Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erény-e az általam tisztelt...

Tom Benko kérdése:

Erény-e az általam tisztelt isten adományával élni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha Isten adta az ajándékot, akkor nyilván célja volt vele, és nem azért tette, hogy parlagon heverjen. Hogy mire használod, az már rajtad múlik. Ezt azért mondom, mert sok embernek adatik tehetség, de vagy lustaságból, vagy deviáns életvezetés miatt képtelen élni vele.
2013. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kérdezem.
2013. febr. 1. 07:25
 13/16 anonim ***** válasza:

#2 csak a tipikus Jehova tévtanítást fogalmazta meg.


Isten csodatevő Isten. Meg van írva hogy Isten tegnap ma holnap és mindörökké ugyanaz. Ha régen tett csodákat, ma is tesz. Ráadásul Jézus is azt mondta hogy a kezeteket betegekre teszitek rá akik meggyógyulnak és démonokat űztök a nevemben. Ezt pedig nem csak az első századi keresztényeknek mondta, a Bibliába se véletlen került bele.


A kérdésre válaszolva pedig: Isten mindenkinek adott ajándékokat, tálentumokat. Én most úgy értelmezem a kérdést hogy ezt valamilyen képességre érted (pl. jó a memóriád, a beszédképességed, gyorsan tudsz futni stb.). Isten azért adta ezeket az ajándékokat mert van egy elhívásunk amiket be kell tölteni és ehhez adott számunkra eszközöket is amelyekkel ezt teljesíthetjük. Persze fontos hogy meg kell vizsgálni milyen képesség az és mire akarjuk használni. Biztos Istentől van? Isten dicsőségére tudjuk azt majd tenni?

Ezeket az ajándékokat használni, befektetni kell. Ilyen a sáfársági megbízatás, amiért számon is leszünk kérve. Azért kaptuk az ajándékokat hogy használjuk, hogy a saját és mások életét jobbá tegyük vele és közelebb hozzuk őket Istenhez.

2013. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Fura ez a megjegyzés: "#2 csak a tipikus Jehova tévtanítást fogalmazta meg."


Csak annyit fűznék hozzá, hogy én a Bibliából idéztem ott - egyébként Tanú vagyok, jól érezted ki. Viszont a te megjegyzésedben egyetlen egy Bibliaverset nem látok.

Az én általam leírt szavak a Bibliából erednek, de a te véleményed úgy tűnik saját. Egy Istent illető kérdésben egyértelmű, hogy a Bibliából idéztem a #2 válaszomnál.


#9 is én voltam.

2013. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
akarom mondani #7 voltam még, nem #9
2013. febr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
@13: És ezt hogyan tudom eldönteni?
2013. febr. 2. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!