Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem LÁTHATJUK Istent?

Miért nem LÁTHATJUK Istent?

Figyelt kérdés
Értem, hogy irányít, stb, de miért nem mutatkozik meg közvetlenül?
2011. júl. 6. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
Mert nem létezik..
2011. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Melyiket?

Ha a keresztény istenre gondolsz, akkor lásd első válasz.


Ha arra, aki a dolgok mögött áll, arra a rendező-erőre, akit a természetbe nézve mindenhol látsz, akkor lehet, hogy nem nézel elég mélyen magadba.


"Miért nem látja a szem saját magát?"

/Zen-történet/

2011. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 skarma ***** válasza:
93%

Mert nem egy személy, nincs fizikai teste, Ő egy állapot, ő a létezés, ő a Minden. Ezért bárhová nézel, ott van.

A kérdésednek így nincs értelme :)

2011. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mert az Isten a saját lelkiismereted.
2011. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 pelgrim ***** válasza:

Azért mert Isten nem egy valaki, nem egy személy, hanem egy Mindenható Törvény; egy Vezérlő Alapelv. Isten a Bölcsesség, a Hatalom, a Szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenütt; Isten az Eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye minden más létező dolog vagy élőlény.

Mármost sem az alapelvet vagy törvényt, sem a hatalmat, bölcsességet vagy szeretetet, sem az ihletet nem lehet látni. E dolgok kivetítését az anyagi világban azonban igen, azokat lehet látni.

2011. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Már megmutatkozott, emberré lett és lejött erre a Földre. Úgy hívják, hogy Jézus.


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk! Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát? Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat. Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem. Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem." Ján 14:6-11


"És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott szellemben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe." 1 Tim 3:16

2011. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
A levegőt sem látjuk, mégis van.
2011. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Mert Istent nem egy nagy szakállas öregember, akinek a keresztények ábrázolják.

Isten egy és minden, ezért mindegy, hogy egyistenhívő, vagy többistenhívő egy vallás, mindnek igaza van.

Ott van a pohár vízben, a földben a lábad alatt, a levegőben, ami beszívsz. Minden Isten, amit a természet alkotott, hiszen Isten maga a természet. Legalábbis az én hitem szerint.

Butaság innentől kezdve imádkozni, gyónni, önmegtartóztatásban élni, az egyetlen lényeg a természet tisztelete és feltétel nélküli szeretete. Istenben hinni nem vallás, hanem elfogadni a tudomány és a természetfeletti kapcsolatát, hiszen mindkettő egy és ugyanaz.


Azonban Isten ellen való minden, ami az ő megölését szorgalmazza, lásd szinte minden, amit az ember önzőségből megalkotott.


Ha nagyon meg kéne neveznem azt az istent, akiben én hiszek, talán a legmegfelelőbb név a görögök által ismert ősanya, Gaia lenne. Ez persze nem jelenti azt, hogy görög vallású lennék, vagy ilyesmi, sőt, mint írtam, nem is vagyok vallásos.

2011. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Mert aki meglátná az meghalna. Mózes láthatta egy sziklahasadékon keresztül egy pillanatra, de ha valaki előtt Isten teljes egészében megjelenne az meghalna. A mennyben már majd láthatjuk, ott már majd más testben leszünk és képesek leszünk szemlélni Őt.
2011. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem lehet látni, és meg is mutatkozik közvetlenül, csak mi nem ismerjük fel.


"Most megismerésünk csak töredékes, és töredékes a prófétálásunk is. Ha azonban elérkezik a tökéletes, ami töredékes, az véget ér. Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyerek, úgy gondolkoztam, mint a gyerek, úgy ítéltem, mint a gyerek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyerek szokásait. Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek mindent, ahogy most engem ismernek."

1Kor 13:9-13

2011. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!