Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan változtatta meg a hit...

Hogyan változtatta meg a hit az életedet?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodtabb, boldogabb, egészségesebb, kiegyensúlyozottabb lettem.. Célt adott és utat az életemnek..
2013. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Röviden összefoglalva, lássuk csak.


Érezhetően boldogabb vagyok, gyakran csak spontán/indokolatlanul jobb kedvem van, mint korábban. Sokan magányosnak érzik magukat, pedig ilyenkor Istennel való személyes kapcsolat fejlesztése elűzi a magányt. Sokan szoktak unatkozni, pedig elmerülni a szentírásokban mindig izgalmas.

Amit leginkább élvezek, az az, hogy mindent Istennel kapcsolatban szemlélek, mindenben az ő munkáját látom, észrevettem mennyiféle képpen gondoskodik rólunk, és ez szintén közelebb visz hozzá, valamint ettől folyamatosan hálát érzek iránta. És hálásnak lenni nagyon jó érzés.

Sokan talán ezzel kezdik majd, de természetesen van olyan haszna is, hogy meghallgatja imáim, de ehhez tudni kell, hogy olyat érdemes kérni, amit szerinted megérdemelsz. A hétköznapokban kisebb de fontos dolgokat például... és ez megint erősíti a hálát. Összességében olyan érzés mintha ellenék varázsolva, mintha minden ragyogna körülöttem, fantasztikus!

Persze ehhez teljes átélés kell, tudod olyan mint mikor tesiórán az ember vagy rendesen csinálta a gimnasztikát, vagy csak imitálta. Ha valaki csak imitálja a hitét, az ezeket nem feltétlen fogja tapasztalni.

2013. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden a helyére került.

Bővebben:


-Rendbe jött a családi életem.

-Sikerült leküzdenem egy csomó negatív tulajdonságomat, vagy amelyeket még nem sikerült teljesen legyőznöm, azoknak a legyőzése felé is a legjobb úton haladok. (Ez nem 5 perc volt, bő 10 éve tértem meg, azóta törekszem a fejlődésre.)

-Ennek hatására sikeresebb, népszerűbb lettem, javultak az emberi kapcsolataim.

-Mivel mértékletességet, előrelátást, stb. tanultam, az anyagi helyzetem is javult.

-Mivel megtanultam jobban megbecsülni a testemet (hiszen ezt is az Úrtól kaptuk), egészségesebben élek, megszabadultam pár káros szenvedélytől és rossz szokástól, egészségesebb lettem.

Minden összevetve harmonikus, sikeres, boldog, eredményes, kiegyensúlyozott, rendezett lett az életem mind családi, mind szociális, mind anyagi, és minden egyéb szempontból is.

2013. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!