Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha találtatok olyat a Bibliába...

Ha találtatok olyat a Bibliában, ami tévedett, írjátok le, hogy mi volt az (röviden). Miben tévedett és miért?

Figyelt kérdés
Aki szerint nem tévedett, az ne írja le külön, hanem csak akkor írjon, ha valaki leírt valamit, amiben úgy gondolja, hogy tévedett, és azt cáfolja meg (bizonyítékokkal, illetve logikus, normális érvekkel).
2013. jan. 9. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
én csak azt nem értem, hogy ha az un. vérfertőző kapcsolatokból nagy százalékban degeneráltak születnek, akkor hogyan lehet, hogy az emberiség egy emberpártól származik ... te érted tesóm? (merthogy az vagy ezek szerint ... mármint tesóm)
2013. jan. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első hozzászóló által felvetett problémára a vérfertőzésre, azaz a vérszerinti testvérek házasságkötésére szeretnék reagálni, amelyből köztudottan nagy valószínűséggel fogyatékos utódok születése várható, ezért a mai polgári törvények tiltják is. Itt a Biblia szemléletét kell figyelembe vennünk, amely gyökeresen eltér az általában uralkodó történelemszemlélettől. Az evolúciós felfogás szerint egy folyamatos fejlődés, felívelés jellemzi az emberiséget és annak történelmét, míg a Biblia ennek éppen az ellenkezőjéről, a szüntelen és egyre erősödő hanyatlásról beszél, amelynek kiindulópontja a kezdeti tökéletes állapot volt, és gyökere az erkölcsi hanyatlásban keresendő, de bizonyos vonatkozásokban az anyagi világra is kihat (l. pl. „Átkozott legyen a föld temiattad... Tövist és bogáncskórót teremjen tenéked...” 1Móz 3,17-18). Így azok a ma ismeretes rendellenességek, amelyek testvérházasság esetén az utódok genetikusan meghatározott megbetegedései hátterében meghúzódnak (a sérült DNS, amely a különböző örökletes tulajdonságok átörökítésért felelős molekulalánc), minden bizonnyal ismeretlenek voltak egy olyan világban, ahol „minden igen jó” volt, ill.amikor még éppen csak megindult a romlás folyamata a bűnesetet követő időkben. Hogy a Biblia üzenete ebben a vonatkozásban is mennyire valószerű, éppen az bizonyítja, hogy Mózes idejére - i. e. XV. sz., azaz kb. 2500 évvel a teremtés után később - már ugyanúgy megjelenik a testvérházasság tilalma, ahogyan az napjainkban is ismert (3Móz 18,6. 9). Ebből kitűnik, hogy a Biblia előtt sem ismeretlen a jelenség és az általa hordozott veszély, de arra is utal, hogy ez nem volt mindig így.


Megjegyzés: Gyakran találkozhatunk a bibliai kijelentések és a tudomány eredményeinek összehangolására vagy éppen egymást kizáró voltának bizonyítására, ellentétbe állítására irányuló próbálkozásokkal. Azért is valószínűtlen, hogy ezek eredményre vezetnének, mert a két megközelítési mód teljesen különböző, tehát egy bizonyos ponton túl ezek a kísérletek nem járhatnak eredménnyel. A Biblia nem a tudományos kételyek kizárásának vagy minden felvetődő kérdés megválaszolásának igényével íródott. Ami elvárható, hogy belső konzisztenciát, összhangot találhatunk benne, azaz ne kerüljön önmagával ellentmondásba. Ez nem is kis kívánalom, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a tudományos elméletekről mindez nem mindig mondható el.


Üdv. Péter

2013. jan. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 pelgrim ***** válasza:
31%

Egy tucat olyan lényeges dolog van a Bibliában, ami vagy téves, vagy szándékos magyarázat oly módon, hogy a korabeli ember némileg megérthesse.


Ilyen például Isten ábrázolása mintha egy valaki, egy személy lenne, holott Isten minden tekintetben végtelenszer több egy valakinél. De az ember nem képes egy hatalmas értelmes lényt elképzelni anélkül hogy egy személyre gondoljon.


Egy másik ilyen dolog a teremtés története, Isten nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött, Isten a fejlődés, Isten az idő, Isten a tér, Isten a természet, - Isten minden mindenben, rajta kívül nem létezik semmi, minden benne és általa megy végbe, Isten a vezérlő alapelv mindenben ...


A bűnbeesés története is egy jelképes elbeszélés, ez az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja, a fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei közt. - 'Evett' a jó és a rossz terméséből.


