Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HÍVŐK! Nektek volt már, hogy...

HÍVŐK! Nektek volt már, hogy a sátán álmotokban kísértett meg? Vagyis mit gondotok a rossz álmok, amik kisértésbe visznek tőle van, vagy a mi saját gyarló természetünk miatt?

Figyelt kérdés

Mi képpen tudunk különbséget tenni? Vagy ugy vagytok vele, hogy teljesen mind1?

Példálul nekem azon a napon mikor böjtölök, vagy éppen csak Isten dolgaival foglalatoskodok, álmomban olyan dolgok kerülnek elém, amire nem is gondoltam volna...Szerintetek?


2012. szept. 19. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Engedj neki,a pokolból az út csak felfelé visz,legyél optimista.
2012. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Minden tőle van ami kísértésbe visz. Sajnos egy rossz fordítás miatt hívők ezrei mondják nap mint nap Istennek, hogy "Ne vígy minket kísértésbe" Lehet, hogy ez a legértelmesebb fordítás, de egyre vigyázni kell: Nem Isten visz kísértésbe Ő csak úgymond szabad kezet ad a sátánnak (pl Jób könyvében), Isten nem, kísért, csak engedi a kísértést, és segít neki ellenállni.


Nem tudom miket álmodsz, de vigyázz velük.

2012. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem "hívővel" is előfordul,hogy amint a Teremtő felé kezd fordulni,mintha beindulna a "figyelem elterelés" (események,gondolatok).


Érdekes.Sok ilyenről hallok a környezetemben és tapasztalom is.

2012. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen.

Mind a két ok miatt lehetséges az ilyen álom.

A napi teendőink, jól döntöttünk-e mindenben, és ha olyasmivel foglalkoztunk amivel nem kellett volna.

2012. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét eset lehetséges, és nem érdemes sokat töprengeni ezen. Inkább felejtsd el az ilyesféle álmokat, amilyen gyorsan csak lehet. Ennek az a "titka", hogy ébredés után, ha vannak emlékeid az álomról, nem szabad töprengeni rajta, végiggondolni, újraélni, elemezni stb. Hanem gyorsan el kell hessegetni, kiűzni a gondolataidból, nem foglalkozni vele egy másodpercig sem; és ugyanezt kell tenni, ha esetleg a nap folyamán később is előjönne.

Én az utóbbi években ritkán emlékszem az álmaimra, de régebben, amikor voltak kellemetlen / rossz álmaim, ez a módszer teljesen bevált. Ellenben abból az időből, amikor még nem ismertem ezt a trükköt, még mindig beugrik néha egy-egy kép vagy érzés gyerekkori vagy későbbi rémálmokból.


Sok sikert. :)

2012. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Én minden nap álló fallosszal ébredek, gondolom a kísértések miatt, ami álmomban ér. Ezt sokan Lilith cselszövésének tartják.
2012. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
40%

Megtérésem előtt hosszú hónapokat foglalkoztam álmok magyarázásával C.G. Jung módszereivel, szimbólumaival.(Ekkor abban a tudatban éltem, hogy minden álmom Istentől jön-ennyire megcsal az sátán, és jónak állítja be a rosszat.) Mára már nagyon bánom hogy belefogtam ilyesmibe tudatlanul. Miután elhívott Isten, hogy Őt szolgáljam, felégettem a füzetemet, amibe az álmaimat irkáltam, és buzgón imádkoztam az Úrhoz, hogy törölje el az álmaimat, mert végre tisztán látom mennyire sötét szellemi erők tartják fogságban azt, aki ilyenekkel foglalkozik. Azóta reggelre nem hagy bennem mély nyomot egyetlen álom sem, kivéve, ha valamit nem úgy cselekszek, ahogy azt Isten szeretné, így a sátán ismét próbálkozhat. De az tény és való, hogy a hívőket jobban támadhatja az ördög. Tüzes, szurokba mártott nyilaival, amik vége lángol. Ahol ez célba talál, ott tüzet/kárt okoz. Hogy fokozott sérüléseket szenvedjünk, fel akar tüzelni bennünket, hogy elfoglaljon a saját sebeink ápolgatásával, hogy sajnáljuk magunkat, hogy harcképtelenné váljunk, hogy elterelje a figyelmünket Jézus Krisztusról, és hogy rémüldözzünk. Az első sorokban harcoló hívőkre pedig a legveszedelmesebb nyilait irányítja. DE! Ott a hit pajzsa, amit bármikor igénybe vehetünk. Az Úr féltő, gondoskodó, szerető keze betakar bennünket! Ajánlok figyelmetekbe egy videót, ami nagy hasznotokra lehet az ellenséggel való küzdelemben: https://www.youtube.com/watch?v=O8G2fnDSk5c

Legyetek áldottak!

2012. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!