El szoktatok gondolkozni a saját egyházatokat ért kritikákon? Volt már olyan, hogy valakinek igazat adtatok?
Eddig csak olyan emberek kritikáit olvastam, akik szűk látókörűek.
Uh. nem volt min elgondolkozni.
Jönnek rosszindulatból is, azt meg kiszúrom. Öregszem :).
Soha.
A keresztény vallás Rómából ered.
Igen, én elszoktam gondolkodni. De fel is szokott bossantani, mert a kritizálok alig ismerik az adott egyházat, csak külsőségekből ítèlkeznek, és általánosítanak.
Ennek ellenére, ha felfedezek valami kis rész igazságot a kritikákban, ez arra indít, hogy imádkozzak többet az egyházamért.
Ami engem illet, én elgondolkodok időnként.
Bárkinek az észrevételét, kritikát szívesen fogadom, feltéve, hogy az illető nem uszít, nem provokál, nem gyártja a gyűlöletet, hanem előítéletektől, hallomásoktól mentesen érdeklődik.
Én úgy gondolom, hogy minden esetben az az igaz, ami megáll a SzentÍrás talaján. És minthogy eddig még mindig tudtam érvelni mellette, így ilyen téren nem aggódok:
nem igazán tudtam helytadni más észrevételeknek (és ezt ne vegyétek pökhendiségnek vagy lenézésnek mások iránt).
Mondom, azaz igaz, amit a Bibliából alá lehet támasztani.
--------------
@ "tegnap 22:57"
Figyelj, nagy tévedés: a keresztény vallás NEM Rómából ered. A Szentföld, ahol a megváltás teljes folyamata lezajlott, ahonnan az apostolok hirdetni kezdték Isten Országát - az nem Róma, hanem Izrael.
Rómára vonatkozóan a SzentÍrásban utalás abszolút nincs, de ha érdekel a téma, beszélhetünk arról, hogy a SzentÍrás alapján mi az egyház Bibliai ismérvei, mit tanít a Biblia a pápaságról, stb.
Ha érdekel, küldj privátot.
Szia!
Természetesen elgondolkodom, főképp, ha olyanról van szó, amin lehetne változtatni. Persze sok olyan kritika van, amely abból adódik, hogy az illető hallott valamit másodkézből, aminek nem nézett utána, ilyenkor igyekszem helyre tenni a dolgot. A jogos kritikák általában emberi hibákra mutatnak rá, mert minden közösséget emberek alkotnak, akik bizony hibáznak. Szélsőséges elemek minden közösségben előfordulnak ezért fontos, hogy ne általánosítsunk!
Üdv. Péter
"A keresztény vallás Rómából ered."
Épp ellenkezőleg. A kereszténység hajnalán Róma volt a fő ellenségkép, az elnyomó hatalom (Egyiptom mellett.) Csak később, a keresztény hitet felvevő római császárokkal kezdett a központ lenni, de nem onnan eredt.
"Rómára vonatkozóan a SzentÍrásban utalás abszolút nincs"
Szó szerint nem említik, mert az veszélyes lett volna, de rengeteg utalás van benne Rómára.
Van az ember, és van a vallás. Minden ember követ el hibákat, bűnöket, kisebbeket-nagyobbakat. Ezekért azonban nem biztos, hogy a vallása a felelős. Ha egy ember, teszem azt, képmutató, még nem szabad levonni a következtetést, hogy a vallása egy képmutató vallás. Minden felekezetnek vannak őszintébb és kevésbé őszinte tagjai, és az a tapasztalatom, hogy az egyházakat érő kritikák nagyon gyakran a kevésbé őszinte tagok hibáin vagy bűnein alapulnak.
"Ez az ember hívőnek mondja magát, mégis együtt él a barátnőjével. Következtetésképp ez egy rossz vallás." - mennyiszer hallunk ilyesféléket. Pedig ilyen esetben nem a vallásban van a hiba, hanem az emberben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!