Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen "vallású" legyek?

Milyen "vallású" legyek?

Figyelt kérdés
Nem hiszek Istenben és abban, hogy van Menny és Pokol. Ellenben hiszek a túlvilágban. Ráleltem erre a vallásra [link] de jó pár bűnt vétettem ellene. Így már nem mondhatom azt, hogy főképp ehhez a valláshoz tartozom? Tudtok ajánlani valamilyen hitközösséget (nem Istenhívőt)? Vagy csak legyek szimplán ateista?

2012. dec. 23. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem legyél ateista. Még csak értékelni se tudod a vallást. Lényegébe te valami klubnak nézed, így meg nem sok értelme van választani.
2012. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon furcsa a gondolkodásod. EGyrészt hogy képzeled el a túlvilágot. Másrészt szerinted egy valláshoz való tartozás azt jelenti, hogy sosem követted el a bűnöket, amiket tíltanak, vagy hogy elfogadva a vallást ebben a szellemben nem fogod többé elkövetni? Azért a vallás töbről szól, mint puszta erkölcsi parancsok sorozata.

Ateistaként mi alapján határoznál meg erkölcsi mércét?

2012. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1

Nem az,hogy nem értékelem, csak nem figyeltem rá eleget... Gondolom Istenhívőknél is megesik az ilyesmi. Ja és nem klubnak tekintem az ilyet, hanem egyfajta elhatározásnak.


#2

Úgy képzelem a túlvilágot, hogy a) a Földön élnek a szellemek, ugyanúgy mint mi emberek, csak nekik nincsenek olyan problémáik mint nekünk b) saját Világuk van, de átjárhatnak a Földre is. Az erkölcsnek nincs köze szerintem a valláshoz.

2012. dec. 23. 11:40
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

"Az erkölcsnek nincs köze szerintem a valláshoz."


- Most magadat cáfolod meg. Ezt írtad: "Ráleltem erre a vallásra [link] de jó pár bűnt vétettem ellene. Így már nem mondhatom azt, hogy főképp ehhez a valláshoz tartozom?"

2012. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy egy Istenben nem hívő is lehet erkölcsös ember.
2012. dec. 23. 11:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja, lehet erkölcsös ember, de:

1. akkor miért fontos számodra, hogy egy vallás milyen erkölcsi előírást ad meg?

2. mi alapján lehet megkülönböztetni erkölcsöset és nem erkölcsöset?

2012. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1. Egy irányt mutatna, egy biztos pontot az életemben, ha szabályok lennének.

2. Vannak társadalmi normák. Például a megcsalást nem azért tartom paraszt dolognak, mert a Bibliában meg van írva, hanem mert én is úgy vélem, hogy a hűség nagyon fontos. Tehát sokszor én döntöm el, hogy mi a jó és rossz, ennyi.

2012. dec. 23. 11:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már erkölcsöt alkotsz magadnak, alkoss szabályokat is, akár egy egész vallást.

Szerintem nem tisztázott számodra, hogy elég-e az, amit magadnak kitatlálsz, vagy kellenek adott szabályok is a vallás irányából.

2012. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7. kommentem 1. része...


Nem beképzelt vagyok, nem is tudnék vallást alapítani és nem is akarok. :D

2012. dec. 23. 12:02
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, az ilyen emberek miatt nézik le általában a vallásokat..

Ma épp ez tetszik, akkor azt követem, holnap már más fog, akkor oda megyek, miután csalódtam azokban, megyek egy következő helyre.. Hiszen a vallás csak egy pótlék, egy "kapaszkodó", ahogy mondják az ateisták. Ilyen instabil világképpel meg nem is lehet normális életet felépíteni.

2012. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!