Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Szoktatok kezet...

Jehova Tanúi! Szoktatok kezet fogni köszönéskor?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 13:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves Murder :)


Köszönöm a válaszodat, de ezen már rég túlléptünk. Olvasd el a 7. kommentben felmerült újabb kérdést.

2012. dec. 28. 11:52
 12/16 anonim ***** válasza:
16%

"Egyértelműen a kezességről van itt szó, amit

szintén tilt a Biblia..." Nahát, csak negy újjabb alaptalan rágalom, ezt a meglepetést.

2012. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként azt nem értem miért tőlün kérdeztek ilyeneked, lusták vagytok otthon fellapozni a bibliát, vagy miért?
2012. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia nem pénzügyi kézikönyv. Nem tárgyalja az összes részletet, melyet a pénzkölcsönzés magában foglalhat. Az érintett személyekre bízza például annak eldöntését, hogy kérnek-e kamatot vagy sem, és hogy mennyi legyen a kamat. De gondoskodik egyértelmű, szerető alapelvekről, melyeknek irányítaniuk kell a kölcsönző személyek szemléletét és viselkedését.


Figyeld meg azokat az alapelveket, amelyek a kölcsönkérőre vonatkoznak. Pál apostol arra intette a keresztényeket, hogy ’senkinek semmivel ne tartozzanak, hanem csak azzal, hogy egymást szeretik’ (Róma 13:8). Noha Pál itt egy széles körben alkalmazható alapelvet fektetett le, tanácsa bizonyára óva int attól, hogy valaki adósságba verje magát. Néha jobb meglenni pénz nélkül, mint másnak tartozni. Miért? A Példabeszédek 22:7 elmagyarázza, hogy „szolgája a kölcsönvevő a kölcsönadónak”. A kölcsönvevőnek fel kell ismernie, hogy míg nem fizeti vissza a pénzt, addig kötelezettségei vannak. A vagyona elvileg nem teljesen az övé. Életében nagy fontosságot kell tulajdonítania annak, hogy a megállapodásnak megfelelő időben megadja a tartozását, máskülönben alighanem nehézségek merülnek föl.


----


(3Mózes 25:35–37) — Mindig helytelen volt, ha egy izraelita kamatot számolt fel? Ha üzleti célra adott kölcsön pénzt, akkor felszámolhatott kamatot. A Törvény viszont tiltotta a kamat felszámolását olyan kölcsön esetében, amelyet a szegénység enyhítésére adtak. Helytelen volt, ha valaki a szűkölködő felebarátjának a kedvezőtlen anyagi helyzetéből akart hasznot húzni (2Mózes 22:25).


(Nehémiás 5:7) — Milyen értelemben kezdte Nehémiás „korholni . . . az előkelőket és a helytartókat”? Ezek az emberek uzsorát követeltek zsidó társaiktól, amivel megsértették a Mózesi Törvényt (3Mózes 25:36; 5Mózes 23:19). Továbbá a kölcsönadók magas kamatot kértek. Havonta fizetve a ’századrész’ évi 12 százaléknak felel meg (Nehémiás 5:11). Kegyetlen volt ekkora kamatot kérni olyan emberektől, akiket már amúgy is nagyon megterheltek az adók és az élelmiszerhiány. Nehémiás úgy korholta a gazdagokat, hogy Isten törvényére hivatkozva helyreigazította és megfeddte őket, ezáltal nyilvánosságra hozta helytelenségüket.

2013. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
„ROSSZUL jár, aki kezességet vállal idegenért, aki viszont gyűlöli a kézfogást, gondtalan marad” (Példabeszédek 11:15, NW). Milyen meggyőzően buzdít ez a tömör példabeszéd arra, hogy felelősségérzettel cselekedjünk! Add az aláírásod egy megbízhatatlan kölcsönkérő szerződéséhez, és szinte biztos, hogy gondjaid lesznek. Ám ha nem fogsz kezet (a kézfogás az ókori Izraelben megfelelt egy egyezség aláírásának), nem kerülsz anyagi csapdába.
2013. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Mi lenne, hogy ha végre a kérdésre válaszolnátok?
2013. jan. 2. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!