Az Istennel kötött szövetség és a kiválasztott nép fogalmához is ilyen jelképes ábrázolások fűződnek, holott e fogalmak valójában nem több mint hatékony eszközök volt a zsidó nép vezéreinek kezében. E fogalmaknak köszönheti a zsidó nép a szívósságát, hogy a mai napig fennáll mint önálló nemzet, hogy ma saját országgal, állammal rendelkezik. E fogalmaknak tulajdonítható az is, hogy a zsidó nép aránylag kevés rokonszenvnek örvendhet.


Mózes könyveiben több olyan dolog található, mely kiábrándító, undorító, mint például hogyan bánjanak a legyőzött ellenséggel. És vannak olyan dolgok is melyeknek semmi köze a hithez, mint például, mit szabad enni és mit nem, vagy hogyan tisztálkodjanak, stb.


A körülmetélés is egy gyakorlat aminek semmi köze az Isten iránti tiszteletnek, csak az emberi test fölösleges csonkítása, ami rengeteg szenvedést okoz.


Továbbá téves tanítás az hogy Názáreti Jézus a mi bűneinkért halt meg. Jézus valóban értünk halt meg de nem a bűneink bocsánatáért, hanem azért, hogy hogy tanítását alátámassza.


Egy másik nagyon félreértett dolog Jézus kijelentéseire vonatkozik mikor olyanokat mondott, mint: «Én vagyok az út, az igazság és az élet, ...» vagy «Én vagyok a kapu, ...», «Én vagyok a világosság, ...» Ezzel Jézus nem a saját személyére célzott, hanem az ÉN VAGYOK-ra minden emberben. Ez a helytelen értelmezés vezetett a mai személyi kultuszra körülötte. A hívők imádják őt mint Istent, ez nem az ő szándéka volt, ugyanis mi más lenne mint bálványimádás imádni azok személyiségét, akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre, ahelyett hogy tanítását, példáját követnénk?


Még egy másik, nagyon helytelen tanítás az, hogy a mennyország, mint egy mézesmadzag, csak a halál után érhető el, holott a mennyország nem egy földrajzi hely, hanem a tudat állapota, ami csak addig fejleszthető míg élünk, a halál ugyanis tönkre teszi az eszközöket.


A Biblia a sátánt úgy ábrázolja, mintha egy valós személy lenne. Olyan egy valaki mint a sátán nem létezik, de léteznek emberek akik néha nagyon gonoszak tudnak lenni, de az nem a sátán dolga, hanem az emberi tudat szánalmas állapota, a sátán fogalma nem más, mint egy kísérlet kibújni saját felelősség alól. - «... a kígyó volt az aki elcsábított.»


A hitoktatóknak szinte minden kérdésre van válaszuk, ami Jézus színeváltozását illeti, arra azonban még nem hallottam kielégítő magyarázatot. Szerintem az egy életre szóló lelkigyakorlat eredménye volt melyet Jézus magára vállalt. Tudjuk róla, hogy már kora gyerekkorában Isten dolgaival foglalkozott. Szeretete, szorgalma és áldozatkészsége oly magasra vitte tudatát, hogy végbement rajta az, amit a Biblia színeváltozásnak nevez. Jézus ez alkalommal megkapta a biztonságot, hogy bármi is történik vele, ő tovább fog élni, akkor képes lett arra, hogy vállalja a szenvedést, a gyötrelmes halált a kereszten. Tanítványai látták Jézust külsőleg átváltozni, Látták Mózes és Illés prófétákat is, hallották azt is miről beszéltek azok egymás közt, de az esemény mélyebb jelentőségét nem értették meg. Jézus akkor belátta, hogy egy hatékony, erős jelre van szükség, hogy tanítása ne vesszen kárba, akkor elhatározta, hogy vállalja az áldozatot.


Hiányzik a Bibliából a serkentő indíték, hogy mi is az (ön-)tudatunknak arra a magaslatára törekedjünk melyen végbemehet rajtunk a színeváltozás. Merthogy elérjük a mennyek országát ahhoz változnunk kell, de nem mindegy hogy az a változás a halál, vagy a színeváltozás.


Lehetne a Biblia és a hitoktatás hibáit még tovább sorolni, de gondolom egyenlő ennyi elég lesz.

