Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erény-e az általam tisztelt...

Tom Benko kérdése:

Erény-e az általam tisztelt isten adományával élni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen adományra gondolsz, hogy isteni eredetű?
2013. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha csodákra, ill. természetfeletti dolgokra gondolsz, akkor az az első századi keresztényeknek lett megadatva.

Aztán Pál apostol kifejtette, hogy az olyan természetfölötti ajándékok, mint a nyelveken szólás és a prófétálás, „el lesznek távolítva”.

"A szeretet soha nem vall kudarcot.+ De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva." (1 Kor 13:8)



Így mivel jelenleg nem tehetünk ISTEN ÁLTAL csodákat (el lettek távolítva), biztosan nem Istentől származnak.

Istenünk figyelmeztet is bennünket:

Máté 24:24: „hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy félrevezessék, ha lehet, még a választottakat is.”

Máté 7:15–23: „Óvakodjatok a hamis prófétáktól . . . Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez [„tettünk annyi csodát”, Kat., B.—D.; „tettünk-e sok csodát”, ÚRB] a te nevedben?« De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!”


Így a csodák nem Istentől származnak.

2013. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

"Így a csodák nem Istentől származnak."


mármint a jelenleg emberek által véghezvitt mai csodák - pl. nyelveken szólás, csodagyógyítás és ilyesmi.

2013. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi az adománya az általad tisztelt istennek....A gonoszt és a bűnt is lehet szolgálni (mindenféle káros kitalált eszmét, objektumt vagy lényt).

De mind ez belülről jő...

Hidd el tényleg könyebben el lehet dönteni, hogy az élő Istenről van-e szó, egy mesefiguráról vagy valami okkult démonról:P


Tehát nem jó tulajdonság káros dolgoknak a rabjaivá válni...

Vajon ki dönti el, hogy mi a jó neked?

Ez egy szbujektív dolog vagy objektív dolog?

Csak az számít, hogy neked jó legyen? Csak az, hogy a környezetednek? Mindenkinek vagy senkinek? Esetleg mindegy?


Ami nem rombol, nem pusztít, hanem épít vagy gyógyít, javít, az kivétel nélkül jó.

Ilyen esetben csak a forrást célszerű vizsgálni.

Mert állítólag bizonyos esetekben vannak mellékhatások vagy jön a megfizethetetlen számla utána.

2013. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül kaptad ezt az adományt, hanem azért, hogy a küldetésed segítse. Használd a küldetésed, a szent cél érdekében!
2013. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#1

Ezzel nem egészen értek egyet. A Biblia nem tanítja azt, hogy majd az apostolok után megszűnnek a karizmatikus adományok, képességek.

Ez a teljes szöveg:

"8 A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

9 Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10 De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik."


Itt Pál arról ír, hogy amikor belépünk Isten országába, a teljességbe, akkor már nem lesz szükség prófétálásra és hasonlókra. Akkor majd eltöröltetnek ezek, de a szeretet ott is megmarad.

A többi ige, amit felhozol, a hamis prófétákra, démonikus csodatevőkre vonatkoznak, de ezzel merész dolog lenne azt bizonytani, hogy napjainkban nincsenek gyógyító csodák.

Miért is ne lennének? Azt mondta Jézus, hogy aki hisz (időtől és tértől függetlenül) az az Ő nevében betegeket gyógyít és démonokat űz.

2013. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Azt mondta Jézus, hogy aki hisz (időtől és tértől függetlenül) az az Ő nevében betegeket gyógyít és démonokat űz."


Ilyesmiről hol ír a Biblia, hogy ő utána is és azokon kívül akik az I. sz-ban éltek?


Még egy kérdést, ha megengedsz: akkor ezek a Bibliaversek szerinted mire vonatkoznak, ha nem arra amit fenn írtam és idéztem? Csak arra vontakozhatnak, hogy jelenleg nem lehet már csodákat tenni.

Máté 24:24: „hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy félrevezessék, ha lehet, még a választottakat is.”

Máté 7:15–23: „Óvakodjatok a hamis prófétáktól . . . Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez [„tettünk annyi csodát”, Kat., B.—D.; „tettünk-e sok csodát”, ÚRB] a te nevedben?« De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!”


Sőt az 5Móz 18:18 még szigorúbban kijelentette: "Ne lehessen találni közötted olyat, aki átviszi fiát vagy lányát a tűzön,+ sem olyat, aki jóslással foglalkozik,+ mágiát űz,+ vagy aki előjelek után kutat,+ varázsló+, 11 vagy aki másokat megigéz+, aki szellemidézőtől+ vagy jövendőmondótól tudakozódik,+ vagy aki halottaktól kérdez.+ 12 Mert mindaz, aki ilyesmiket tesz, utálatos az Úrnak; és az ilyen utálatosságok miatt űzi el őket az Úr, a te Istened előled."


Egy csomó Bibliavers - mely a Jézus utáni, illetőleg utolsó napokra vonatkozik - arra hívja fel a figyelmet, hogy sem varázslás, sem csodagyógyítás nem Istentől való.

2013. jan. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Még egy szó. Amit idéztél 8-10-ig egyetértek. Azonban a 8-9es versben felsorolt dolgokra a 10-es meg is adja a választ, hogy eltöröltetnek, ahogy azt én itt az előző válaszomban még pár idézettel alátámasztottam.
2013. jan. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7

Végre valaki, akivel lehet értelmes hangnemben vitázni. Ezt elismerésképpen mondom.

Szóval a Márk 16:15-18 szerint:

"És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.

16 Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.

17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

18 Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."


Én úgy gondolom, hogy ez a rész nagyszerűen kifjezi azt, hogy az időtől és földrajzi elhelyezkedéstől függetlenül Isten lehetővé teszi az Ő erejével való fellépést a gonosz ellen. Hiszen tudjuk, hogy az evangélium terjesztése egészen az idők végéig fog tartani, hogy minden nép halljon róla. A fenti igében pedig azt láthatjuk, hogy mindegy mikor él az, aki hisz, ha tényleg hisz, akkor ezek a jelek követik.

A két rész, ahol a hamis prófétákról van szó, szerintem azokra a szemfényvesztőkre vonatkozik, akikből most is látni nem egyet. Olyanok, akik azt hiszik, hogy Isten nevében cselekszenek, de valójában az életük nincs összhangban az Ő parancsaival. Pl. nem tudom hallottál-e Todd Bentley-ről. Tökéletes mintája ennek.

2013. jan. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem csodákra gondolok. Mondjuk Józsinak a kimagaslóan logikus gondolkodás képességét adta az istene. Erényes tett-e részéről, hogy ezt kihasználja, és matematikusként dolgozik? Vagy mondjuk vegyük Picassót. Őt a festészet tehetségével adományozta meg. Erényes tett volt-e részéről, hogy ezt felhasználva szemet gyönyörködtető képeket festett? (Most tekintsünk el az esztétikum szubjektivitásától...)
2013. jan. 31. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!