Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású legyek ha...

Milyen vallású legyek ha megkeresztelkedek?

Figyelt kérdés
Most 16 éves vagyok, de tudom, hogyha nagykorú leszek, megkeresztelkedek. Nem származok vallásos családból, ahhoz képest magamban érzem, hogy én az vagyok. AZ a baj, hogy nem tudom milyen vallás való nekem. Nem sokat ismerek. Amúgy hiszek Istenben, lélekvándorlásban, mennyben és pokolban (viszont az ilyen szent háromsággal nem tudom hogy állok) szerintetek milyen vallások közül tudnék választani?
2009. jún. 28. 02:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ismerkedjél meg a legfontosabb vallásokkal, járj el közösségekbe, istentiszteletekre, olvass utána. Keress az ismeretségi körödben olyan embereket, akik vallásosak, vagy legalább smerik a vallásokat. Ez nem olyan döntés, hogy ha fél év múlva meggondolom, akkor visszaviszem, mint egy cipőt, szóval érdemes utánajárni alaposan. Nem kell ezt feltétlenül a nagykorúsághoz kötni, ha 20 vagy 25 évesen keresztelkedsz meg, de megfontoltan döntesz, jobb, mintha 18 évesen és megbánod.
2009. jún. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Az jó, mert a kereszténységben elvileg nincsen lélekvándorlás (gyakorlatilag van, de nem szeretik).

A buddhizmusban meg nincsen Isten, és nem szokás keresztelkedni.

És a kettő között elég nagy a különbség.

Ha keresztény akarsz lenni, akkor nem hihetsz a lélekvándorlásban - az egész vallás máshogy van felépítve.

2009. jún. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És az nem lehet, hogy egyszerre higgyek Istenben, a lélekvándorlásban meg még nem tudom miben? Végül is én nem tehetek róla, hogy ebben hiszek.
2009. jún. 28. 02:44
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

De lehet - viszont akkor ne keresztelkedj meg: ugyanis ez nem keresztény hit.


Sokan csinálják azt, hogy a mai ismertebb valásokból és a saját elképzeléseikből kialakítanak maguknak egy mixet (Jézus is ezt tette, meg azóta sokan mások is).

Amerikában ez különösen divatos - de máshol is: csak a kereszténységnek kb. 4000 irányzata van - és hetente keletkezik kettő új.

2009. jún. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Semmilyen. Attól még nem vagy ateista, ha nem tartozol egyetlen felekezethez sem.

Vigyázz, az egyház pénzbe kerül. Bizonyos esetekben igen sokba. [link]

2009. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Majd akkor keresztelkedj meg, ha úgy érzed, hogy találtál egy vallást ami megfelel neked, kifejezi a hitedet. Addig teljesen felesleges. Ismerkedj a felekezetekkel, olvass sokat, menj el templomba, érdeklődj.
2009. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb egyház elég erősen kőbe ágyazott szabályokkal bír, a többi meg túlzottan is... szekta.

Higgy abban amiben szeretnél, ne változtasd meg a hited mások kedvéért.

Megkeresztelkedni meg nem muszáj.

2009. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is hiszek Istenben is, meg a lélekvándorlásban is. Ezek a dolgok nem zárják ki egymást. Viszont a keresztény vallások szerint a lélekvándorlás nem létezik, sőt tilos benne hinni. Ezért ha így áll a helyzet veled, akkor ne a keresztény (Bibliára alapozott) vallások közül válassz. Ennek ellenére azt mondom, érdemes alaposan megismerni a Bibliát. Egyetértek azzal, hogy nem kell hamar választanod. Legyél "kereső". Nálunk is vannak budhisták, Krisna tudatuak. Én egy u.n esszénus gyülekezetbe járok. Az esszénus könyveket olvasom, és egy szufi írót. Van még az ANKH. Már kaptam tőlük egy könyvet, amit többször áttanulmányoztam, de ennél tovább még nem jutottam.
2009. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Isten Fia mutatta meg nekünk az igaz vallást, melyet Ő alapított.


[link]


A lélekvándorlás azonban nem egyeztethető össze a keresztény tanítással.


27Amint az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, és utána ítéletben legyen része, 28úgy Krisztus is egyszer áldozta fel magát, hogy sokak bűnét elvegye. Másodszor nem a bűn miatt jelenik meg, hanem azok üdvözítéséért, akik rá várnak.

Zsid 9, 27-28

2009. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Én katolikus vagyok.De ezt neked kell eldöntened, hogy milyen vallású leszel!
2009. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!