszöris több szárazföld volt akkoriban, nem voltak ekkora hegyek és a légkör is más volt, így a növények, emberek is, úgy értem az özönvíz előtt és a bűnbeesés után élt emberi populáció. Értelmetlen keresgélni a "helyét" mivel valószínűleg több kilométer szilárd anyag fedi, az is lehet, hogy valamelyik óceán mélyén éppenséggel.
2013. febr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!