Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miket szabad/nem szabad egy x...

Miket szabad/nem szabad egy x vallású embernek egy y vallású helyen tennie?

Figyelt kérdés
PL. hallottam, hogy egy katolikus nem vethet helyet nem katolikus templomban. Nem tudom, hogy igaz-e vagy sem, de ilyen szabad/nem szabad, illik/nem illik dolgokra gondolok.
2012. dec. 18. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Mit èrtesz azon, hogy nem vethet helyet?
2012. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 titak ***** válasza:
0%
A katolikusoknál (és sok más vallásban) nincs középút - "vagy velem/ vagy ellenem".
2012. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem vethet keresztet :)


Bocsi, hülye vagyok...

2012. dec. 18. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vethetne? Sőt, akár le is térdelhet. Legfeljebb a többi hívő csodálkozva néz rá.

De ha más vallású templomba megy, akkor nem szokott ilyent csinálni, mert tudja, hogy ott nem szokás.

Viszont a görögkeleti templomban nő nem mehet a szentélybe, főleg nem az oltár mögé.

2012. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen vethetek keresztet más vallású templomban katolikusként, szóval ez megint valami téves információ, vagy féligazságból lett legenda.

Szerintem olyan dolgot nem illik, ami nyíltan sértő egy másik vallásra nézve, más megkötés nincs. Pl.: Egy zsidónak sértő, ha egy férfi fedetlen fővel megy be valahova, így egy katolikus férfi, ha zsinagógába megy, akkor felvesz egy kalapot.

2012. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
4-es és5-ös írta le jól. A keresztényeknek Isten törvényeit kell elsődlegesen betartani, és ha ezekkel valami nem áll ellentétben, de más embereket sért, akkor azt se tegyük meg.
2012. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!