2013. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hazardteam ***** válasza:
0%

#nemáá:


Páter jól leírta, amúgy ezt (is) hívják entrópiának. Ahogyan a minket körülvevő világ entropikus irányt tükröz, vagyis a magasabb szintűből az alacsonyabb szintű energia állapot felé tendál, ugyanúgy érvényes ez az emberi és állati, sőt növényi génállományra is: hanyatlik. Már maga az, hogy az özönvíz vége óta nincs vízburok, ami megvédené a földet a káros sugárzásoktól, önmagában elegendő károsodásokat okoz minden emberben ahhoz, hogy csak pár évtizedet éljen és azt sem a "csúcson", hanem viszonylag gyors léptékekben gyerek-ifjú-felnőtt-öreg-agg korszakokon átívelve gyors egymásutánban. Egyesek szerint ennek egyik oka a napból folyamatosan ránk zúduló "enyhe" röntgen sugárzás, ami egy percig nem szünetel, folyamatosan ér. Emlékszem Ceizel Endre egy kijelentésére a 80-as évekből, ami valamiért megmaradt bennem: "Megismerve a magyar génállományt, rájöttünk arra, hogy rendkívül öreg, még a környező népekhez képest is és ennek vannak bizonyos negatív folyományai, amikkel számolnunk kell"


Péternek igaza van: Azt sulykolják belénk ovitól kezdve, hogy az ember egyre feljebb és feljebb halad, egyre fejlettebb és ügyesebb, okosabb stb lesz. Valójában éppen az ellenkezője igaz, valamikor fejlett volt, egészségesebb, hosszabb életidejű, kevésbé fáradékonyabb, fejlettebb értelmi képességekkel és intelligenciával. azonban egyre satnyul és minőségi romlást mutat, sérülékenyebb és entropizál. ahogy minden.


Erre is utal Pál többek között, erre a hanyatlásra:


"Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését. Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, a ki az alá vetette. Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.


Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig"


Az EGÉSZ teremtett világ. Tudod, az egész, amiről Mózes első könyvének elején a teremtésnél olvashatunk. Az állatok sem így néztek ki, elhiheted.. Pl. a mózejsi törvényekben kifejezett tiltás volt a fajok keresztezésének, sőt még a földbe sem volt szabad 2féle magot vetni, éppen azért, hogy a génállomány "lassabban" pusztuljon.

2013. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hazardteam ***** válasza:
100%
Pelgrim, maradjunk anyniban, hogy tévejegsz, mert nem ismered sem az írásokat, sem Istennek hatalmát. Ahogy a természetét sem. Ez valami ezoterikus egységtudat jellegű misztériumvallás, amit felvázoltál bibliával vegyítve. de ettől még nem lesz semmi köze sem a bibliához, sem Istenhez, legalábbis a ,biblia Istenéhez, aki él, beszél, tevékeny, céljai és öntudata van, önálló individuum, ahogy te vagy én, vagy akárki más. Nem valamiféle tövábbfejlődött istenszerű képződmény, amely fejlődik és változik és mint a fának a levelei, úgy mi lennénk a "leképeződései" valamelyik szintjén. Isten nem fejlődik, mert nincsen hová: tökéletes. Igaz, hogy ő az egyetlen, de Ő viszont az maximálisan. A mese, amit hozzáköltöttél a bibliához és tényként állítod, más tészta. Az valami emberi okoskodás, vélekedés, eszmefuttatás. De még logikailag sem állja meg a helyét több sebből vérzik. Hála Istennek! Elég tré lenne, ha úgy volna, ahogy álmodtad:)
2013. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pelgrim ***** válasza:

Kedves Hazardteam,


«Pelgrim, maradjunk anyniban, hogy tévejegsz, ...»


Hát csak maradj. Én csak a kérdésre igyekeztem őszintén válaszolni, Én ezeket a dolgokat találtam, és a képességeim szerint igyekeztem válaszolni részletesen a lehető legegyszerűbben, röviden megindokolva a dolgokat, hogy a magamfajta ember is könnyen megérthesse:


«Ha találtatok olyat a Bibliában, ami tévedett, írjátok le, hogy mi volt az (röviden). Miben tévedett és miért?»


A kérdező hangsúlyozta:


«Aki szerint nem tévedett, az ne írja le külön, hanem csak akkor írjon, ha valaki leírt valamit, amiben úgy gondolja, hogy tévedett, és azt cáfolja meg (bizonyítékokkal, illetve logikus, normális érvekkel).»


E válaszod után késztetve éreztem magam előző hozzászólásodat is elolvasni, a reményben talán tanulhatok belőle. Sajnos csalódtam, túl sok benne az idegen származású szó, melyeket nekem még be kellene tanulnom, azon felül a mondatok szerkezete is túl bonyolult gyenge elmémnek, inkább maradok a saját vázlatú misztérium-vallásom mellett.

2013. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hazardteam ***** válasza:
ahogy érzed
2013. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Joci84 válasza:
31%
szép dolog a hit meg minden, egészen addig amíg ezt a hitet valaki ki nem akarja anyagilag használni! Már pedig a bibliába semmi sem igaz! Egyszerű üzlet az egész! Ha nem így van akkor bocsáss meg Istenem :D! Az emberek valamibe hinni akartak, hogy legyen mihez imádkozni, könyörögni és így kitalálták ezt a bibliás dolgot és ebből valaki komoly üzletet csinált!
2013. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!